Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άμα στην επιλογή amount βάλω dollars τότε το ποσο που θα μπει στο balance θα είναι σε δολάρια?? sos γιατι απο κατω λεει "equals €184.42 EUR"    πχ στα 200$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άμα στην επιλογή amount βάλω dollars τότε το ποσο που θα μπει στο balance θα είναι σε δολάρια?? sos γιατι απο κατω λεει "equals €184.42 EUR"    πχ στα 200$

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

δεν ξερω τι γινεται με αλλες τράπεζες αλλα θα σας πω σιγουρα για eurobank.

 

1)Με την mastercard της eurobank αγορα μέσω amazon χθες μια χαρά 150 ευρω τροφοδοτικό.

2)Η paypal ακόμα το έχει κλειδωμένο τον τρόπο πληρωμής με κάρτα και είμαι σιγουρος οτι είναι καθαρά θέμα δικό τους ποτε θα το επιτρεψουν ξανα.

Οποιος έχει στο balance αγοραζει μια χαρά.Το κόλπο είναι παρα πολυ απλο οπως θα έχετε διαβασει και πιο πριν.

Δημιουργηστε εναν νεο λογαριασμο και δεν εινε αναγκη να κανετε request money.

Απλως πάτε στον κλασσικο σας λογαριασμο paypal κι πατηστε send money.

Βαλτε το ονομα του νεου λογαρισμου και τα χρηματα θα πάνε με την μια στο balance του καινουργιου.

Μετα αγοράζετε κανονικα με τον καινουργιο λογαρισμο.

Μετεφερα 350 ευρω οκ.

Εκανα και πάνω απο 20 αγορες στο ebay με την μεγαλυτερη στα 150 ευρω.

Δεν μπορω να σας πω σιγουρα για το οριο των 500 ευρω ανα μήνα γιατι δεν συμπλησωσα ακομα.Αλλα ως τωρα εχω παρει πραγματα αξιας περιπου 400 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

δεν ξερω τι γινεται με αλλες τράπεζες αλλα θα σας πω σιγουρα για eurobank.

 

1)Με την mastercard της eurobank αγορα μέσω amazon χθες μια χαρά 150 ευρω τροφοδοτικό.

2)Η paypal ακόμα το έχει κλειδωμένο τον τρόπο πληρωμής με κάρτα και είμαι σιγουρος οτι είναι καθαρά θέμα δικό τους ποτε θα το επιτρεψουν ξανα.

Οποιος έχει στο balance αγοραζει μια χαρά.Το κόλπο είναι παρα πολυ απλο οπως θα έχετε διαβασει και πιο πριν.

Δημιουργηστε εναν νεο λογαριασμο και δεν εινε αναγκη να κανετε request money.

Απλως πάτε στον κλασσικο σας λογαριασμο paypal κι πατηστε send money.

Βαλτε το ονομα του νεου λογαρισμου και τα χρηματα θα πάνε με την μια στο balance του καινουργιου.

Μετα αγοράζετε κανονικα με τον καινουργιο λογαρισμο.

Μετεφερα 350 ευρω οκ.

Εκανα και πάνω απο 20 αγορες στο ebay με την μεγαλυτερη στα 150 ευρω.

Δεν μπορω να σας πω σιγουρα για το οριο των 500 ευρω ανα μήνα γιατι δεν συμπλησωσα ακομα.Αλλα ως τωρα εχω παρει πραγματα αξιας περιπου 400 ευρω.

Σε τι ονονα ανοίγεις τον νεο λογαριασμο του ππ στον οποιο στελνεις τα χρηματα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

δεν ξερω τι γινεται με αλλες τράπεζες αλλα θα σας πω σιγουρα για eurobank.

 

1)Με την mastercard της eurobank αγορα μέσω amazon χθες μια χαρά 150 ευρω τροφοδοτικό.

2)Η paypal ακόμα το έχει κλειδωμένο τον τρόπο πληρωμής με κάρτα και είμαι σιγουρος οτι είναι καθαρά θέμα δικό τους ποτε θα το επιτρεψουν ξανα.

Οποιος έχει στο balance αγοραζει μια χαρά.Το κόλπο είναι παρα πολυ απλο οπως θα έχετε διαβασει και πιο πριν.

Δημιουργηστε εναν νεο λογαριασμο και δεν εινε αναγκη να κανετε request money.

Απλως πάτε στον κλασσικο σας λογαριασμο paypal κι πατηστε send money.

Βαλτε το ονομα του νεου λογαρισμου και τα χρηματα θα πάνε με την μια στο balance του καινουργιου.

Μετα αγοράζετε κανονικα με τον καινουργιο λογαρισμο.

