Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση.

Το εχω διαβασει το παραπανω που μου υποδεικνεις και γι'αυτό ειχα κανει και verify με διαβατιριο που φαινεται το πληρες ονομα μου.

Η γνωμη σου ειναι να στειλω διορθωση στοιχειων για να ειμαι καλυμενος με μελλοντικές φορτίσεις της καρτας και να παραγγείλω και νεα φυσικη καρτα ?

 

 

Είχες γράψει ότι τους έστειλες μήνυμα σχετικά με το όνομα και έστειλες και αποδεικτικά.

Εάν ΝΑΙ, θα περιμένεις μερικές μέρες και αν δεν σου απαντήσουν θα ξαναστείλεις μήνυμα.

Θα διορθωθεί πρώτα το όνομα και μετά θα είσαι έτοιμος για φορτώματα και φυσική κάρτα, αν τη χρειάζεσαι πραγματικά.

Επεξ/σία από makfil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω παιδιά, στην αρχή όλα ξεκίνησαν καλά, τώρα απ' ό,τι βλέπω πληθαίνουν τα αρνητικά σχόλια. Εγώ το Σάββατο έκανα μία μεταφορά από revolut σε n. 26 και μέχρι τώρα τετάρτη βράδυ τα χρήματα δεν έχουν φτάσει. Τους έστειλα μήνυμα και μου λένε ότι κάνει μέχρι 5 μέρες η διαδικασία και ευχαριστούμε για την υπομονή σας. Από την άλλη βλέπω και εγώ ότι ξεκινούν οι πρώτες χρεώσεις. Τί να πω... μακάρι να μην γίνει καμία στραβή...πάντως είναι κοροϊδία 5 εργάσιμες, δηλαδή μία εβδομάδα να φτάσουν τα χρήματα στον προορισμό τους... πρέπει να το προσέξουν γιατί θα χάσουν πελάτες, οι πληροφορίες μου είναι ότι το επόμενο διάστημα θα ανοίξουν και άλλες τέτοιου είδους υπηρεσίες και στο μέλλον ο ανταγωνισμός θα είναι έντονος

Οι μεταφορές απο revolut προς οποιονδήποτε λογαριασμό εκτός Αγγλικών, μεταφέρονται σε 7 εργάσιμες. Σε Ν26 και σε κάποιον άλλο που δοκίμασα και στους δυο στην έβδομη ημέρα πιστώθηκαν τα χρήματα. Επίσης ο λόγος που καθυστερεί οφείλονται στα δυο εμβάσματα που μεσολαβούν. Απο revolut σε τράπεζα Φιλανδίας και κατόπιν στην τράπεζα του παραλήπτη που όρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεταφορές απο revolut προς οποιονδήποτε λογαριασμό εκτός Αγγλικών, μεταφέρονται σε 7 εργάσιμες. Σε Ν26 και σε κάποιον άλλο που δοκίμασα και στους δυο στην έβδομη ημέρα πιστώθηκαν τα χρήματα. Επίσης ο λόγος που καθυστερεί οφείλονται στα δυο εμβάσματα που μεσολαβούν. Απο revolut σε τράπεζα Φιλανδίας και κατόπιν στην τράπεζα του παραλήπτη που όρισες.

"Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι..."  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα μας...  να τααα μας....!

 

κάτι πάει πολύ λάθος... από την Τρίτη 16-2 και δεν φάνηκαν ακόμη. Μόλις μίλησα με την εθνική και ξεκινάω διαδικασία διερεύνησης του συγκεκριμένου εντάλματος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα μας...  να τααα μας....!

 

κάτι πάει πολύ λάθος... από την Τρίτη 16-2 και δεν φάνηκαν ακόμη. Μόλις μίλησα με την εθνική και ξεκινάω διαδικασία διερεύνησης του συγκεκριμένου εντάλματος.  

 

Ρώτησες κόστος για τη διευρεύνηση; Πιθανό να σε συμφέρει να το ακυρώσεις παρά η διερεύνηση. 10 ή 15€+ έχει χρέωση η διερεύνηση αν δεν κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησες κόστος για τη διευρεύνηση; Πιθανό να σε συμφέρει να το ακυρώσεις παρά η διερεύνηση. 10 ή 15€+ έχει χρέωση η διερεύνηση αν δεν κάνω λάθος.

Ρώτησα για το κόστος αλλά και για την ακύρωση. Έστειλα και στο support αλλά ούτε καν απαντάνε πια! Απαράδεκτοι!

 

theopan ευχαριστώ και για την  ιδέα της ακύρωσης του εμβάσματος, δεν μου πέρασε από το μυαλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα για το κόστος αλλά και για την ακύρωση.

 

Πόσο χρεώνουν τη διερεύνηση; Η ακύρωση (από e-banking) δεν κοστίζει τίποτα πέρα από το ότι χάνεις το 1€ της προμήθειας του SHA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και διαβασα τα πρωτα 3 ποστ και ακολουθησα τις οδηγιες , θελω την γνωμη καποιου φιλου απο εδω...

