Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα laser ή inkjet?για ημι-απαιτητική χρήση


Epilogue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Καταρχήν ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους τύχει και απαντήσουν στο ποστ μου.

Έχουμε και λέμε. Πρόσφατα έγινα μεταπτυχιακός φοιτητής και οι ανάγκες για εκτύπωση υλικού που μου είναι απαραίτητο έχουν ανέβει αρκετά ψηλά. Προκειμένου να μην μας φάνε τα φωτοτυπάδικα και να μείνει και κάτι σαν εργαλείο στο σπίτι αποφάσισα να αγοράσω έναν εκτυπωτή-πολυμηχάνημα.

 

Ας πω λοιπόν τι θα με ενδιέφερε κυρίως από άποψη χαρακτηριστικών : α) οικονομικός ( ποιος θα το περίμενε!)  και από άποψη της συσκευής και των μελανιών που απαιτούνται,  β) δεν με ενδιαφέρει η έγχρωμη εκτύπωση , γ ) θα προτιμούσα να έχει τη δυνατότητα διπλής όψης δ) θα προτιμούσα να έχει την ικανότητα να σκαννάρει ε) να δέχεται usb (αυτό φαντάζομαι το έχουν οι περισσότεροι αλλα το αναφέρω γιατί δεν είμαι έμπειρος στο θέμα) ζ) να αντέξει λίγο πιο εκτεταμένη χρήση καθώς θα εκτυπώνω αρκετό υλικό για διάφορες εργασίες κλπ.
Προϋπολογισμός : 100 ευρώ

Εγώ από μια πρόχειρη αναζήτηση κατάλαβα ότι μάλλον με συμφέρει καλύτερα να κοιτάω αποκλειστικά για λέιζερ αλλά μιας που δεν είμαι καθόλου εξπερ στο ζήτημα είμαι ανοικτός σε προτάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cosmodata.gr/product/186234/polimichanima-ref-lexmark-x646e-me-technologia-ektiposis-monochromi-laser-me-minieo-kiklo-ergasion-pou-ftani-tis-225-000-selides-me-tachitita-ektiposis-50-selidon-to-lepto-ke-piotita-1200-x-1200-dpi

 

Θα το αγοραζα με κλειστα ματια,θα με θυμηθεις.

Μιλαμε για μηχανηματα που καινουργια ειχανε ενα χιλιαρικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβεις τιμές. Δες εδω απο Link.png Site: skroutz   τα πολυμηχανήματα με εκτύπωση διπλής όψης, ξεκινουν απο 145 ευρω... και εδω πάλι στο Link.png Site: skroutz για απλους laser εκτυπωτες χωρίς την δυνατότητα σάρωσης, απο 95 ευρω...

 

Γενικά να ξέρεις οτι η δυνατότητα εκτύπωσης διπλής όψης, πλασάρεται σαν feature οπότε... το πληρώνεις...

 

Δες Link.png Site: εδω και πολυμηχανήματα Laser χωρις την δυνατότητα εκτύπωσης διπλής όψης....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...