Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να πάω Γαλλία χωρίς διαβατήριο;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λουβρο θες τουλάχιστον 4 μέρες να το δεις ολο.

Βερσαλίες ειναι ωραία αλλα δεν πας σωστή εποχή,οποτε μην πας και χάσεις μέρα άδικα(εκτος κι αν εχει ηλιο,να δεις δελτία καιρού).

να πας μονμαρτη που ειναι γραφική(αλλα για τον πουτσο γενικά)εχει και μουσείο νταλι.

ωραίο ειναι και το μουσείο φυσικής ιστορίας.

Εγω 2 φορες που πήγα,κοίταζα σκεπές και πήγαινα με τα ποδιά.Το παρισι ειναι μια κακάσχημη επαναλαμβανόμενη πόλη,οταν βλέπεις διαφορετική σκεπή και περίτεχνη,κατι σημαντικό υπάρχει.

οπως φεύγεις απο κονκορντ για να πας στον πύργο,στο παρκακι εχει ενα μασονικό μνημείο,πολυ γουστόζικο και περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφφ..........

Τι θα κανατε στη θεση μου.. ?

Εχω κλεισει 3-7 Δεκεμβριου ταξιδι Παρισι, και εχω δωσει προκαταβολη 380 ευρω για 2 ατομα τα οποια δεν επιστρεφονται (γιατι το πακετο περιλαμβανει αεροπορικα εισιτήρια) και γιατι η Aegean δινει δωρεαν ακυρωση για ταξιδια προς παρισι μονο μεχρι 22 Νοεμβριου -.- .

 

Θα πηγαινατε?

 

Εχει κανεις εμπειρια με ακυρωση απο γραφειο εκδρομων, πχ 18-24.gr ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πια ό,τι έγινε έγινε, δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα να ξαναγίνει κάτι τέτοιο τόσο σύντομα αν εννοείς αυτό.

Αν δεν έχεις όρεξη πλέον μετά από αυτά που έγιναν, εσύ ξέρεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση της φτωχής μου λογικής, δεν νομιζω να χτυπήσουν την ιδια χώρα 2η φορά. Αλλά είναι και μαλ@κες αυτοί ποτέ δεν ξέρεις..

 

Γενικά το ταξίδι στο Παρίσι γ@μαει, είχα παει πριν μερικά χρόνια και θα ήθελα να ξαναπάω αλλά η επιλογή δική σου.

Ίσως και τουριστικά να είναι σφιγμένα τα πράγματα μετά απο αυτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βοηθαει παντως,Πέρσυ που ημουν παρισι ετυχε το σκηνικό με τους δημοσιογραφους κτλ,γεμισε ο τοπος αστυνομιες και στρατους αλλα σαν τουριστας ολα ηταν κανονικα και κομπλε,δεν μου έτυχε καμια στραβη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θα πήγαινα. Αν ήταν πιο νωρίς θα ήταν λίγο awkward να είσαι τουρίστας σε μία πόλη που πενθεί, αλλά πιστεύω τότε θα έχουν επανέλθει στους κανονικούς ρυθμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας.Οπως βλεπεις δε χτυπανε τουριστικα μερη.Σε ενα ακυρο θεατρο και σε ενα γηπεδο χτυπησαν.Δεν ειναι ευκολο να κανουν κατι σε ντισνευλαντ η πυργο Αιφελ λογω μεγαλης αστυνομευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   H λογικη λεει οτι αμα χτυπησουνε παλι το Παρισι θα πετυχουνε ακομη μεγαλυτερο τρομο οποτε δεν ειναι ασχημη ιδεα. 

 

   Αυτο που δεν ειναι λογικο να γινει ειναι να μην υπαρχει αλλο χτυπημα συντομα, επειδη λογο των μετρων ασφαλειας υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να τους πιασουνε πριν και να εξαρθρωσουνε ολο το κυκλωμα με την μια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφφ..........

Τι θα κανατε στη θεση μου.. ?

Εχω κλεισει 3-7 Δεκεμβριου ταξιδι Παρισι, και εχω δωσει προκαταβολη 380 ευρω για 2 ατομα τα οποια δεν επιστρεφονται (γιατι το πακετο περιλαμβανει αεροπορικα εισιτήρια) και γιατι η Aegean δινει δωρεαν ακυρωση για ταξιδια προς παρισι μονο μεχρι 22 Νοεμβριου -.- .

 

Θα πηγαινατε?

 

Εχει κανεις εμπειρια με ακυρωση απο γραφειο εκδρομων, πχ 18-24.gr ?

 

5-12/12 εχω κλείσει και εγώ.

 

Έχω δώσει περί τα 2k για το ταξίδι και ομολογώ πως εχω δεύτερες σκέψεις για το αν το πραγματοποιήσω ή όχι. Η κοπέλα μου λέει ότι έγινε έγινε οπως και οι περισσότεροι εδώ αλλά για καποιον λόγω δεν πείθομαι.

 

Δεν ειναι ότι θα παω στην Ισλανδία που μπορει να μπουκάρουν 5 Αμπντούλ και να τα κάνουν πουτανα μια φορα και τελος.Μιλάμε για μια χώρα πίχτρα στους Αμντουλμούσλιμς. Φοβάμαι ότι και να παω δεν θα το απολαύσω. Θα βλεπω κανέναν σκουρόχρωμο με μούσι και αντί να απολαύσω τη στιγμή θα σκέφτομαι μην ακουστεί κανένα αλλαχ ακμπαρ....

 

Εχω κλείσει και τίκετς να δω Ιμπραχιμοβιτς, Καβανι και λοιπούς κόντρα στην Σαχτάρ αλλα δεν παιζει να παω στο πάρκ ντε πρενς.

 

Τα λεφτά τα μαζεύαμε απο τον Γενάρη, δεν ειναι ότι είμαστε large....εχω προγραμματίσει να της κανω πρόταση στο γεύμα στον Πύργο του Άιφελ....γενικά ειναι ενα ταξίδι που περιμενω πως και πως αλλα απο την άλλη λέω να πα να γαμηθει. Τα λεφτά ξαναμαζευονται, εμείς δεν ξαναγινομαστε. Επιπλέον αισθάνομαι μαλακας που σκέφτομαι το ταξίδι την στιγμή που έγινε ότι έγινε και εφυγε τόσος κόσμος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Αυτο που δεν ειναι λογικο να γινει ειναι να μην υπαρχει αλλο χτυπημα συντομα, επειδη λογο των μετρων ασφαλειας υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να τους πιασουνε πριν και να εξαρθρωσουνε ολο το κυκλωμα με την μια. 

 

Ποσες τρομοκρατικες επιθεσεις εγιναν στην αμερικη μετα απο 9-11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες τρομοκρατικες επιθεσεις εγιναν στην αμερικη μετα απο 9-11?

 

Ποσες απετραπηκαν, και δεν το μαθαμε ποτε ? (και ουτε προκειται, παρα μετα απο καποια χρονια οταν αποχαρακτηριστουν τα εγγραφα και βγουν in public)

 

:-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πήγαινα

 

Unabomber 9/11 σε ποια μεριά του Ατλαντικού ήσουν;

 

 

 

Το εχω ξαναναφερει σε καποιο παλαιοτερο νημα.

 

Περιπου στα 35-40 miles, απο το Manhattan, και η μοναδα μου, ηταν σχετικα απο τις πρωτες που βαρεσαν alert και τρεχαμε σαν τους τρελους.

 

 

 

 

@ ΤS & chill

 

Να πατε.  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...