Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσπάθησα με κάρτα eurobank ( πιστωτική ) και έστειλα σε μένα σε 2 λεπτά τα λεφτά.

Έστειλα 160 € και πήρα

PayPal balance: €154.21 EUR

 

Αν στην περίπτωση που δεν θέλω κάτι τα χρήματα πως μπορώ να τα στείλω σε έναν λογαριασμό μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σήμερα ξανα γράφτηκα συνδρομητής στην digital έκδοση του The Economist και η κάρτα μου έγινε δεκτή κανονικότατα.

Alpha Bank Visa (όχι προπληρωμένη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξανα γράφτηκα συνδρομητής στην digital έκδοση του The Economist και η κάρτα μου έγινε δεκτή κανονικότατα.

Alpha Bank Visa (όχι προπληρωμένη).

Δηλ λες να κανω μια προσπαθεια αγορας απο ebay και να προσπαθησω να πληρωσω με την πιστωτικη μου που εχω συνδεμενη στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλ λες να κανω μια προσπαθεια αγορας απο ebay και να προσπαθησω να πληρωσω με την πιστωτικη μου που εχω συνδεμενη στο paypal?

Τι να σου πω; Χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις;

 

Χθες επιχείρησα και μια αγορά απο το Amazon.co.uk, με την ίδια κάρτα για μια σειρά σε DVD. Μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει payment denied ή κάτι παρόμοιο, όπως μου είχε κάνει πριν 10 ημέρες. Η παραγγελία μου είναι ακόμη not yet dispatched.

Περιμένω και θα ενημερώσω.

 

Δεν αποκλείω βέβαια να εχει να κάνει και με το είδος του αγαθού που αγοράζει κανείς. Γι'αυτό γράφω τι ακριβώς αγόρασα - μπορεί η συνδρομή σε περιοδικό να περνάει, για κάποιο λόγο. Αν και το Economist δεν είναι επιστημονικό περιοδικό (του στυλ Lancet) αλλά πολιτική επιθεώρηση.

 

Τι να πω, δεν ξέρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα από το amazon.co.uk με Visa debit της Eurobank την παρασκευή 4/9. Τα χρήματα δεσμεύτηκαν σχεδόν άμεσα από τον λογαριασμό μου και αναμένω τα προϊόντα για παραλαβή, έχουν γίνει Dispatched. 

 

Υ.Γ. συσκευή κινητής τηλεφωνίας αγόρασα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω; Χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις;

 

Χθες επιχείρησα και μια αγορά απο το Amazon.co.uk, με την ίδια κάρτα για μια σειρά σε DVD. Μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει payment denied ή κάτι παρόμοιο, όπως μου είχε κάνει πριν 10 ημέρες. Η παραγγελία μου είναι ακόμη not yet dispatched.

Περιμένω και θα ενημερώσω.

 

Δεν αποκλείω βέβαια να εχει να κάνει και με το είδος του αγαθού που αγοράζει κανείς. Γι'αυτό γράφω τι ακριβώς αγόρασα - μπορεί η συνδρομή σε περιοδικό να περνάει, για κάποιο λόγο. Αν και το Economist δεν είναι επιστημονικό περιοδικό (του στυλ Lancet) αλλά πολιτική επιθεώρηση.

 

Τι να πω, δεν ξέρω...

Το ρισκαρα και βγηκα κερδισμενος!Στην αρχη για μια ακομη φορα μου αρνηθηκε την πιστωτικη!Μετα δοκιμασα την χρεωστικη με την οποια ομως νομιζα πως δεν ειχα ελπιδες διοτι την προηγουμενη βδομαδα που πηγα να γεμισω το balance του paypal για δευτερη φορα με ενα σοβαρο ποσο παλι αρνηθηκε.Τι να πω δε ξερω!Τελος καλο ολα καλα παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άρα λειτουργούν ολες οι κάρτες εκτός απο alfa?

 

Προσωπικά με Alpha έκανα την συναλλαγή για την συνδρομή στο περιοδικό. Alpha Visa (όχι προπληρωμένη, κανονική). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...