 

η ιστορια εχει ως εξης :

Έχω φτιάξει revolut και έκανα και verify τον λογαρισμο μου.

Παρεγγειλα και την κάρτα και μου ήρθε κανονικά και ταχύτατα.

Έκανα μια μεταφορά με έμβασμα (Στις17/02) από λογαριασμό Εθνικής , πάντα στο όνομα μου από τότε που ανοίχτηκε μέχρι σήμερα και πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του topic. Δεν υπαρχει συνδικαιούχος στον λογαριασμο.

Στις 19/2 έλαβα ένα SMS (!!!) που λέει ότι η συναλλαγή δεν μπόρεσε να γινει γιατί δεν είναι ο λογαριασμός στο όνομα μου και σε περίπτωση που είναι να στείλω σε ένα mail που είχε μεσα στο sms την απόδειξη της μεταφοράς.

Εχω στειλει στο support screenshots απο το ebanking μου και αποδειξη συναλλαγης.

Μεχρι σημερα δεν εχει μπει τπτ.

Εχω στειλει και στο chat και εχω λαβει μια αυτοματοποιημενη απαντηση για αλλο θεμα.

Ακρη δεν μπορω να βρω....

Για την ιστορια η καρτα (revolut) ειναι στο ονομα  John ...ταδε και η εντολη εμβασματος εχει γραψει Ioannis .... ταδε πραγμα που μαλλον εχει δημιουργισει το προβλημα και για το οποιο ενημερωσα μεσα στο email που εστειλα και τα αποδεικτικα...

 

Μπορει καποιος να με συμβουλεψει τι να κανω ???

Θα τα κλαιω τα 100 ευρω που εστειλα???

Να στειλω διορθωση στοιχειων στην Revolut και να κανω και request νεας καρτας???

 

Παρακαλω την οποια γνωμη προς βοήθειά μου

 

Ευχαριστω πολυ.

στειλε email και πες οτι εβαλες λαθος το ονομα σου, ζητα να σε αφησουν να το αλλαξεις (θα χασεις verification), και οταν το αλλαξεις θα στειλεις παλι email για να σε κανουν verified! μεσα απο την εφαρμογη δεν γινεται μετα!

 

ιδιο προβλημα ειχα και εγω... βλεπεις αλλο Iakovos και αλλο Jacob....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα ! Μου πιστώθηκαν σήμερα τα 50 ευρώ που έβαλα στον λογαριασμό αλλά μου τα βγάζει μόνο σε λίρες αγγλίας μέσα απ το app.Καθότι καινούργιος και ψιλοάσχετος.. κάποια βοήθεια για το πώς να τα βλέπω σε ευρώ ? Γιατί χάθηκα μες τα τόσα μηνύματα ! 

Ξαναδιαβασε τον οδηγο στην αρχη, ειναι αναλυτικοτατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έκανα register πρώτη φορά κι έστειλα ενα έμβασμα 30 ευρώ τα οποία δεσμεύτηκαν απο το λογαριασμό μου. Στην εφαρμογή θα έπρεπε να φαίνεται το έμβασμα ως pending ή ειναι φυσιολογικό το οτι δε δείχνει τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έκανα register πρώτη φορά κι έστειλα ενα έμβασμα 30 ευρώ τα οποία δεσμεύτηκαν απο το λογαριασμό μου. Στην εφαρμογή θα έπρεπε να φαίνεται το έμβασμα ως pending ή ειναι φυσιολογικό το οτι δε δείχνει τιποτα;

Δεν δείχνει τίποτα οταν γινετε  απο έμβασμα αλλα όταν πιστώνονται στον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια ξερω εχει απαντηθει αυτο που θα πω.στο pay pal εχει ανανεωθει και ψαχνω να βρω που στο καλο ειναι αυτο που ρυθμιζεις να μην κανει αυτοματα το paypa την ισοτιμια αλλα ο πωλητης.αλλα κατι εχουν αλλαξει στο paypal το φτιαξανε διαφορετικα και δεν μπορω να το βρω,διοτι προσθεσα μια καινουργια καρτα και θελω να το κανω και γιαυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια ξερω εχει απαντηθει αυτο που θα πω.στο pay pal εχει ανανεωθει και ψαχνω να βρω που στο καλο ειναι αυτο που ρυθμιζεις να μην κανει αυτοματα το paypa την ισοτιμια αλλα ο πωλητης.αλλα κατι εχουν αλλαξει στο paypal το φτιαξανε διαφορετικα και δεν μπορω να το βρω,διοτι προσθεσα μια καινουργια καρτα και θελω να το κανω και γιαυτην.

 

βάζοντας τους όρους

paypal μετατροπή

στο πεδίο της εύρεσης πάνω δεξία, 

μου πήρε γύρω στα 10 δευτερόλεπτα για να βρω πχ αυτό .

Έχει και άλλα, πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...