Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω κάνει πολλές αγορές , μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα

 

 

επιτυχιμένες συναλλαγες με Aliexpres τις επομενες ημέρες θα δοκιμάσω να στείλω από ΠΕιραιώς μήπως και ταλαιπωρηθώ λιγότερο

Σας ευχαριστώ και τους 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ξέρω αν ρώτησε κανένας για το alipay , εγώ κατευθείαν την κάρτα χρησιμοποιώ 

aliplay σε μενα δουλέυει κανονικα αφου εκανε παρομοια επιβεβεβαιωση με pay pal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλε κανένας από Revolut σε Ν26; Πλήρωσε κάποιο fee; Σε πόσες μέρες φάνηκαν τα χρήματα;

εχω στειλει 3 φορες...  κανουν γυρω στις 4 μερες και ειναι δωρεαν ευτυχως η numer26 παραμενει ειλικρινης και δεν εχει βαλει καμια χρεωση οχι οπως η revolut που οσο περναει ο καιρος φαινονται οι προθεσεις της....   και η ολη καθυστερηση ειναι αποκλειστικη της revolut...  γιατι στελνει τα λεφτα πρωτα σε τραπεζα της Φινλανδιας και μετα απο εκει στο Γερμανικο iban της number26..

ελεος αυτη η revolut με τις καθυστερησεις της στα παντα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να συνδεσω την revolut με το paypal αλλα μου λεει πως η καρτα δεν εγινε δεκτη. Ως διεύθυνση της καρτας οταν την συνδεουμε πρεπει να επιλεξουμε το Λονδινο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλώς σας βρηκα!

Εδώ και μερικές μερες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη revolut. Δεν μπορω να αγοράσω απο πουθενά τίποτα. Είχα ήδη κάνει αγορές μεσω paypal οπου την εχω συνδέσει με επιτυχία, απο aliexpress κλπ.Ξαφνικά όμως δεν γίνεται δεκτη πουθενά.Έχω και φυσική κάρτα οπου βλέπω ότι είναι σωστο το CVV.

Μετά απο πολλά μηνύματα στο support τους μου λένε τώρα να τη βάλω σε ένα atm και να κάνω μια μικρή ανάληψη για να ξεμπλοκάρει.

Για ποιο λόγο μπλοκαρε στα καλά καθούμενα δε μου απάντησαν.

Δε μου ζητησαν να την κάνω verify με στοιχεία ταυτότητάς μου προφανώς επειδή δεν έχω περάσει τα όρια.

Εχει τύχει σε κανένα κατι ανάλογο να με βοηθήσει?

 

Ευχαριστώ για το πολύ κατατοπιστικό thread!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω μια ιδεα. Να κοιτάξεις το τρίτο μήνυμα στην πρωτη σελίδα (το faq) και να προσέξεις το Q2

 

Η δική μου ιδέα είναι να διαβάζεις πιο προσεκτικά το πρόβλημα κάποιου, αν είναι να μπεις στο κόπο να απαντήσεις.

 

Πρόσεξες που γράφω ότι μέχρι και block/reissue έκανα για να πάρω νέα νούμερα κάρτας;

Για να φτάσω να κάνω αυτό, ναι δοκίμασα, αρχικά, να διαγράψω τα δεδομένα της εφαρμογής και πάλι τίποτα. 3 4 φορές το έκανα, login κτλ από την αρχή και δεν άλλαξε η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για οποιον  εχει χρησιμοποιησει το top up με καρτα...

προφανως πρεπει να ειναι στο ονομα σου αφου ζηταει η διευθυνση που εχεις στην revolut να ειναι η ιδια με την διευθυνση που ειναι δηλωμενη στην τραπεζα....  (πλαγια ερωτηση, σας την εφερα :P )

 

κανονικη ερωτηση... ποσο χρεωνεται η φορτιση της revolut απο αλλη καρτα (εξωτερικου εννοείται) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για οποιον  εχει χρησιμοποιησει το top up με καρτα...

προφανως πρεπει να ειναι στο ονομα σου αφου ζηταει η διευθυνση που εχεις στην revolut να ειναι η ιδια με την διευθυνση που ειναι δηλωμενη στην τραπεζα....  (πλαγια ερωτηση, σας την εφερα :P )

 

κανονικη ερωτηση... ποσο χρεωνεται η φορτιση της revolut απο αλλη καρτα (εξωτερικου εννοείται) ?

Δε χρεώνεται. Πιθανολογώ ότι δεν τσεκάρει αν το όνομα είναι το ίδιο. Θα πρέπει απλά η κάρτα να είναι debit card όχι credit card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Εκανα 2 εμβασματα στις 14/2, μεσω winbank της Πειραιως. Τα χρηματα αφαιρεθηκαν απο το λογαριασμο μου στην πειραιως στις 15/2 αλλα ακομα να εμφανιστουν στη Revolut !! Eστειλα στο support μου δωσανε ενα email να επικοινωνησω αλλα ακομα να απαντησου...τι μπορει να εχει συμβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κανονικη ερωτηση... ποσο χρεωνεται η φορτιση της revolut απο αλλη καρτα (εξωτερικου εννοείται) ?

Τίποτα, κόστος μηδέν και άμεσα !  Φόρτιση με κάρτα εξωτερικού leupay μέσα απο το app της revolut (τουλάχιστον 3 φορές ως τώρα :-D ) μάλιστα την έχει κάνει και verify για να μην περνάω κάθε φορά και το cvv.  

Μια φορά μόνο έχω φορτίσει την revolut με έμβασμα (5 εργάσιμες), δεν την ξαναπατάω με τις καθυστερήσεις τους, την φορτίζω μόνο μέσω leupay με κόστος μηδέν εκατέρωθεν και άμεσα όταν θέλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις συνδεδεμένες όσες κάρτες θέλεις αλλά θα χρησιμοποιήσεις μόνον εκείνες που έχουν γίνει verified.

 

Αυτό ακριβώς ρώτησα. Αν δε μπορώ να τις χρησιμοποιήσω -όντας απλά και μόνο συνδεδεμένες- τι νόημα έχει μόνο η σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...