Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy View, ένα tablet με οθόνη 18.4 ιντσών με έμφαση στην παρακολούθηση ταινιών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

18.4'' και 2,65 kg με 123PPI

 

Πειτε μου ενα λόγο να μην χρησιμοποιήσω ενα κανονικό

laptop με μεγαλύτερες δυνατοτητες και ελαφρύτερο πια! Εδω οι 18'' εχουν πεθανει και απο τα laptops (εκτος απο τα gaming laptops) βγαζουν tablet? Οτι να ναι. Και φυσικα μερικα κοροιδα θα τσιμπησουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dell xps 18 που ειναι φουλ υπολογιστής και βγαινει εδω και μια 3ετια, με δισκους στο 1 tb ειναι στις ιδιες διαστασεις αλλα σχεδον μισο κιλο λιγοτερο! 

Θα περίμενε κανεις κατι καλύτερο απο τη  samsung.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1/3 των χρηστών των ταμπλετ τα χρησιμοποιούν στο κρεβάτι τους πριν κοιμηθούν για σερφάρισμα ειδήσεων, χαλαρό game και παρακολούθηση  βίντεο. Άρα σε αυτούς στοχεύει κυρίως  η συγκεκριμένη κατηγορία. Από το κομοδίνο ως... το κρεβάτι δεν σε σε νοιάζει η φορητότητα αλλά η χορταστική οθόνη.

 

Ρε φίλε σοβαρά. ...θα κουβαλήσεις ταμπλέτ 18.5 ιντσες στο κρεβάτι ? Και μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει νευρικό γέλιο.

Η συσκευή θα πάει απατη. ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συσκευη έχει το κοινό της. Μη σκέφτεστε με τα δικά σας στανταρτ ή τον δικο σας τροπο χρήσης κλπ. Σκέφτειτε λίγο πχ συνταξιούχους! Θελουν απλές χρηστικες συσκευες... η φορητοτητα δεν τους πολυενδιαφέρει, θελουν χορταστική οθονη.... αν εχει και μια σωστη τιμη, voila... we have a winner.

 

ps: σχετικά με την μπαταρία, τα mah δεν λένε την αλήθεια εδώ. Δεν λειτουργεί στα 3.7 volt οπως τα κινητα. Στην πραγματικοτητα ειναι μεγαλύτερης χωρητικότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη μια ταμπλετάρα στο καθιστικό... πενήντα ίντσε! Μεγαλείο!

 

Βλεφαριάζω ταινίες κανονικά, συνδέεται και στο ιντερνέ άμα λάχει, παίζει και το γιουτούμπ. Δεν έχει τατσκρίν αλλά και το τεμπελόκουτο αλλάζει τον αντέννα τσαφ. Άμα λείπει το κορίτσι βλέπω και τα... άλλα (με πιάνννεις; )

 

Λίγο βαρύ να το κουβαλάς στον καμπινέ, ίσα-ίσα με φτάνει η καλούμπα... Νταξ!

 

Κι αυτό καλό φαίνεται πάντως αμαλάχει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε σοβαρά. ...θα κουβαλήσεις ταμπλέτ 18.5 ιντσες στο κρεβάτι ? Και μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει νευρικό γέλιο. Η συσκευή θα πάει απατη. ..

Ε ναι!!! Ενώ τηλεόραση 40 ιντσών στην κρεβατοκάμαρα είναι πιο λογικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 18.5άρα σχεδόν οθόνη αφής με HD ανάλυση και λειτουργικό Android. Είναι κάτι καινούριο, δεν έχει ξανακυκλοφορήσει παρόμοιο, βοηθάει σε επαγγελματική χρήση, βοηθάει σε προσωπική χρήση. Τώρα γιατί σας ξινίζει ρε γκουρού της τεχνολογίας όλοι σας δε ξέρω. Όχι ότι θα το πάρω ποτέ, αλλά αποτελεί μια νέα πρόταση στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εγώ πάλι έχω αντίθετη γνώμη. Πιστεύω ότι έχει αγοραστικό κοινό το συγκεκριμένο μηχάνημα. Αρνητικό είναι μόνο ότι δεν έχει βάλει οθόνη amoled. Φαντάζομαι θα διπλασίαζε την τιμή βέβαια.

 

Από την άλλη ξέρουμε πόσο θα κοστίζει? Αν κοστίζει 200-300 ευρώ θα είναι σίγουρα κελεπούρι. Αντί τηλεόραση στα υπνοδωμάτια 19άρια τάμπλετ. Πανέξυπνη κίνηση η σάμι. 

 

Ότι κάνει μαμακίες πολλές τον τελευταίο καιρό δεν διαφωνώ όπως είπαν πολλοί φίλοι.. Αλλά εδώ κάτι μου λέει ότι αν το έχει φθηνά θα πιάσει τόπο σίγουρα. Αν κάνει τη βλακεία και το βάλει ακριβά θα χάσει τη μπάλα.. και μαζί με όλες τις άλλες λανθασμένες κινήσεις θα χάσει και το παιχνίδι στο τέλος..

 

Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοστίζει οσο μια τηλεόραση 19' τότε ίσως αντικαταστήσει τη 2ή στο υπνοδωμάτιο, διαφορετικά δε βρίσκω λόγο ύπαρξης, μιας και οι καινουριες τηλεοράσεις, μπορούν να 'μπουν στο ιντερνετ, να κανουν βιντεοκλήσεις, να παίξουν ταινίες, να δικτυωθούν κτλ'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 18.5άρα σχεδόν οθόνη αφής με HD ανάλυση και λειτουργικό Android. Είναι κάτι καινούριο, δεν έχει ξανακυκλοφορήσει παρόμοιο, βοηθάει σε επαγγελματική χρήση, βοηθάει σε προσωπική χρήση. Τώρα γιατί σας ξινίζει ρε γκουρού της τεχνολογίας όλοι σας δε ξέρω. Όχι ότι θα το πάρω ποτέ, αλλά αποτελεί μια νέα πρόταση στην αγορά.

 

Μια πλάκα κάνουμε, όπως και όλες τις άλλες φορές που μια εταιρία βγάζει κάτι σε τόσο μεγαλύτερο μέγεθος από το συνηθισμένο. Ας θυμηθούμε τις πρώτες αντιδράσεις για το Samsung Galaxy Note: εγώ προσωπικά είχα ρίξει μεγάλο κάζο σε ένα φίλο μου για το "ντοσιέ" που κουβαλάει. Τώρα έχω ένα G2! 

Έχει πραγματικά ενδιαφέρον να δούμε αν υπάρχει όντως αγοραστικό κοινό για ένα τέτοιο προϊόν. Μπορώ να φανταστώ κατηγορίες πελατών που θα θελήσουν να το αποκτήσουν. Ως ιδέα, πάντως, δεν είναι καινούριο, αφού το surface είχε παρόμοια σύλληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το πραγμα δεν μπορω να το πω tablet.Θα επρεπε να εχει μεγαλυτερη ram και περισσοτερη μπαταρια.Επισης 2.65 κιλα,τι ειναι ρε νεογεννητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...