Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια και απο εμένα,μια ερώτηση να κανω,έχω καταλάβει την διαδικασία αλλά κολλάω στο 2 email όταν πάμε να πληρώσουμε με την χρεωστικη που έχουμε ήδη βάλει και στο paypal,δηλαδη οταν βαζω τα στοιχειά όνομα,διεύθυνση κ.τ.λ καπου προς το τελος θέλει και το email,εδω είναι το θεμα!!! η χρεωστική στο paypal,και στο ebanking μου εχει το ιδιο,εκει στον 2 λογαριασμο email ποιο βαζω???Βάζω το πραγματικό email που ειναι δηλωμένη η κάρτα ή αυτό που έχω δώσει στο 2 ψεύτικο email??Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Καλησπερα παιδια και απο εμένα,μια ερώτηση να κανω,έχω καταλάβει την διαδικασία αλλά κολλάω στο 2 email όταν πάμε να πληρώσουμε με την χρεωστικη που έχουμε ήδη βάλει και στο paypal,δηλαδη οταν βαζω τα στοιχειά όνομα,διεύθυνση κ.τ.λ καπου προς το τελος θέλει και το email,εδω είναι το θεμα!!! η χρεωστική στο paypal,και στο ebanking μου εχει το ιδιο,εκει στον 2 λογαριασμο email ποιο βαζω???Βάζω το πραγματικό email που ειναι δηλωμένη η κάρτα ή αυτό που έχω δώσει στο 2 ψεύτικο email??Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ελπίζω να μην σας  μπέρδεψα,αναφέρομαι στο 2email οταν έρχεται η ώρα της πληρωμής,και ζητάει να βάλουμε τα στοιχειά της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπροσπαθησα.Παλι τα ιδια.Αρχιζω και πιστευω οτι το ''κολπο'' πιανει μονο μια φορα.....

Θα δοκιμασω αλλη καρτα οταν αποφασισει η εθνικη να μου την στειλει.

τα ιδια και γω... πρωτη φορα οκ δευτερη τιποτα...

 

εχει δοκιμασει κανεις 2 φορες με ιδια καρτα και πετυχε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι εκλογές; Δε νομίζω

 

Ο άλλος είπε πως θα ξαναέχουμε εκλογές στα καπάκια 2015 και εσύ το σκέφτεσαι για το 2016;Μέχρι τότε 3 εκλογές θα έχουμε και 4 δημοψηφίσματα

 

 

Φυσικά οι Γερμανοί θα συνεχίσουν τα cc για να μας απειλούν να ψηφίσουμε ότι θέλουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις συνεχείς εκλογές δε βλέπω να τις αποφεύγουμε καθώς με τέτοιο κατακερματισμό που υπάρχει πλέον στα ποσοστά των κομμάτων, ισχυρή κυβέρνηση που να αντέξει τετραετία δε βγαίνει για κανένα λόγο...

 

Κατά τα άλλα τόσο δύσκολο είναι να ορίσουν ένα έστω χαμηλό όριο ανά κάρτα για αγορές από το εξωτερικό πχ το μισό του ορίου αναλήψεως δλδ 30 ευρώ ημερησίως ή 210 ευρώ την εβδομάδα και μάλιστα ας ήταν αθροιστικό με το όριο αναλήψεων δλδ αν μια μέρα βγάλεις 50 ευρώ από το ΑΤΜ να μπορείς να κάνεις αγορά μόνο μέχρι 10 ευρώ από εξωτερικό, έστω κάτι τέλος πάντων σε σχέση με την καθολική απαγόρευση. (πέρα από πλάγιες μεθόδους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνουν κυβέρνηση συνεργασίας αν δεν βγαίνουν τα ποσοστά για αυτοδυναμία και αν δεν αντέξει αυτή η κυβέρνηση τότε θα σχηματίσουν υπηρεσιακή κυβέρνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και απο εμένα,μια ερώτηση να κανω,έχω καταλάβει την διαδικασία αλλά κολλάω στο 2 email όταν πάμε να πληρώσουμε με την χρεωστικη που έχουμε ήδη βάλει και στο paypal,δηλαδη οταν βαζω τα στοιχειά όνομα,διεύθυνση κ.τ.λ καπου προς το τελος θέλει και το email,εδω είναι το θεμα!!! η χρεωστική στο paypal,και στο ebanking μου εχει το ιδιο,εκει στον 2 λογαριασμο email ποιο βαζω???Βάζω το πραγματικό email που ειναι δηλωμένη η κάρτα ή αυτό που έχω δώσει στο 2 ψεύτικο email??Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Ελπίζω να μην σας  μπέρδεψα,αναφέρομαι στο 2email οταν έρχεται η ώρα της πληρωμής,και ζητάει να βάλουμε τα στοιχειά της κάρτας.

Το δευτερο μαιλ δε ειναι ψευτικο ειναι ενα πραγματικό μαιλ.

 

Οταν κανεις λοιπον request απο τον λογαριασμο σου σε ενα αλλο μαιλ, για το ππ σημαίνει οτι θελεις αυτος που εχει το δεύτερο μαιλ να σου στείλει κάποια χρήματα

 

Στο ερώτημα λοιπον, οταν συμληρωνεις στοιχεία καρτας κλπ στο δεύτερο μαιλ είσαι και ο κάτοχος του δεύτερου μαιλ, αρα εκει που λεει μαιλ βαζεις το δεύτερο μαιλ

 

ΥΓ το δευτερο μαιλ θα μπορούσε να είναι ενος φίλου σου

 

Τα εγραψα ετσι για να το ξεκαθαρίσεις λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην τελειώσει το 2107.

 

Θα κρατήσει μερικούς μήνες αλλά πιστεύω μέσα στο 2016 θα αρθεί.

 

 

Βασικα, οταν γινει ανακεφαλαιοποιηση των τραπεζων και μπει ρευστο (απο το πακετο των 85) τοτε δε θα εχει και νοημα να συνεχιστει.

 

 

Στην κύπρο από το 2012 είχαν CC και μέχρι πριν από λίγους μήνες που άρθηκαν οι μαλακίες αυτές. Κ νομίζω ότι κάποια μέτρα είναι ακόμη σε ισχύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κύπρο από το 2012 είχαν CC και μέχρι πριν από λίγους μήνες που άρθηκαν οι μαλακίες αυτές. Κ νομίζω ότι κάποια μέτρα είναι ακόμη σε ισχύ...

 

Ναι σωστα, αλλο ειχα στο μυαλο μου. Το μεγεθος των πιεστικων μετρων της ελλαδας δεν εχει καμμια σχεση με τα σχετικα χαλαρα μετρα που ισχυσαν απο τις πρωτες κιολας μερες στην Κυπρο, με αποτελεσμα να μη φαινεται σχεδον καθολου το προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος είπε πως θα ξαναέχουμε εκλογές στα καπάκια 2015 και εσύ το σκέφτεσαι για το 2016;Μέχρι τότε 3 εκλογές θα έχουμε και 4 δημοψηφίσματα

 

 

Φυσικά οι Γερμανοί θα συνεχίσουν τα cc για να μας απειλούν να ψηφίσουμε ότι θέλουν

Μην ξεχνάμε, και 8000 ΠΝΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σημερα προσπαθησα να το κανω κι εγω με μια master card ,δηλαδη την webuy απο την πειραιως μου εφαγε 2,67 ευρω αλλα δεν εγινε τιποτα συνεχως παιρνω το μυνημα.. e're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-#$##$, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment...τι να κανω παιδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...