Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, Εγώ έχω ένα λογαριασμό συνδεμένο σε μια Debit VISA Πειραιώς. Κ απ'τον λογαριασμό μ έκανα request σε ένα e-mail, πάτησε accept στο Pay, πάτησα PAY WITH DEBIT CARD όπως είπε εδώ ένα παιδί, μα δεν δέχεται τα στοιχεία. Μήπως επειδή προσπαθώ να πληρώσω τον λογαριασμό "άλφα" με την κάρτα που είναι δηλωμένη στην paypal του;

 

 

Πρέπει δηλαδή καί να έχω 2 διαφορετικά e-mail, καί 2 διαφορετικές κάρτες;

Άκυρο διάβασα λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, Εγώ έχω ένα λογαριασμό συνδεμένο σε μια Debit VISA Πειραιώς. Κ απ'τον λογαριασμό μ έκανα request σε ένα e-mail, πάτησε accept στο Pay, πάτησα PAY WITH DEBIT CARD όπως είπε εδώ ένα παιδί,  μα δεν δέχεται τα στοιχεία. Μήπως επειδή προσπαθώ να πληρώσω τον λογαριασμό "άλφα" με την κάρτα που είναι δηλωμένη στην paypal του;

 

 

Πρέπει δηλαδή καί να έχω 2 διαφορετικά e-mail, καί 2 διαφορετικές κάρτες;

 

 

 

2 mail χρειάζεσαι και μια μόνο δηλωμένη κάρτα. Εσύ προσπαθείς να βάλεις λεφτά από άλλη κάρτα.

 

Με την ευκαιρια, ζορίζεται το pp με σχετικά μεγάλα ποσά; Χθες προσπάθησα να βάλω 200€ και δεν τα δέχτηκε ενώ 10€ προχθές τα πήρε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα μπόρεσα και χρησιμοποίησα ξανά τη πιστωτική μου στο ebay/paypal χωρίς περιορισμούς. Τη χρησιμοποίησα κανονικά χωρίς το κόλπο με μεταφορά από δεύτερο λογαριασμό. Νομίζω πως όλα είναι πάλι νορμαλ.

 

 

+1 χτες το βραδυ ..

οποιος θελει paysafe online ας δοκιμασει αυτα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οσον αφορά τις κρατήσεις...

Βάζω στην prepaid Πειραιώς 200€, μου δείχνει προμήθεια 2€ και μου περνάει στο λογαριασμό 197.30€. Περνάω στο paypal 100€, μου τραβάει από την κάρτα 103.40€ ενώ στο paypal στα 3.45€ που προϋπήρχαν με τη νέα κατάθεση έχω σύνολο 99.7€. Επειδή δεν τα πάω και τόσο καλά με τις πράξεις συνολικά τι έχασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

+1 χτες το βραδυ ..

οποιος θελει paysafe online ας δοκιμασει αυτα

 

 

Ποια πιστωτική χρησιμοποιήσατε παιδιά;;; και τι ποσο περίπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οσον αφορά τις κρατήσεις...

Βάζω στην prepaid Πειραιώς 200€, μου δείχνει προμήθεια 2€ και μου περνάει στο λογαριασμό 197.30€. Περνάω στο paypal 100€, μου τραβάει από την κάρτα 103.40€ ενώ στο paypal στα 3.45€ που προϋπήρχαν με τη νέα κατάθεση έχω σύνολο 99.7€. Επειδή δεν τα πάω και τόσο καλά με τις πράξεις συνολικά τι έχασα;

 

Και στην έκθεση έχεις ένα θέμα

Βγάλε χρεωστική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια έχω θέμα;

Χρεωστικη έχω απλά δεν τη δέχεται το pp.

 

Όπως τα γράφεις δύσκολα να καταλάβει κανείς!

Με ένα γρήγορο υπολογισμό κάνα 10άρι έφαγες σε προμήθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 mail χρειάζεσαι και μια μόνο δηλωμένη κάρτα. Εσύ προσπαθείς να βάλεις λεφτά από άλλη κάρτα.

 

Με την ευκαιρια, ζορίζεται το pp με σχετικά μεγάλα ποσά; Χθες προσπάθησα να βάλω 200€ και δεν τα δέχτηκε ενώ 10€ προχθές τα πήρε κανονικά.

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα αν μπορείς βοήθησε σε τι κάνω λάθος.Έχω ένα paypal που έχω κάνει link μια κάρτα προσπαθώ κάνω request 10 ευρώ σε email που δεν είναι δηλωμένο σε paypal πάω να πληρώσω με το γνωστό κολπάκι δεν δέχεται μήπως επειδή και οι δύο κάρτες μου είναι link στο paypal? Εχω δύο χρεωστικές παγκρήτια visa / πειραιώς προπληρωμένη mastercard

Έχω ένα paypal που έχω κάνει link μια κάρτα προσπαθώ κάνω request 10 ευρώ σε email που δεν είναι δηλωμένο σε paypal πάω να πληρώσω με το γνωστό κολπάκι δεν δέχεται καμία από τις δύο κάρτες που χρησιμοποιώ , μήπως επειδή και οι δύο κάρτες μου είναι link στο paypal? Εχω δύο χρεωστικές παγκρήτια visa / πειραιώς προπληρωμένη mastercard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...