Προς το περιεχόμενο

Μελάνια για HP 8600 Pro


vision

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι μελάνια χρησιμοποιείτε με τον εν λόγο εκτυπωτή;

αυθεντικά ή όχι;

 

2 απ' τα 4 μαμά τελείωσαν, μαύρο έχει μείνει ακόμα ωστόσο δεν τυπώνει τίποτα καθώς θέλει να έχει γεμάτα και τα 4 (απίστευτο! ).

 

Λέω να αλλάξω λοιπόν όλα, τι λέτε να πάρω; αυθεντικά ή κάτι άλλο (οικονομικότερο) και χωρίς να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα.

Έχει δοκιμάσει κανείς τίποτα εκτός του αυθεντικού;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν θέλω να πάω με το σταυρό στο χέρι, γιατί μπορεί να καταλήξω να ξοδέψω παραπάνω χρήματα.

αν έχει αποδεδειγμένα μια καλή λύση κανείς και με τον εκτυπωτή της σειράς αυτής θα ήταν το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω διαβασει περιπτωση που μετα την τριτη χρηση @work χαλασε εκτυπωτης!

Μια  φορα τα αγορασα και τελειωσαν τοσο γρηγορα που αμφιβαλλω εαν συμφερει η διαφορα τιμης...

(μην βασιζεσθε στα αναγραφομενα πως ο,τι προβλημα υπαρξει το καλυπτουν)

Επεξ/σία από manoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπάρχει εναλλακτική για τα original χωρίς επιπτώσεις τελικά;

τα original 950 και 951 XL έχουν καμιά 80αριά ευρώ...

Επεξ/σία από vision
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω για το δικο μου hp 8500 pro, παντα τα αυθεντικα σε XL,  δεν το διακινδυνευω, πλην ομως γινεται οικιακη, περιστασιακη χρηση!

Μερικα ειναι υπερευαισθητα και το... καταλαβαινουν μεχρι κλειδωματος. :wacko:

ΥΓ

εαν ειναι εκτος εγγυησης, μπορεις να δοκιμασεις, βεβαια... μαλλον χλωμο το κοβω = αφου μιλας για μαμαδιστικα μελανια

Επεξ/σία από manoula
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να αποφύγω να πληρώσω 80 ευρώ για μελάνια, τη στιγμή που παίρνω εκτυπωτή ολόκληρο και μου μένουν και καλά ρέστα...

 

γι' αυτό ρώτησα αν εγγυημένα υπάρχουν εναλλακτικές πιο φτηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να αποφύγω να πληρώσω 80 ευρώ για μελάνια, τη στιγμή που παίρνω εκτυπωτή ολόκληρο και μου μένουν και καλά ρέστα...

 

γι' αυτό ρώτησα αν εγγυημένα υπάρχουν εναλλακτικές πιο φτηνές.

 

 

Μία λύση είναι να τα ξαναγεμίσεις. Το έχω κάνει κάποιες φορές, αλλά έχω παρατηρήσει ότι καλό είναι να τα ξαναγεμίσεις 1-2 φορές, μετά βγάζουν προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλό μου ακούγεται αυτό. Αυτά ας βγάλουν που λέει ο λόγος. Ο εκτυπωτής να μην χαλάσει.

Ίσως να τα πάω σε ένα μαγαζί να το κάνουν αυτοί;

 

Κι εγώ τα έχω ξαναγεμίσει σ' έναν ink που έχω. Απλά όπως λέει κι ο Grey μην το παρακάνεις! Καλύτερα να τα πας σε μαγαζί που κάνουν αυτή τη δουλειά, μην το κάνεις μόνος σου γιατί είναι μεγάλη φασαρία και θα γίνεις και χάλια! Έτσι κι αλλιώς δεν χρεώνεσαι έξτρα για το γέμισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είμαι υπέρ των γνήσιων. Δεν ξεραίνονται εύκολα και δεν χρειάζεται να τα αλλάξεις και τα 4. Όταν έρθει η ώρα αλλάζεις 1 τη φορά. Τρομερή οικονομία πάντως. Επίσης αν τυπώνεις ασπρόμαυρες σελίδες να ορίζεις μόνο μαύρο και στις ρυθμίσεις του εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...