Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αστειο της Ημερας!

Χρησιμοποιω prepaid eurobank τουλαχιστον 6 χρονια.. και παντα την ανανεωνα απλα πηγαινωντας με την ταυτοτητα μου και την παλια καρτα και μου εδιναν καινουργια...

 

Σημερα παω και μου λεει δεν μπορω να κανω τιποτα αν δεν μου φερεις τα εξης χαρτια.

 

1) Αστυνομικη ταυτοτητα

2) Λογαριασμος Δεκο στο ονομα μου ή κινητου

3) Εκκαθαριστικο 2015

4) Βεβαιωση εργασιας

 

Εχει καποιος παρομοιο συμβαν με αλλη τραπεζα ? η μονο η Eurobank το κανει οποτε να την πεταξω στον κουβα ?

Υποψην να εχει συμβει ανανεωση προσφατα απο τα capital και μετα...οχι πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο της Ημερας!

Χρησιμοποιω prepaid eurobank τουλαχιστον 6 χρονια.. και παντα την ανανεωνα απλα πηγαινωντας με την ταυτοτητα μου και την παλια καρτα και μου εδιναν καινουργια...

 

Σημερα παω και μου λεει δεν μπορω να κανω τιποτα αν δεν μου φερεις τα εξης χαρτια.

 

1) Αστυνομικη ταυτοτητα

2) Λογαριασμος Δεκο στο ονομα μου ή κινητου

3) Εκκαθαριστικο 2015

4) Βεβαιωση εργασιας

 

Εχει καποιος παρομοιο συμβαν με αλλη τραπεζα ? η μονο η Eurobank το κανει οποτε να την πεταξω στον κουβα ?

Υποψην να εχει συμβει ανανεωση προσφατα απο τα capital και μετα...οχι πιο πριν.

Πήγαινε μια και σε άλλο κατάστημα να δεις τι θα σου πουν.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζονται επικαιροποίηση, νομίζω είναι νέες οδηγίες από την ΕΚΤ. Αν εργάζεσαι χρειάζεσαι βεβαίωση από τη μισθοδοσία σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο της Ημερας!

Χρησιμοποιω prepaid eurobank τουλαχιστον 6 χρονια.. και παντα την ανανεωνα απλα πηγαινωντας με την ταυτοτητα μου και την παλια καρτα και μου εδιναν καινουργια...

 

Σημερα παω και μου λεει δεν μπορω να κανω τιποτα αν δεν μου φερεις τα εξης χαρτια.

 

1) Αστυνομικη ταυτοτητα

2) Λογαριασμος Δεκο στο ονομα μου ή κινητου

3) Εκκαθαριστικο 2015

4) Βεβαιωση εργασιας

 

Εχει καποιος παρομοιο συμβαν με αλλη τραπεζα ? η μονο η Eurobank το κανει οποτε να την πεταξω στον κουβα ?

Υποψην να εχει συμβει ανανεωση προσφατα απο τα capital και μετα...οχι πιο πριν.

 

 

Έτσι είναι, μόλις σήμερα τους πήγα τα ίδια ακριβώς δικαιολογητικά για να μου βγάλουν την καινούρια κάρτα,

και μου την έδωσαν επιτόπου μετά από κανένα μισαωράκι βέβαια, ώσπου να ελέγξουν τα στοιχεία,να ετοιμαστεί η κάρτα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανανοιξε το paysafe (εννοω η πωληση PIN στα περιπτερα)... Εχει σχετικη ενημερωση στην επισημη ιστοσελιδα..

Μου στειλαν και μειλ. Αρχικά λένε ότι θα υπάρχουν περιορισμοί. Χαμηλά ποσά, συγκεκριμένες αγορές; δεν το ψαξα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο παντως το paypal... εστειλα mail με το ποτε θα το ανοιξουνε ,πριν ενα μηνα και ακομα δεν εχουν απαντησει ...

Να απαντήσουν σε κάτι το οποίο δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι...

 

Λογικό το βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο παντως το paypal... εστειλα  mail με το ποτε θα το ανοιξουνε ,πριν ενα μηνα και ακομα δεν εχουν απαντησει ...

Εμμ πώς να απαντήσουν, αν δεν γνωρίζουν την απάντηση;

Πάντως για ερωτήσεις για το paypal είναι καλό να ρωτάτε στο askpaypal(twitter). Απαντάνε το πολύ μέσα σε 1 ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάντως που πήγα στο ψιλικατζίδικο που έχει μηχάνημα για e-payments είδα ότι άνοιξαν πια τα πάντα και πρόσθεσαν ακόμα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: ξέρει κανείς τι παίζει με τον moneysafecard και αν οντως συνδέεται με paypal?


 


Αξίζει να την εκδόσω ή τζάμπα κοπος/χρήματα?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...