Προς το περιεχόμενο

Friends!


mixalis23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Rachel πεθαίνει απο συντριπτικό κάταγμα στον αυχένα και οι Ros & Chandler το σκάνε μαζί και παντρεύονται στο amsterdam.

 

Δε σου λέω για μονικα για να μη σου χαλάσω το τέλος :P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Rachel πεθαίνει απο συντριπτικό κάταγμα στον αυχένα και οι Ros & Chandler το σκάνε μαζί και παντρεύονται στο amsterdam.

 

Δε σου λέω για μονικα για να μη σου χαλάσω το τέλος :P:P:P

 

 

καλά άλλο dvd έχω δεί εγώ;

 

καμία σχέση μην το τρελαίνεις το παλικάρι άλλα περιμένει και άλλα θα δεί :)

 

γενικά έχει ωραίο τέλος, αλλά δεν μου άρεσε που δεν έδειξε την οικογένεια της Μόνικα, λίγο πιο μετά...αλλά το έκοψε απότομα (δεν σου λέω άλλα γιατι θα στο χαλάσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ είχα ακούσει ότι όλοι ήθελαν να συμμετάσχουν σε ένα special επεισόδιο, εκτός από την Jennifer Aniston (Rachel). Οι λόγος για τον οποίο δε δέχτηκε λέγεται ότι είναι πως θέλει να ξεκολλήσει από πάνω της την εικόνα της Rachel (κάτι αδύνατον για μένα και βλακεία της που δεν το καταλαβαίνει, όπως και αντίστοιχα ο David Duchovny με τoν Mulder των X-files). Κάποιοι αχαρακτήριστοι τύποι λένε πως το έκανε γιατί ακόμα θρηνεί τον χωρισμό της με τον Brad Pitt (τι μπαρούφες θεέ μου!).

 

Προσωπικά, πιστεύω ότι τη σωστή κίνηση την έκανε ο David Scwhimmer που δάνεισε τη φωνή του στην καμηλοπάρδαλη του Madagascar. Νομίζω ότι μόνο σε τέτοιους ρόλους μπορώ να ξαναδώ (ή καλύτερα ξανακούσω) τους 6 ηθοποιούς των Friends.

 

Αν η σειρά ήταν, ας πούμε, γύρω στα 2-3 χρόνια, θα μπορούσαμε να λέμε ότι η Jennifer Aniston ξεκίνησε ως Rachel. Τώρα όμως, ΕΙΝΑΙ η Rachel. Καλώς ή κακώς δε ξέρω, αλλά έτσι πιστεύω πως είναι.

 

Ο Matthew Perry επίσης παίζει τον Chandler στις ταινίες που παίζει (και καλά κάνει για μένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Matthew Perry μ'αρέσει πολύ σε όσες ταινίες τον έχω δει (Τανγκό για τρεις, whole nine yards, το άλλο με τη Salma Hayek). Θυμίζει αρκετά τον Chandler, προφανώς γιατί δε μπορεί να προσποιείται για 10 χρόνια κάτι που δεν είναι.. Γελάω πολύ με τους μορφασμούς και γενικά το στυλ του...

 

Η Aniston κυρίως την έχω δει σε ρόλους αισθηματικής κομεντί. Μάλιστα πολλές απο αυτές τις ταινίες είναι λίγο πολύ ίδιες.. Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως γιατί να θέλουν να απαρνηθούν τον ρόλο τους στα φιλαράκια. Ίσα ίσα, για μένα είναι λόγος να κάτσω να δω την εκάστοτε ταινία στην οποία πρωταγωνιστούν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που είπες είναι το πιο σημαντικό. Για 10 χρόνια, κανένας ηθοποιός (εκτός ίσως από κάτι μεγαθήρια, αλλά και πάλι...) δεν μπορεί να παίζει ένα ρόλο και να μην του έχει περάσει πολλά από τα στοιχεία του χαρατήρα του. Δείτε τα πρώτα και τα τελευταία επεισόδια από τα Friends και θα καταλάβετε. Καμία σχέση! Ειδικά η Rachel παίζει εντελώς διαφορετικά, κάτι το οποίο έγινε με ωραίο τρόπο σεναριακά. Αναγκάστηκαν και οι 6 ηθοποιοί να εξαντλήσουν ότι είχαν και δεν είχαν για να κρατηθεί αυτή η σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσωπική μου άποψη είναι ότι οι τύποι αυτοί αν θέλουν να αναιρέσουν την εικόνα απο τα φιλαράκια δε θα πετύχουν και πολλά. Είναι μαθηματικά βέβαιο, ότι στο Star θα βλέπουν επαναλήψεις απο τα φιλαράκια μέχρι και τα εγγονάκια μας, και ότι κάτι παρόμοιο συμβαίνει σε πολλές χώρες ανα τον κόσμο. Και πες πως οι ίδιοi καταφέρνουν να αποτινάξουν το όλο image του χαρακτήρα τους στα φιλαράκια (βάφουν/ξυρίζουν μαλλιά, προτιμούν δραματικούς/action ρόλους, καλλιεργουν/βγάζουν στοιχεία ερμηνείας που δεν τα είχαν φανερώσει μέχρι τώρα (έστω...λεμε τώρα) ), το κοινό με τέτοια "πλύση εγκεφάλου" δε θα μπορέσει.

 

θα περιμένει π.χ. να δει ένα "Chandler" στην ερμηνεία, θα ψάχνει τις ομοιότητες, θα περιμένει τις όποιες γκάφες...Και δυστυχώς το 90% απο ρόλους που θα προτείνονται σε αυτούς τους ηθοποιούς θα είναι στο ίδιο στυλ...

 

Αλλά ακόμα και να κάνουν 2-3 ταινείες που θα είναι μεγάλες επιτυχίες το κοινό στην πλειοψηφία του θα έχει μια αντίδραση.."ναι, ok, καλά. Κάνε τώρα το reunion επεισόδιο και παράτα τις φανφάρες"...(εξ ιδίων τα αλλότρια ;) )

 

Ίσως τους "σώσει" το να μπουν σε κάποια νέα σειρά (όχι βέβαια κωμική/ούτε σε ρόλο κωμικό) η οποία θα προβληθεί επίσης για μεγάλο χρονικό διάστημα (4+ χρόνια) και θα έχει παρόμοια επιτυχία σε παγκόσμια κλιμακα. Χμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

http://www2.warnerbros.com/friendstv/newsletter/s10/friends_s10.html'>http://www2.warnerbros.com/friendstv/newsletter/s10/friends_s10.html

 

Σήμερα μου ήρθε ένα e-mail...

 

http://www2.warnerbros.com/friendstv/newsletter/s10/friends_s10.html

 

Το οποίο γράφει ότι βγαίνει videogame friends με ερωτήσεις και σκέφτομαι να ξεκινήσουμε σε αυτό το τόπικ ένα game δικό μας....

 

Θα ανεβάζει κάποιος μια ss και οι άλλοι θα πρέπει να βρίσκουν σε ποιο επεισόδιο και σε ποια σεζόν ανήκει... Δυστυχώς είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να ποστάρω ss αλλά όλο και κάποιος Δημήτρης θα ποστάρει...

 

Lets go!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...