Προς το περιεχόμενο

Ο "καλός" Καταναλωτής!


kwgwkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 371
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον μεχρι πριν απο λιγο ειχε ακομα οδοντοκρεμες στα 2 καταστήματα της Λ.Πεντέλης και στην Δουκιση Πλακεντίας.

Πέρασα κανονικά μαζι με τις οδοντόκρεμες 4 κουπονια απο τις ανέπαφες.στην ιδια αποδειξη και μου εδωσαν 1 6ευρη.

Επειδη ηταν η τελευταια φορα με διπλασιασμο ειπα να κανω ενα τουρ και να γεμισω οδοντοκρεμες.

Παντως και στα 3 καταστηματα που ανέφερα τα ραφια ηταν γεματα απο colgate max και men με 0,25.

Και στις 8 το πρωι και στις 12 που ειδα τελευταια φορά.

Οσο για τα προιοντα τις p&g ξερετε τι εκαναν στο συστημα για να μην δινει 12 ευρω πισω?

Την περασμενη τεταρτη ειχανε βαλει 200 ποντους και με τον διπλασιασμο γινόταν400 οι ποντοι.

Τωρα βαλανε 100 ποντους για σημερα και τους διπλασιαζει κανονικα και τους κανει 200.

Αυτη ηταν η παραμετροποίηση του συστηματος τους.αντι να δινεις σημερα 200 ποντους ανα 12 ευρω p&g δινε 100 και με τον διπλασιασμο 200...

Ας επιβεβαιώσει κάποιος που γνωρίζει...τα κουπόνια από επιθυμίες δεν περνάνε στον Βασιλόπουλο...σωστά;

Περνανε κανονικοτατα.αρκει να ειναι έγχρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Πέρασα κανονικά μαζι με τις οδοντόκρεμες 4 κουπονια απο τις ανέπαφες.στην ιδια αποδειξη και μου εδωσαν 1 6ευρη.

 

4 κουπόνια χ 50 = 200π x2 (διπλασιασμός Τετάρτης) = 400π = Δύο 6ευρες

είσαι σίγουρος γι αυτό που έγραψες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σελίδα 31 του έντυπου προσφορών http://www.ab.gr/promotion/leaflet?view=thumbViewLayout#page/30

εχω ακουσει οτι οι whitening οδοντοπαστες καταστρεφουν το σμαλτο ,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα προιοντα τις p&g ξερετε τι εκαναν στο συστημα για να μην δινει 12 ευρω πισω?

Την περασμενη τεταρτη ειχανε βαλει 200 ποντους και με τον διπλασιασμο γινόταν400 οι ποντοι.

Τωρα βαλανε 100 ποντους για σημερα και τους διπλασιαζει κανονικα και τους κανει 200.

Αυτη ηταν η παραμετροποίηση του συστηματος τους.αντι να δινεις σημερα 200 ποντους ανα 12 ευρω p&g δινε 100 και με τον διπλασιασμο 200...

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν είναι έτσι όπως τα λες, γιατί στην περίπτωσή μου, χωρίς να έχω διαβάσει την παραπάνω ερμηνεία, τα πράγματα εξελίχθηκαν διαφορετικά.

 

Πήγα στο ΑΒ Ψυχικού (Φάρος) και, αφού είδα ότι είχαν στερέψει οι οδοντόκρεμες των προσφορών (είχε πάρα πολλές την προηγούμενη ΤΕ), πήρα το συνδυασμό προιόντων P&G που είχα προεπιλέξει, τα οποία δεν συμπεριλαμβάνονταν στην εικόνα του φυλλαδίου (ηλεκτρική οδοντ.+νήμα+διάλυμα+Fairy 1,5) με συνολική αξία 36,59€. Έδωσα 6 6ευρες και τα ψιλά και η ταμίας μου δίνει 2 (!!!), αφού στην απόδειξη των πόντων έγραφε ότι κέρδισα 200 (που διπλασιάζονται βέβαια) και από κάτω 2 επιταγές. Της εξηγώ ότι με 36€ πρέπει να πάρω 3 6ευρες και όχι 2 και απαντάει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και να πάω στην υποδοχή. Εκεί, η κοπέλα φωνάζει την υπεύθυνη του τμήματος η οποία άρχισε να λέει ότι άλλαξε η προσφορά κλπ και τελικά αφού ανεβήκαμε στον όροφο και έλεγξε τα ράφια απεφάνθη ότι κανένα από τα προιόντα που πήρα δεν είναι στην εικόνα και επομένως δεν παίρνω 6 ευρες (!!!), Της δείχνω την απόδειξη των πόντων και της λέω ότι δεν είναι έτσι αφού πήρα ήδη 2 αλλά κάπου εκεί βραχυκυκλώνει και μου λέει "δεν ξέρω".

Κατεβαίνω στην υποδοχή, επαναλαμβάνω το ίδιο επιχείρημα ότι δεν ευσταθεί ο ισχυρισμός ότι αυτά που πήρα δεν περιλαμβάνονται στην προσφορά, το καταλαβαίνει η υπεύθυνη (το είχε καταλάβει και από πριν) και επειδή δεν μπορούσε να αναλάβει την ευθύνη φωνάζει τον υπεύθυνο του καταστήματος, ο οποίος έλυσε το πρόβλημα δίνοντας εντολή να μου δώσουν άλλη μία (!!!).

 

Η μόνη περίπτωση να στέκει ο συλλογισμός σου, και να έχει δίκιο το σύστημα, είναι να έχουν αφαιρεθεί ορισμένα είδη από την προσφορά (ποια άραγε; ). Προσθέτω ότι αφού άνοιξα τη μερίδα μου στην ιστοσελίδα, είδα ότι σήμερα προστέθηκαν 404 π. δηλαδή 4+2*200π αλλά δεν μπορώ να δω για ποια προιόντα δόθηκαν οι 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

makfil, μπορεί να είναι όπως λέει ο skrutz και απλά στην περίπτωσή σου το σύστημα να έφαγε κόλλημα. Αφού τα πράγματα που πήρες ήταν στην προσφορά και οι άλλοι παίρνουν τις επιταγές κανονικά δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περασμένη Τετάρτη είχα κάνει 2 συναλλαγές των 12ε έκαστη και στη 1 δε μου έβγαλε 2 όπως έπρεπε. Ενδέχεται κάποιο από τα προϊόντα για κάποιο λόγο να μη συμπεριλαμβάνεται στη λίστα των προσφορών και γι'αυτό να βγήκε αυτό το πρόβλημα, who knows.. Εγώ τότε απλά έκανα αλλαγή σε άλλο συνδυασμό και δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...