Προς το περιεχόμενο

Ο "καλός" Καταναλωτής!


kwgwkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Τώρα εσύ (πήρες και καλά τυχαία) ένα-ένα τα post μου και πας να μου την βγεις έτσι ? 

Το ότι κάποιοι κάνουν ότι βρίσκονται στον Άρη ρε φίλε μα τον θεό με ξεπερνά!!!  

Λοιπόν δικό μου το αξίζεις :

 

 

 

Με έντονο μαύρο το ζουμί που λέμε! και μου λες και καλά στο τέλος θα διαφωνήσω στην πιπίλα :D  :D :D , αφού ρε φίλε πήρες όλα τα ποστ μου και διαφωνείς με όλα !!! πλάκα μου κάνεις έτσι ? τέσπα τέλος από μένα.

 

Καλά, αν είναι να επικοινωνούμε έτσι, εσύ κι αν το αξίζεις!  :P

 

 

 

Προφανώς δεν σου αρέσει όταν κάποιοι διαφωνούν μαζί σου (όχι σε όλα), κι αντί να προσπαθήσεις ν' απαντήσεις με λογική κι επιχειρήματα... "σπαράζεις"!  :mrgreen:

 

Πρόσεξε μη πάθεις τίποτα "φίλε", δεν αξίζει. Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψη του, δεν χρειάζεται να συμφωνούν όλοι σ' αυτή.  B)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 371
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mηπως μιλας για παραγγελιες απ το pc σου? Τοτε γραψε λαθος :)

 

Δεν έκανα καμία παραγγελία και το έγραψα το λάθος σου.

 

Απλά, επειδή γράφτηκε ότι και ο Γαλαξίας έβγαλε κουπόνια, γράφτηκα από περιέργεια, έβαλα διάφορα καταστήματα να δω τι κουπόνια βγάζει, είδα ότι σε ένα δεν έδινε κανένα και σε άλλα δύο ότι έβγαζε τα ίδια 11 με τυριά και γάλατα και ποστάρησα την έρευνα για να ενημερώσω όσους ενδιαφέρθηκαν γι' αυτά ότι δεν αξίζουν, κατά τη γνώμη μου.

 

Αλίμονο αν έκανα τη βόλτα στην Αττική για να ψωνίσω με τα "φοβερά" κουπόνια του Γαλαξία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 


kwgwkou, on 31 Oct 2015 - 01:30 AM, said:



Καλά, αν είναι να επικοινωνούμε έτσι, εσύ κι αν το αξίζεις! ( Σου απάντησα σε όλα νομίζω!!!! Άλλωστε έλα πες το, ποτέ δεν ήταν ο σκοπό σου η επικοινωνία όπως σου είπα ξανά . Τέσπα ας σου χρυσώσω το χάπι, ναι φίλε μου ότι πεις εσύ :P)



Προφανώς δεν σου αρέσει όταν κάποιοι διαφωνούν μαζί σου (όχι σε όλα), κι αντί να προσπαθήσεις ν' απαντήσεις με λογική κι επιχειρήματα... "σπαράζεις"!  (και άντε πάλι απ την αρχή, προφανώς δεν μου αρέσει κάποιοι να βγάζουν συμπεράσματα και να μιλάνε εκ μέρους μου όπως σου είπα, όπως επίσης να παίρνουν αποσπάσματα και να βγάζουν άλλο νόημα από αυτό που έγραψα.Απ΄τη άλλη ποια λογική μου λες στα υποθετικά σενάρια που έκανες ή ότι για να πάρεις εσύ 25 κάνεις 25 φορές το ταμείο χωρίς κανένα κέρδος ?  αν είναι έτσι πρέπει να το κοιτάζεις αυτό :devil:  :-D  , α και το σπαράζω ήταν αστειάκι...αλλά μάλλον δεν το κατάλαβες! B)   )

Πρόσεξε μη πάθεις τίποτα "φίλε", δεν αξίζει. ( Το ίδιο και εσύ φίλε! φυσικά και δεν αξίζει ασχολούμαι 2 σελίδες τώρα να σου πω 2 απλά πράγματα και εσύ το δικό σου :blink: το βιολί βιολάκι του ...

  :-D δικό σου!!!    )

Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψη του, δεν χρειάζεται να συμφωνούν όλοι σ' αυτή. B) (Μαζί σου, αλλά ούτε χρειάζεται να κάνουμε σπόιλερ όλα τα ποστ που διαφωνούμε , πόσο μάλιστα για κάτι που δεν έχεις καταλάβει καλά καλά και μου απαντάς με επιχειρήματα αστεία! :-D )

τέλος από εμένα ( ελπίζω και από εσένα ) γιατί κουράζουμε!


