Προς το περιεχόμενο

αγορα φωτογραφικης για αρχαριο


smoke0man2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα 

τι  πρεπει να κοιταξω για να αγορασω μια βιντεοκαμερα-φωτογραφικη

κοιτα την d3200 ειναι καλη?οση ξερετε φωτιστε με γιατι θα ειναι η πρωτη μου φωτογραφικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά , θέλω και εγώ να αγοράσω μια φωτογραφική  βιντεοκάμερα - φωτογραφική , είμαι άσχετος , καθώς είναι και εμένα η πρώτη μου φωτογραφική , θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάτι 250- 350 Ευρώ ? ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε για sony a5100.

 

Σωστος, αλλα ειναι αρκετα πιο ακριβη απο την d3200 και τα 250-350€, εχουν παιξει βεβαια πολλες μεταχειρισμενες σε αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χρηστες που ειχαν κινητο πριν και πιθανοτατα να μεινουν με τον κιτ φακο,σχετικα φθηνη,μικρη,μεγαλος αισθητητας,touch screen,καλο focus στο video και αρχειο xavc τι αλλο να προτεινεις?(ισως καποια panasonic 4/3 αλλα δεν το ξερω καθολου το συστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για video με autofocus ειναι απλα αστειες.Ολες οι φτηνες νικον.(Για τις ακριβοτερες δηλωνω αγνοια)

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η 3200 για αρχάριο, πολύ καλή αρχή για να μάθεις. Αν την βρεις και μεταχειρισμενη σε καλή τιμή, ακόμα καλύτερα μιας και θα έχεις περισσότερα να επενδύσεις σε κάποιον έξτρα φακό όπως τον 35αρι που σου επιτρέπει πολύ καλές λήψεις σε χαμηλό φωτισμό.

 

Για φακό αν μπορείς να επιλέξεις τον 18-105 αντί του απλού 18-55 επέλεξε εκείνον μιας και καλυπτεις πολύ μεγαλύτερο εύρος πριν χρειαστεί να επιλέξεις κάτι ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλε μου η πρωτη μου φωτογραφικη δεν θελω να ειναι η καλυτερη απλα να δω μεγαλη διαφορα απο το κινητο θελω

 

Οχι με παρεξηγησες,

Οι Nikon ειναι πιθανοτατα οι καλυτερες για φωτογραφιες στο ευρος τιμων που κοιτας.Αλλα μιας και ανεφερες το video η αληθεια ειναι οτι εχουν μεινει πολυ πισω,οχι ως αποτελεσμα αλλα ως ευκολια/features,π.χ δεν αλλαζει το διαφραγμα και το autofocus στο video ειναι τοσο κακο που απλα δεν υπαρχει.

 

Ειναι σαν να ζητας ενα αμαξι που να πηγαινει και χωμα και να σου προτεινουν ενα golf-ειναι κακο αυτοκινητο?Σαφως και οχι,αλλα χωμα δεν παει...

Οπου χωμα=video στις νικον

Επεξ/σία από @topos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι με παρεξηγησες,

Οι Nikon ειναι πιθανοτατα οι καλυτερες για φωτογραφιες στο ευρος τιμων που κοιτας.Αλλα μιας και ανεφερες το video η αληθεια ειναι οτι εχουν μεινει πολυ πισω,οχι ως αποτελεσμα αλλα ως ευκολια/features,π.χ δεν αλλαζει το διαφραγμα και το autofocus στο video ειναι τοσο κακο που απλα δεν υπαρχει.

 

Ειναι σαν να ζητας ενα αμαξι που να πηγαινει και χωμα και να σου προτεινουν ενα golf-ειναι κακο αυτοκινητο?Σαφως και οχι,αλλα χωμα δεν παει...

Οπου χωμα=video στις νικον

ωραια κατι σε αυτη τι τιμη ?υπαρχει ? εαν  υπαρχει και μεταχειρισμενο ακομα καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...