Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το δικό μου όνομα ή δεν έχει σημασία? Και κάτι ακομα. Εγώ θυμάμαι παλιά είχα ένα άλλο account αλλά δεν με αφηνε να χρησιμοποίησε το balance (είχαν αγοράσει κάτι δικό μου στο ebay) γιατί έλεγε ότι στο account δεν υπάρχει κάποια ενεργή κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το PayPal άνοιξε? Θα άνοιξη σύντομα ?

κανε ενα κοπο και διαβασε μια σελιδα πισω δεν θα παθεις τιποτα

Για να κανείς αυτό το κολπακι εκτός από δεύτερο account θες και δεύτερη διαφορετική κάρτα?

εγω δεν εκανα δευτερο ακαουντ, δευτερο μαιλ εκανα και εβαλα την ιδια καρτα και το ιδιο ονομα. 

παντως με βιζα δοκιμασε φιλος και δεν την δεχτηκε. μαστερ καρντ δεχτηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πανω που ημουν ετοιμος να κανω αυτο με τον δευτερο λογαριασμο,ειπα να δοκιμασω.....μπας και.......

Τωρα να πω την αληθεια δεν ξερω τι ακριβως εγινε παντως η αγορα πραγματοποιηθηκε.Ειχα δοκιμασει καποιες φορες προηγουμενως και πανω στην επαληθευση της πιστωτικης κλπ μου εβγαζε το γνωστο error.

Το δευτερο ειναι απαντητικο mail απο eFOX-shop οτι ελαβαν την πληρωμη.Δυο αγορες των 106,κατι ευρω.

Δεν ειχα χρηματα στο balance μου,εγινε κανονικη αγορα μεσω πιστωτικης DINERS.

post-250709-0-04144900-1440005932_thumb.png

post-250709-0-89163300-1440005941_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε ενα κοπο και διαβασε μια σελιδα πισω δεν θα παθεις τιποτα

 

εγω δεν εκανα δευτερο ακαουντ, δευτερο μαιλ εκανα και εβαλα την ιδια καρτα και το ιδιο ονομα.

παντως με βιζα δοκιμασε φιλος και δεν την δεχτηκε. μαστερ καρντ δεχτηκε

Ευχαριστώ πολύ. Visa έχω εγώ άρα μάλλον δεν θα μπορώ. Διάβασα το κολπακι αυτό αλλά το ερμήνευσαν ότι έπρεπε να κάνουμε 2ο paypal account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες,εχω mastercard πιστωτικη και κανω αγορα απο ebay οπως παντα και δεν προχωραει,μου κανει error,αφου ανοιξε το paypal δεν θα πρεπε ναι μαι κομπλε???επισης εκανα μεσα απο το paypal delete και add ξανα την ιδια καρτα αλλα τπτ κια με αυτο,καμμια ιδεα τι παιζει?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πανω που ημουν ετοιμος να κανω αυτο με τον δευτερο λογαριασμο,ειπα να δοκιμασω.....μπας και.......

Τωρα να πω την αληθεια δεν ξερω τι ακριβως εγινε παντως η αγορα πραγματοποιηθηκε.Ειχα δοκιμασει καποιες φορες προηγουμενως και πανω στην επαληθευση της πιστωτικης κλπ μου εβγαζε το γνωστο error.

Το δευτερο ειναι απαντητικο mail απο eFOX-shop οτι ελαβαν την πληρωμη.Δυο αγορες των 106,κατι ευρω.

Δεν ειχα χρηματα στο balance μου,εγινε κανονικη αγορα μεσω πιστωτικης DINERS.

και δε χαιρεσαι?γλυτωσες τη προμηθεια.ποια τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις να ψωνισει με paypal με χρεωστικη πειραιως visa;Εαν δεν δουλευει μπορουμε με moneysafecard να αγορασουμε με Paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω, όταν μπαίνει κάποιος σε ένα θέμα που στον τίτλο του έχει ακριβώς την ερώτηση που θέλει να κάνει,

δεν κάνει τον κόπο να διαβάσει καν τα 3-4 τελευταία comments;

 

Πλέον πρέπει να έχουμε φτάσει τα 50 άτομα που απλά αναφέρουν το όνομα της τράπεζας τους και "παιδιά, δουλεύει το paypal με χρεωστική της Χ/Υ τράπεζας;"

 

Στην αρχή γελάσαμε με την ίδια επαναλαμβανόμενη ερώτηση, κάναμε χαβαλέ, είπαμε ευγενικά 5 και 10 και 15 φορές "κάντε τον κόπο να ρίξετε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες"...

 

Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια, έχω χρεωστική από 'κει, άνοιξε το PP, με moneysafe παιδιά δουλεύει, αν φορτίσω το paypal μετά μπορώ να κάνω αγορές παιδιά;

 

Θέλουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ απάντηση όλοι αυτοί; Δεν το καταλαβαίνω πραγματικά, είναι ΚΟΠΟΣ να ξοδέψεις ένα λεπτό κυριολεκτικά να διαβάσεις την τελευταία σελίδα και να δεις ότι άλλοι 10 το ίδιο ακριβώς πράγμα με σένα ρωτάνε;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω, κάνατε request χρήματα σε κάποιο mail (συνδεδεμένο είτε με δεύτερο δικό σας account, είτε κάποιου άλλου), μεταφέρθηκαν χρήματα από την κάρτα του άλλου account και μπήκαν στο balance σας, όχι στη δική σας κάρτα; Κι αυτό πέτυχε με Mastercard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω, κάνατε request χρήματα σε κάποιο mail (συνδεδεμένο είτε με δεύτερο δικό σας account, είτε κάποιου άλλου), μεταφέρθηκαν χρήματα από την κάρτα του άλλου account και μπήκαν στο balance σας, όχι στη δική σας κάρτα; Κι αυτό πέτυχε με Mastercard;

Σε μενα ναι πέτυχε με Mastercard πιστωτική, η οποια στο παρελθόν δεν ειχε ποτε χρησιμοποιηθει στο ππ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...