Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέει πως είναι εφικτές οι αγορές με χρήση PayPal για κάρτες (χρεωστικές/πιστωτικές) που έχουν εκδοθεί από ελληνικά τραπεζικά ιδρύματα.Όριο 500€ ανα φυσικό πρόσωπο ανα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες ώρες κατάφερα και γέμισα το balance μου κανονικά. Eurobank debit Mastercard.

 

Έκανα κανονικά αγορά από εξωτερικό, χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο που χρειάστηκε ήταν αρχικά να μετατρέψω τα ευρώ που εισήγαγα σε δολάρια, αφού η σελίδα δούλευε με δολάριο. -αλλιώς μου έβγαζε σφάλμα ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η αγορά-

 

Ευχαριστώ πολύ για την όλη βοήθεια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Request money ---> Request money πάλι.

 

Έβαλα email στο οποίο έχω και εκεί paypal account -σε άλλο όνομα- και επέλεξα goods. Μετά, σαν κάρτα, έβαλα την ίδια κάρτα που έχω στο paypal στο οποίο έστειλα τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για απλά πράγματα,τώρα για να χρειαζόμαστε 2ο account σε άλλο όνομα με με με δεν νομίζω πως λύνει το πρόβλημα και σίγουρα είναι πολύ μπελαλίδικο.Προσωπικά περιμένω να δω τι θα γίνει τη Δευτέρα.Αυτή τη στιγμή είμαστε στο μηδεν πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χθες χρησιμοποιησα χρεωστικη Alpha bank για αγορα 5 δολαριων απο site στην Αμερικη για mp3 music και τα πηρε, την ιδια συναλλαγη μου την απεριπτε πριν (αρχες Αυγουστου) και οταν τους πηρα μου ειπαν οτι η αγορα ειναι παροχη υπηρεσιων οπου μπλοκαρετε αυτοματα λογω capital controls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thepressproject.gr/article/80240/Xalaronoun-ta-capital-controls

 

Σύφωνα με την απόφαση, επιτρέπεται πλέον η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό μέχρι του ποσού των 500 ευρώ μηνιαίως.

 

Μολις δοκιμασα να παρω κατι με την καρτα απο εξωτερικο κ την πηρε μια χαρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thepressproject.gr/article/80240/Xalaronoun-ta-capital-controls

 

Σύφωνα με την απόφαση, επιτρέπεται πλέον η μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό μέχρι του ποσού των 500 ευρώ μηνιαίως.

 

Μολις δοκιμασα να παρω κατι με την καρτα απο εξωτερικο κ την πηρε μια χαρα :)

 

 

09:31 -> αγορά από AliExpress περίπου 11€ ΆΚΥΡΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...