Προς το περιεχόμενο

επιλογή πολυμηχανήματος


hmmy92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, ψάχνω να αγοράσω κάποιο πολυμηχάνημα είμαι ανάμεσα σε αγορά ενός ασπρόμαυρου laser είτε HP είτε samsung, είτε κάποιου epson ink tank system. Τα χρήματα που κοστίζουν είναι πάνω κάτω τα ίδια απλά θα ήθελα γνώμες για το ποιο είναι οικονομικότερο ως προς την εκτύπωση και αν έχετε κάτι άλλο να μου πείτε να προσέξω ή να το προτείνετε.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οικονομικότερο προς την εκτύπωση απο όλους τους laser της αγοράς, είναι το ink tank.

Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι ότι θα πρέπει να τυπώνεις σχεδόν καθημερινά για να μην σου βουλώσει.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλε εγω εχω ενα πολυμηχανιμα samsung sl-m2675f ασπρομαυρο

περνω 3 toner και 1 drum απο Γερμανια 96 ευρω μαζι με τα μεταφορικα

και μου βγαζει περιπου 8000 με 8500 σελιδες

για εμενα κοιτα και στο ebay για τιμες πριν αποφασισεις

Επεξ/σία από beknick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά... γιατί να πάρει από Γερμανία, όταν και της Ελλάδας οι τιμές περίπου εκεί είναι;

Και μάλιστα στις ίδιες τιμές πάει και ένα 23% στο δικό μας κράτος. Και φορολογείται και άλλο 29% απο το κέρδος του ο έμπορος.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε φιλε δεν εχω σκοπο με τα toner να σωσω την Ελλαδα απο την κριση θα παρω απο οπου ειναι πιο φτηνα, αν βρω εδω θα παρω απο εδω αν ειναι απο εξω θα παρω απο εκει,οπως κανει και ο ελληνας εργοδοτης μου με τους εργαζομενους και οπως τα λεφτα που μαζευει το κρατος τα δινει στις τραπεζες

βλεπουμε τα πραγματα διαφορετικα και ειμαστε offtopic

Επεξ/σία από beknick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα προσεξε πολυ αυτο που σου ειπε ο highpriest για το βουλωμα

τι γίνεται αν βουλώσει? Γενικα κάθε μερα θα τυπώνω εκτός απο διακοπές τόσο μεγάλο πρόβλημα είναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν σε προβληματίζει το "βούλωμα" , τότε πάρε τον ΗΡ 8610 μετά τους ινκ-τανκ η ποιο οικονομική λύση

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Οι ink tank εκτυπωτές είναι πολύ πιο οικονομικοί σε σχέση όποιοδήποτε, εχει και η HP κάποια παλιά μοντέλα που έπερναν τα 88XL επίσης οικονομικότατοι, αλλά έχουν ένα μεγάλο κακό, εαν τα αφήσεις για καιρό χωρίς εκτύπωση, χαιρέτα την κεφαλή.. Εκτυπωτή διαλέγεις ανάλωγα τις ανάγκες σου, πόσες εκτυπώσεις κάνεις τον μήνα, πόσος καιρός περνάει ανα εκτύπωση, μην δηλαδη εκτυπωσης μια φορα κ μετα απο 6 μηνες την επόμενη. Για επιχειρήσεις εγώ προτείνω laser εκτυπωτές, αλλα και εκεί πρέπει ΠΡΩΤΑ να κοιτάς το αναλώσιμο. Εχει εκτυπωτές που κάνουν 60€ και το αναλώσιμο 55€. Πρέπει να το προσέξεις αυτό γιατί τα διάφορα μαγαζιά προτείνουν εκεί που είναι το κέρδος τους και λογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...