Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μωρε και σε μενα ολα καλα ειναι... αλλα οσο παει ακουγονται και πιο πολλα...

 

επειδή είδα πολλά "κουλά" εδώ, μέχρι να την πάθω (αν) θα είμαι άπιστος θωμάς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση, έχω στείλει μέχρι τώρα 3 φορές εμβάσματα στη revolut και κάθε φορά όλα τέλεια. Σε 2 με 4 μέρες κάνω αγορές κανονικά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Στο σαπορτ σας έρχεται συνέχεια μήνυμα στο άσχετο -hello how can I help you?και μετά γράφει ότι το εμβασμα θελει2-5εργασιμες μέρες για Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα τελευταια βλεπω ενα "κυμα" απο ατομα που λενε οτι δεν περνανε αγορες...

 

μηπως λογο ισοτιμιας εχουν αρχισει να μην την γουσταρουν τα καταστηματα?

Γω τώρα τελευταία βλέπω να μονοπωλείται το νήμα είτε από άσχετους είτε από τρολ και έχω πάψει να δίνω σημασία σε τέτοια ερωτήματα και παρατηρήσεις.

Μην δίνεις σημασία και συ.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση, έχω στείλει μέχρι τώρα 3 φορές εμβάσματα στη revolut και κάθε φορά όλα τέλεια. Σε 2 με 4 μέρες κάνω αγορές κανονικά!

 

Εγώ έχω κάνει 6 εμβάσματα μέχρι στιγμής και σε όλα είχα χρόνους σύμφωνα με τον οδηγό.

Μέχρι 3 εργάσιμες το πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γω τώρα τελευταία βλέπω να μονοπωλείται το νήμα είτε από άσχετους είτε από τρολ και έχω πάψει να δίνω σημασία σε τέτοια ερωτήματα και παρατηρήσεις.

Μην δίνεις σημασία και συ.

 

 

 

 

Εγώ έχω κάνει 6 εμβάσματα μέχρι στιγμής και σε όλα είχα χρόνους σύμφωνα με τον οδηγό.

Μέχρι 3 εργάσιμες το πολύ.

Σωστά και εγώ για δύο βδομάδες που δεν είχα πρόβλημα όλα καλά μου φαινόταν, μια χαρά έκανα τη δουλειά μου,μετά που με μπλοκαραν άρχισα να ψάχνομαι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να κάνω αγορά από κατάστημα του εξωτερικού που δέχεται και Mastercard και Paypal, υπάρχει λόγος

να συνδέσω την Revolut με το Paypal ή όχι;

 

Κερδίζω κάτι αν πληρώσω με Paypal μέσω Revolut αντί απλά να την χρησιμοποιήσω ως μια απλή κάρτα Mastercard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να κάνω αγορά από κατάστημα του εξωτερικού που δέχεται και Mastercard και Paypal, υπάρχει λόγος

να συνδέσω την Revolut με το Paypal ή όχι;

 

Κερδίζω κάτι αν πληρώσω με Paypal μέσω Revolut αντί απλά να την χρησιμοποιήσω ως μια απλή κάρτα Mastercard;

την προστασία του paypal (αν γίνει τίποτα να κάνεις dispute) και ίσως άλλα πράγματα (π.χ. στο sportdirect είναι πιο απλά τα πράγματα όσον αφορά τις αλλαγές κ.α.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να κάνω αγορά από κατάστημα του εξωτερικού που δέχεται και Mastercard και Paypal, υπάρχει λόγος

να συνδέσω την Revolut με το Paypal ή όχι;

 

Κερδίζω κάτι αν πληρώσω με Paypal μέσω Revolut αντί απλά να την χρησιμοποιήσω ως μια απλή κάρτα Mastercard;

Το Paypal το χρειαζεσαι περισσοτερο για την προστασια των δεδομενων σου αν ψωνιζεις απο Κινεζικα μαγαζια.

Περα απο αυτο ομως δεν υπαρχει λογος να πληρωνεις μεσω Paypal εφοσον η Revolut σου δινει καλυτερη ισοτιμια νομισματος. Γι αυτο κ στα options του Paypal ρυθμιζουμε να γινεται η ισοτιμια μεσω Revolut. Ετσι κ προστατευεις τα στοιχεια σου κ παιρνεις καλυτερη ισοτιμια!

 

(Αν εχω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος αλλα νομιζω ετσι εχουν τα πραγματα)

 

Καλημερα κ καλη εβδομαδα σε ολους :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα το 2ο έμβασμα μου.... Επίτηδες πριν της 16.00 (χωρίς πεδίο sepa).....

Θα ενημερώσω για την ταχύτητα αποστολής παραλαβής ... .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη προκαταβολικά αν έχει απαντηθεί η ερώτηση, αλλά έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει είτε προς Revolut είτε προς Number26 περισσότερα των 500 Ευρώ στον ίδιο μήνα (π.χ. 2 εμβάσματα των 500 Ευρώ από 2 διαφορετικές τράπεζες στο όνομά του);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και από μένα..

 

κατ' αρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ τόσο στη mary για τον αρχικό οδηγό, όσο και στους υπόλοιπους που βοηθάνε.

 

πριν περίπου 10 μέρες γράφτηκα στη revolut, παρήγγειλα την φυσική κάρτα, έκανα verify επειδή έχω σκοπό να τη χρησιμοποιήσω στο εξωτερικό πιθανόν για μεγαλύτερα ποσά και έστειλα ένα έμβασμα την περασμένη παρασκευή το οποίο περιμένω να εμφανιστεί.

ως εδώ όλα καλά...

σήμερα, όμως, ήρθε η φυσική κάρτα (4 μερές πριν την αναμενόμενη παράδοση βέβαια!) αλλά κάπως περίεργα.. η κάρτα ήταν σε ανοιχτό φάκελο (δεν φαίνεται ανοιγμένος από καποιον, αλλά σαν να μην τον έκλεισαν ποτέ) και η (πολύ ωραία κατά τ' άλλα) συσκευασία της δεν είχε κανένα αυτοκολλητάκι ή κάποιο άλλο μέσο ασφαλούς κλεισίματος. ήθελα να ρωτήσω αν η κάρτα παραδόθηκε έτσι και στους υπόλοιπους και αν σας φαίνεται τόσο περίεργο όσο σε μένα..

με τον τρόπο που παραδόθηκε η κάρτα μπορώ να υποθέσω ότι οποιοσδήποτε έπιασε το φάκελο στα χέρια του μπορεί να έχει τον αριθμό, τον ονοματεπώνυμο μου και το cvv της κάρτας, δλδ να την χρησιμοποιήσει ηλεκτρονικά όπου θέλει..

 

δέχομαι απόψεις, ιδέες, συμβουλές κλπ! φαντάζομαι η πιο απλή συμβουλή θα είναι ακύρωσε την και βγάλε καινούργια αλλά ψιλοβαριέμαι και είπα να ακούσω γνώμες πρώτα..

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...