Προς το περιεχόμενο

Kali Linux 2 x64 No Booting


george_nbaer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Εχω κατεβάσει την διανομη Kali x64 και την εχω καψει σε iso κανονικα  αλλα οταν πηγαινω απο τα BIOS να Bootαρει απο το DVD ακουγεται οτι το διαβαζει και κανει τον χαρακτηριστικο ηχο η οθονη μενει ανοιχτη χωρις να δειχνει κανενα σημαδι.. και μενει εκει..

 

Τι μπορει να φταιει;

 

Το PC μου ειναι το HP SFF 8300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε ξαναγράψε το με μικρότερη ταχύτητα εγγραφής ή/και δοκίμασε και άλλη μάρκα δισκάκι, μήπως κάτι δεν πήγε καλά στην εγγραφή του iso.

 

Το iso έχεις δοκιμάσει να το φορτώσεις  virtual;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μεχρι στιγμης εχω χαλασει 3 dvdακια το εγραψα και με x8 και με ton default των windows και με powerISO..

Με την ιδια μαρκα δισκακη ειχα bootaraei ubuntu νομιζω. . .


κανοντας Mount βλεπω κανονικα τα αρχεια ή διαβαζοντας μετα το καψιμο το αρχειο ειναι κομπλε valid τα αρχεια. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εχω το ιδιο προβλημα με τον φιλο, εχω χαλασει 6 DVD αλλα αποτελεσμα 0,

Εχω ενα Laptop Toshiba me Windows 8, και προσπαθω να κανω ena Live cd me Kali Linux, βαζω να κανει μπουτ απο Σντι και ολα καλα παταω ΕΝΤΕΡ και μου πεταει συνεχεια αυτο το μηνημα --

 

" Boot failure : a proper digital signature was not found...

One of the files on the selected boot device was rejceted by the Secure boot feature "

 

Βαζω ενα αλλο Σιντι που εχω με Ubuntu 64bit και ολα πανε ρολοι, Με Kali 32 bit ολα πανε καλα στο κομπιουτερ μου ,αλλα με το 64 bit Kali sto Toshiba ολα μενουν 0. Το εκαψα σε χαμηλη ταχυτυτα καισε πολυ χαμηλη ταχυτυτα αλλα και παλη τζιφος.

Καποια γνωμη το τι μπορει να συμβαινει;;;

Επεξ/σία από Montezuma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω το ιδιο προβλημα με τον φιλο, εχω χαλασει 6 DVD αλλα αποτελεσμα 0,

Εχω ενα Laptop Toshiba me Windows 8, και προσπαθω να κανω ena Live cd me Kali Linux, βαζω να κανει μπουτ απο Σντι και ολα καλα παταω ΕΝΤΕΡ και μου πεταει συνεχεια αυτο το μηνημα --

 

" Boot failure : a proper digital signature was not found...

One of the files on the selected boot device was rejceted by the Secure boot feature "

 

Βαζω ενα αλλο Σιντι που εχω με Ubuntu 64bit και ολα πανε ρολοι, Με Kali 32 bit ολα πανε καλα στο κομπιουτερ μου ,αλλα με το 64 bit Kali sto Toshiba ολα μενουν 0. Το εκαψα σε χαμηλη ταχυτυτα καισε πολυ χαμηλη ταχυτυτα αλλα και παλη τζιφος.

Καποια γνωμη το τι μπορει να συμβαινει;;;

 

το κάνει και στα ubuntu

 

με μια απλή αναζήτηση έπεσα εδώ

 

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2132780

 

κάπου σκαλώνει με το secure boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...