Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να πάω Γαλλία χωρίς διαβατήριο;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά πήγες ή οχι;

 

Μετράω ήδη την τέταρτη ημέρα εδώ και μένουν άλλες τόσες.

 

Δεν μπορω να πω ότι αισθάνομαι τελείως ασφαλής, οι 120.000 στρατιώτες και αστυνομικοί μονο σαν νούμερο φαντάζουν πολλοί, γιατί στην πραγματικότητα δεν βλεπω πολλούς.

 

Χαρακτηριστικά να αναφέρω ότι πήγα στην λειτουργία της Παναγίας των Παρισιων την Κυριακή το βράδυ και τα μέτρα ηταν ελλιπέστατα.

 

Σημερα το βράδυ που θα παω να δω psg - σακτάρ, μου ηρθε ήδη ειδοποίηση να μην εχω τσάντα μαζι μου γιατί δεν θα επιτρέπεται η είσοδος.....

 

Σαν πόλη αξίζει με τα χίλια αλλα περίμενα περισσότερα σον τομέα ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το βράδυ που θα παω να δω psg - σακτάρ, μου ηρθε ήδη ειδοποίηση να μην εχω τσάντα μαζι μου γιατί δεν θα επιτρέπεται η είσοδος.....

 

 

Πως το βλεπεις το οβερ;

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ο ιμπρα έπαιξε κ ο καβάνι κ ο Ντι Μαρία κ νταβιντ λουιζ... Όλοι...

 

Τα μέτρα ασφαλείας για γέλια. Ειδικά στο μετρό μετά τη λήξη που είχε στιβαχτεί κόσμος κ κοσμάκης άνετα κάποιος θα μπορούσε να κάνει κακό χαμό.

 

Ο έλεγχος κατά την είσοδο για γέλια επίσης.

 

Μόνο στο αεροδρόμιο μπορώ να πω ότι υπήρχε έλεγχος. Κ πάλι συγκριτικά με το ελβελ χειρότερος.

 

Στον ερχομό, αστυνομικός έλεγξε όλους τους εγχρωμους έναν προς ένα, τους δε Άραβες τους ξεσκισε, ένας έφαγε πόρτα για άγνωστο λόγο.Ψιλο racist ok, Just saying!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδες, εχω μια ταυτοτητα του 2007 με μισους ελληνικους μισους λατινικους χαρακτηρες.. Απλα στις γωνιες εχουν ανοιξει πολυ τα πλαστικα..

 

Θα εχω προβλημα να ταξιδεψω με αυτη χωρις διαβατηριο εντος ζωνης Σενγκεν;

 

Η Τσεχια (Πραγα) ειναι μεσα στη ζωνη;

 

Ευχαριστω

 

(P.S ειμαι τοσο ατυχος που θα γινει τρομοκρατικο χτυπημα στην Πραγα τωρα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο 21 Δεκεμβρίου 2007 οπότε και  το κοινοβούλιο της Τσεχίας επικύρωσε την συνθήκη σένγκεν μπορείς να ταξιδέψεις κανονικότατα με ταυτότητα αρκεί να έχει λατινικούς χαρακτήρες.

 

 

Υ.Γ Μην λές για τρομοκρατικά χτυπήματα γιατί μπορεί απο την Τσεχία να σε φορτώσουν με ελικόπτερο για γκουαντάναμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...