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς πως εξαργυρώνοντας στο ταμείο τα συνδυαστικά κουπόνια από επιθυμίες πχ. 2 pantene 3 ευρώ έκπτωση σε παράλληλη έκπτωση από το κατάστημα? Μου έτυχε σήμερα στο μασουτη που τα σαμπουάν pantene είχαν 2,69 το ένα και δεν περνούσε το κουπόνι που είναι 3 ευρώ για δύο συσκευασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς πως εξαργυρώνοντας στο ταμείο τα συνδυαστικά κουπόνια από επιθυμίες πχ. 2 pantene 3 ευρώ έκπτωση σε παράλληλη έκπτωση από το κατάστημα? Μου έτυχε σήμερα στο μασουτη που τα σαμπουάν pantene είχαν 2,69 το ένα και δεν περνούσε το κουπόνι που είναι 3 ευρώ για δύο συσκευασίες.

 

3 ευρω ειναι η εκπτωση ή 3 ευρω αγοραζεις και τα 2 παντεν μαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πόσο ειναι η κανονικη τιμη του σαμπουν+κοντισιονερ?

 

Χτες βρηκα το Παντεν στο Βασιλοπουλο για 2,76€. Τις προαλλες το πηρα απ το Βεροπουλο για 3,19€.

Εν τω μεταξυ η κανονικη τιμη του ειναι 5€.

Αρα 2 παντεν εχουν κανονικη τιμη 10€, αν ειχες κουπονι 3€ σημαινει οτι τα παιρνεις 7€, αν ομως τα εχουν 2,69x2 σημαινει 5,38€  δηλαδη πιο κατω απ το κουπονι.

Τελικα ομως μιλουσες για σαμπουναν+κοντισιονερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Σχετικά με τα Cash & Carry...

Στo Μart ψωνίζω αραιά και πού, με τη κάρτα του κουνιάδου μου (που είναι φανοποιός)... κι έκανε εγγραφή το Πάσχα για να πάρει κοκορέτσι. :lol:

Στο ΕΝΑ και στο METRO ψωνίζω σπανιότερα (κυρίως όταν βγαίνουν κραυγαλέες προσφορές στα κρέατα) με το ΑΦΜ μιας φίλης μου που είναι κομμώτρια, την οποία ενημερώνω τακτικά για προσφορές σε σαμπουάν, λακ, βαφές μαλλιών κλπ γιατί εκείνη βαριέται να ψάχνει.

Εννοείται ότι για τα ψώνια μου, ζητάω απόδειξη κι όχι τιμολόγιο.

 

Στο ΕΝΑ (το οποίο ανήκει στον Βασιλόπουλο), όντως αρκετά πράγματα είναι φτηνότερα πχ

 

 

Ο Βασιλόπουλος είχε βγάλει πριν κάνα μήνα σε προσφορά χοιρινή σπάλα χωρίς κόκκαλο 3,20/kg

Στο ΕΝΑ, μέσα Ιουνίου είχε 2.22 + 13% = 2.51/kg!!!

 

Βέβαια εκεί δε πας να πάρεις 1 κιλό. Εγώ πχ όταν ψώνισα χοιρινή σπάλα, πήρα όλη την αεροστεγή συσκευασία 4.400gr.  :-)

 

Για τις μπύρες διαφωνώ κάθετα. Τα μάρκετ που έχουν συσκευασίες με δώρο πχ Amstel 6+2, Aλφα 8+4 κλπ είναι φτηνότερα απ'το ΕΝΑ που έχουν πχ 6άδες Amstel με 14% έξτρα περιεχόμενο (δηλαδή 6 μπύρες + 252ml δώρο).

 

 

2s1n0pl.jpg

 

 

Για τα ποτά επίσης διαφωνώ. Όποτε το ΕΝΑ βγάζει ένα ποτό σε προσφορά, συνήθως υπάρχει αντίστοιχη προσφορά και στον Βασιλόπουλο.

 

Πριν 2 βδομάδες πχ, το ΕΝΑ είχε προσφορά Absolut Vodka 700ml 12.25 +24% = 15.19

O Βασιλόπουλος την είχε 17.33 - 2€ = 15.33

 

Kλείνοντας (ελπίζω να μη σας κούρασα), τα Cash&Carry όπως και όλα τα μάρκετ λιανικής... αξίζουν μόνο για συγκεκριμένες προσφορές και σε καμία περίπτωση για καθημερινά ψώνια.

 

 

 

Σχετικά με τις μπύρες (εγώ έχω ακόμα απ΄το Πάσχα :P )... έχει πάρει το μάτι μου Fix 17+7 δώρο στον Βασιλόπουλο (σκισμένες συσκευασίες στα σκουπίδια) :ph34r:

 

 

2jfkfac.jpg

Απορώ αν θα τις βγάλουν σε καμιά στοίβα... ή αν θα τις σπάνε σε κουτάκια για να τσεπώνουν το κέρδος. :mad:

Διότι αν σκάσει καμιά έκπτωση -20% σε όλες τις μπύρες... δε θα αρκεστώ στις 9+3 δώρο, αλλά θα κάνω ντου στην αποθήκη. :lol:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν επαγγελματικό ΑΦΜ ή μπορούν να βρουν από κάνα γνωστό τους...

 

ENA ως 1/8

- Φρέσκια χοιρινή σπάλα Ολλανδίας χωρίς κόκκαλο 2,49 + 13% = 2.81/kg

 

ENA ως 10/8

- Teachers Ουίσκι 700ml 10.98 + 24% = 13.61

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...