Προς το περιεχόμενο

3d priter.ερωτηση γνωσεων


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας κανω μια ερωτηση και εγω για τους 3d εκτυπωτες,μιας και δεν εχω ασχοληθει ποτε και θα ηθελα τη βοηθεια σας.

εχω βρει ενα απο το tinydeal σε ευκαιρια:

http://www.tinydeal.com/aurora-z605-3d-printer-diy-cnc-suit-3d-flatbed-printer-suit-kits-p-128933.html

και θελω να μαθω αν ειναι καλος βασικα,αλλα πιο ειδικα αν οι εκτυπωτες του τυπου αυτου ειναι ευχρηστοι και μπορουν να τους λειτουργησει και καποιος αρχαριος.Χρειαζεται ειδικο προγραμμα και για το σχεδιασμο;

Συμφερει στα αναλωσιμα,εργαλειο μοντελισμου; ή ακομα ειναι νωρις για την τεχνολογια αυτη.

Αν καποιος ασχολειται ή εχει ,θα του ημουν ευγνωμων για τις πληροφοριες/γνωσεις του που θα μου δωσει.

Σας ευχαριστω πολυ.

Επεξ/σία από dobro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι καλος δε ξερω, περιμενε να σου πει καποιος που ξερει γιατι και εγω δεν εχω ασχολιθει πολυ, και με ενδιαφερη και μενα να μαθω καπια πραγματα γιατι θελω εδω και καιρο να παρω εναν!

Για προγραμμα λογικα θα εχει καπιο ο εκτυπωτης μαζι, αλλα και να μην εχει υπαρχουν στο ιντερνετ!

Το μονο που ξερω ειναι μια σελιδα που εχει παρα πολα ετοιμα πραγματα για να εκτυπωσεις! Απλα τα κατεβαζεις και τα εκτυπωνεις!

https://www.thingiverse.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δύσκολα θα βρεις κάποιον με σφαιρική άποψη. 

Εγώ έναν που είδα από κοντά σε μια έκθεση, μια χαρά εύχρηστος μου φάνηκε, αλλά έκανε και 2000 ευρώ τότε. Τώρα αυτός με τα 145 ευρώ, δεν ξέρω τι να σου πω.Και τον παίρνεις και χωρίς εγγύηση ουσιαστικά.

 

Καλύτερα, αν σκοπεύεις να ασχοληθείς, να πας σε κάτι πιο ακριβό μεν, αλλά από Ελλάδα. Να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο σε θέμα εγγύησης. Είναι αρκετά φρέσκια τεχνολογία και σίγουρα θα έχει "παιδικές ασθένειες" που θα χρειαστείς την βοήθεια της αντιπροσωπείας κάποια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...