Προς το περιεχόμενο

Αργό write σε sandisk ultra 2 120gb


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος πήρε τον παραπάνω ssd και σε screenshot που μου έστειλε, βλέπω λίγο χαμηλό το write. Γιατί;

 

post-182562-0-19370600-1445103339_thumb.jpg

 

Η μητρική του είναι αυτή: http://www.e-shop.gr/mitriki-asrock-h97-pro4-retail-p-PER.528747

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτό, αλλά άλλο να λέει write ονομαστική 500 και να πιάνει 400 και άλλο να λέει 500 και να πιάνει 180 όπως τώρα. Και το read το πάει καλά 480 με 550 το ονομαστικό της εταιρείας.

 

Και άλλα as ssd στο google αυτού του 120αρη έχουν πολύ παραπάνω write.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stratigos24 νορμαλ ειναι τα νουμερα

 

παιδια το γεγονος οτι εχετε sandisk δεν σημαινει οτι εχετε ολοι τον ιδιο δισκο.

 

αλλες μνημες και αλλο controller εχουν οι ultra 2, ultra plus και αλλο οι plus. Συγκρινεται 3 διαφορετικους δίσκους. Ποσο μαλλον με διαφορετικες χωρητικοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 240αρηδες παντα αποδιδουν καλυτερα απο τους 120αρηδες με σημαντικες διαφορες. Οι περισσοτεροι που εχω κοιταξει εγω στα 120 δινουν write 170.

 

Εμένα πάντως ο 830 128gb εχει write γύρω στο 350+ και ο 840 evo 120gb έχει 450. Και ο vertex 2 (σατα 2) που έχω σε ένα λάπτοπ, παραπάνω από τον sandisk ultra 2 του φίλου μου...

 

@gpowerr

 

Δεν είναι παραφοτρωμένος με αρχεία, είναι καινούριος ο υπολογιστής του, win έχει μόνο, κανα δυο μικρά προγραμματάκια να του έχει περάσει και το lost planet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι φαίνεται στο sceenshot έχει AHCI τελικά. Αν μπορεί ο φίλος σου πάντως ας τον δοκιμάσει και σε άλλο μηχάνημα.

 

Ναι, αυτό θα σου απαντούσα μόλις.

 

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να τον βάλει σε άλλον.

 

Εντάξει, στην τελική το read του είναι μια χαρά και αυτό μας νοιάζει, αλλά εντύπωση μου έκανε το τόσο χαμηλό write.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...