Μετεφερα 350 ευρω οκ.

Εκανα και πάνω απο 20 αγορες στο ebay με την μεγαλυτερη στα 150 ευρω.

Δεν μπορω να σας πω σιγουρα για το οριο των 500 ευρω ανα μήνα γιατι δεν συμπλησωσα ακομα.Αλλα ως τωρα εχω παρει πραγματα αξιας περιπου 400 ευρω.

 

 

Ειναι αναγκη, αν δε θες να μπλεκεις με νεο λογαριασμο paypal κλπ. κι εκτος αυτου, με το request money, κανεις λιγοτερα βηματα. Με το send money, πρεπει και να δημιουργησεις νεο λογαριασμο, και να χρησιμοποιεις το νεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα ολα λειτουργισαν μια χαρα(δεν ειχα δεσμευσες κτλ).Το να ανοιξω εναν νεο λογαρισμο πηρε 5 λεπτα.σιγα το δυσκολο.Με aliexpress εχει δοκιμασει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον οδηγο των παιδιων(request money)μολις εκανα Κ Α Ν ΟΝ Ι Κ Ο Τ Α Τ Η  παραγγελια απο  ebay!!ευχαριστουμε οσους το ανακαλυψαν!


.Με aliexpress εχει δοκιμασει κανενας?

 

Mολις δοκιμασα κ εφαγα ακυρακι!με τον κλασσικο τροπο πληρωμης,βρειτε το "παραθυρακι" κι εκει παρακαλω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα (για 150ευρω goods and services) alpha mastercard debit & TT visa debit και μου εβγαλε

 

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.

Ειναι απαραιτητο να εχεις verified καρτα στο λογαργιασμο π θες να στειλεις τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη ρε μαγκες αλλα επειδη μαλλον ειμαι κ λιγο μπουφος δν καταλαβα πως λειτουργει ολο αυτο.... αντε κ στειλα λεφτα..πως τα στειλα που τα εστειλα???τα εστειλα στο email   μου? πως μπορω να αγορασω απο ebay αφου ο αριθμος της καρτας ειναι περασμενος μεσα κ δεν σε αφηνει να αγορασεις?ας βοηθησει καποιος γιατι δν την παλευω κ θελω να αγορασω πραγματα..ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ali τιποτα ακομα. 

με paypal ηδη αρχισαν να μου ερχονται πραγματα και επειδη πεσαν αναδουλιες στα αεροδρομιο, παρελαβα απο κινα σε μιαμιση βδομαδα, οποτε λιγο προσοχη με παραγγελιες κινητων γιατι το τελωνιο καθεται.


συγνωμη ρε μαγκες αλλα επειδη μαλλον ειμαι κ λιγο μπουφος δν καταλαβα πως λειτουργει ολο αυτο.... αντε κ στειλα λεφτα..πως τα στειλα που τα εστειλα???τα εστειλα στο email   μου? πως μπορω να αγορασω απο ebay αφου ο αριθμος της καρτας ειναι περασμενος μεσα κ δεν σε αφηνει να αγορασεις?ας βοηθησει καποιος γιατι δν την παλευω κ θελω να αγορασω πραγματα..ευχαριστω πολυ

ρε φιλε ο τυπος πανω που εκανε τον οδηγο τον εκανε και για πιο χαζο απο μπουφο. η επομενη κινηση ειναι να ερχεται στο σπιτι του καθενος να του το κανει. κανε τις κινησεις που σου λεει και σε 3 λεπτα θα μπορεσεις να ψωνησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη ρε μαγκες αλλα επειδη μαλλον ειμαι κ λιγο μπουφος δν καταλαβα πως λειτουργει ολο αυτο.... αντε κ στειλα λεφτα..πως τα στειλα που τα εστειλα???τα εστειλα στο email   μου? πως μπορω να αγορασω απο ebay αφου ο αριθμος της καρτας ειναι περασμενος μεσα κ δεν σε αφηνει να αγορασεις?ας βοηθησει καποιος γιατι δν την παλευω κ θελω να αγορασω πραγματα..ευχαριστω πολυ

 

Αυτό που γίνεται είναι ότι στέλνεις ένα αίτημα πληρωμής στον εαυτό σου, από το paypal σου σε ένα 2ο δικό σου email

Μπαίνεις μετά στο 2ο αυτό email και κάνεις την πληρωμή μέσω της κάρτας σου και τα λεφτά πιστώνονται στο paypal balance σου με μια σχετική προμήθεια

Σα να σου στέλνει λεφτά δηλαδή κάποιος τρίτος

Τώρα γιατί περνάει κανονικά η πληρωμή δεν ξέρω και ούτε με απασχολεί  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...