Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,θα ηθελα να σας πω για ενα προβλημα που εχω με την revolut και το aliexpress!!

Ενω κανω την αγορα στο aliexpress που ειναι συνδεμενη η revolut με το aly και οταν παει να κανει την αγορα δεν μου την κανει και στο apps του κινητου μου βγαζει block την καρτα μου!!γιατι??εγω την κανω unblock αλλα παλι τιποτα!!

Μηπως γνωριζει κανενας σας τιποτα ρε παιδια ??τι να παιζει??'

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και ομως επηρεαζετε η καινουργια εμφανιση του paypal γιατι δεν μπορουσα να το βρω,ενω με την παλια εμφανιση του paypal ηξερα που ηταν και με αυτον τον τροπο ειχα ρυθμισει τις προηγουμενες τρεις καρτες.ενω τωρα που προσθεσα και μια τεταρτη καρτα παρολου εκατσα 10 λεπτα ψαχνοντας το paypal με την καινουργια του εμφανιση δεν μπορουσα να το βρω,

εχετε πλακα μερικοι το παιζετε εξυπακιδες και αμεσως να την πειτε στον αλλον.

 

αμα εχεις ιδεα απο φορουμ γιατι τυχαινω να ειμαι διαχειρηστης σε δυο φορουμ σκοπος του φορουμ ειναι να βοηθαει το ενα μελος τον αλλον και ναι σε αυτο εχεις δικιο θα μπορουσα να κανω αναζητηση.

Δεν το παιζουμε εξυπνακηδες, το χαμο με τις ιδιες ερωτησεις προσπαθουμε να μαζεψουμε.

Γι'αυτο αλλαξε και ο τιτλος και γι'αυτο ενημερωνονται τα 3 πρωτα posts.

 

Στην τελικη εισαι διαχειριστης αλλου?

την αναζητηση την ξερεις, φερσου ως διαχειριστης και εδω και μη κανεις το χαμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αντί τα πρώτα ποστ να βοηθήσουν μάλλον χαλάνε το ολο κλιμα με την εμμονή κάποιων να διαβάσουν τα πρώτα ποστ, εχει γίνει κουραστικό να ρωτάει κάποιος κάτι, που ναι είναι στα πρώτα ποστ και απο κάτω 200οσοι να του λένε δεν διάβασες τα ποστ

 

Ωραία λοιπόν κλειδώστε το θέμα να τελειώνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!διαβασα τον οδηγο,απλα εχω μια μικρη απορια η οποια ελπιζω να μην ηταν πουθενα μεσα στον οδηγο και να μην την πηρα πρεφα! :P θελω να ψωνισω απο ενα site στην αγγλια και πες ωραια παιρνω τα πραγματα αλλα θελω να επιστρεψω κατι και να γινει επιστροφη χρηματων...τα λεφτα που θα επιστραφουν,θα επιστραφουν μεσα στον λογαριασμο της revolut ή στον τραπεζικο λογαριασμο που χω κανει το εμβασμα??ευχαριστω εκ των προτερων! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιαδήποτε αγορά γίνει με τη χρήση της Revolut, αν τύχει και υπάρξει επιστροφή, τότε τα λεφτά γυρίζουν μετά από μερικές μέρες στη Revolut και όχι στον τραπεζικό λογαριασμό από όπου είχες στείλει το έμβασμα.

 

Για να επιστρέψουν πάλι τα λεφτά στα χέρια σου, αν δεν θέλεις να συνεχίσεις να τα έχεις μέσα στο λογαριασμό της Revolut, θα πρέπει είτε να τα κάνεις ανάληψη από κάποιο ATM (το οποίο είναι δωρεάν για ποσά μέχρι 650 ευρώ/μήνα), είτε να τα κάνεις withdraw στον τραπεζικό σου λογαριασμό (το οποιό λογίζεται ως εισερχόμενο έμβασμα και συνήθως χρεώνεται από τις ελληνικές τράπεζες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω απόπειρα παραγγελίας μέσω PayPal χωρις να ειναι verified η revo στο pp μου με αποτέλεσμα να μου φάει 0,91€ και στις 3 προσπάθειες. Επιστρέφονται αυτά; Έτυχε σε κάποιον άλλον; Παραθέτω κ φωτο

 

https://www.dropbox.com/s/7yphor9qv5ohue6/Photo%2026-02-16%2005%2049%2016.png?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαμο δεν τον εκανα εγω αντιθετος εσυ που πεταχτηκες για να μου την πεις, εγω εκανα μια ερωτηση που ακριβως ειναι διοτι αλλαξε η σελιδα του paypal. Εγω ειχα πολυ καιρο να μπω εδω στο φορουμ και δεν γνωριζα οτι η mary εκανε συμπληρωμα στα αρχικο ποστ τοτε δεν υπήρχε η διαδικασια για την ανανεωμένη σελιδα του paypal.

 

Οσο αφορα το φερθω σαν διαχειριστής ασε να το κρινουν στα δυο φορουμ που ειμαι, εδω ειμαστε απλα μελη οπως εισαι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω απόπειρα παραγγελίας μέσω PayPal χωρις να ειναι verified η revo στο pp μου με αποτέλεσμα να μου φάει 0,91€ και στις 3 προσπάθειες. Επιστρέφονται αυτά; Έτυχε σε κάποιον άλλον; Παραθέτω κ φωτο

 

https://www.dropbox.com/s/7yphor9qv5ohue6/Photo%2026-02-16%2005%2049%2016.png?dl=0

 

Κάθε φορά που κάνεις αποτυχημένη προσπάθεια, χρεώνεσαι $1 που επιστρέφεται μετά από 10-15 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που κάνεις αποτυχημένη προσπάθεια, χρεώνεσαι $1 που επιστρέφεται μετά από 10-15 μέρες.

 

"Αποτυχημένη" εννοείς υποθέτω, συναλλαγή η οποία αποτυγχάνει λόγω μη verified κάρτας, γιατί η αποτυχία συναλλαγής λόγω cc ή έλλειψης επαρκούς υπολοίπου στην κάρτα δεν χρεώνει κάτι.

 

offtopic: Υπάρχει κάποια λειτουργικότητα σε συνδεδεμένη αλλά unverified κάρτα στο Paypal; Έχω την απορία δηλαδή γιατί δίνουν τη δυνατότητα να γίνεται η διαδικασία σε 2 στάδια (πρώτα η σύνδεση και μετά το verification) και όχι κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

offtopic: Υπάρχει κάποια λειτουργικότητα σε συνδεδεμένη αλλά unverified κάρτα στο Paypal; Έχω την απορία δηλαδή γιατί δίνουν τη δυνατότητα να γίνεται η διαδικασία σε 2 στάδια (πρώτα η σύνδεση και μετά το verification) και όχι κατευθείαν.

 

Μπορείς να έχεις συνδεδεμένες όσες κάρτες θέλεις αλλά θα χρησιμοποιήσεις μόνον εκείνες που έχουν γίνει verified.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...