Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για domain αν θυμάμαι καλά το είχαν επιτρέψει όλες οι τράπεζες εδώ και 2 εβδομάδες.

Απλά αν για τον οποιονδήποτε λόγο έτρωγες άκυρο μπορούσες να επικοινωνήσεις με την τράπεζα σου και να το ξεμπλοκάρουν μέσα σε 5 λεπτά. Αυτό μου το είπε υπάλληλος της Πειραιώς.

 

Δεν το ηεξρα, παντως δοκιμαζα επι 2 εβδομαδες και δεν με αφηνε, ακομα και μετα την αποφαση για τα domains.

Τυχαια ειπα να ξαναδοκιμασω σημερα.. (αλλιως θα εδινα +10ευρω για να το μεταφερω σε ελληνικο provider και να ανανεωσω απο εκει)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τώρα τις ξανακλείσανε ή τρολλάρεις?

πιο πολυ για κεινους που ρωτανε συνεχεια και τους απαντανε τα ιδια κ τα ιδια το εβαλα , επειτα για πλακα...! :P 

Κοιτα, απο playstore προχθες αγορασα μια εφαρμογη (nova launcher 99 cents ) , οπως και μια ingame αγορα παλι ιδιο ποσο στο subway surfers , δεν εχω δοκιμασει κατι απο ebay για να δω ! προπληρωμενη Πειραιως εχω  (καρτα πρωην κυπρου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω στο paypal χρήματα μπορώ να αγοράσω ή.? Παράδειγμα αν πουλήσω κάτι τώρα,θα μπορώ να αγοράσω κάτι μετά με τα χρήματα που θα πάρω ή απλά θα μείνει εκεί balance μέχρι να βρούμε άκρη σε αυτή τη χώρα.? Αυτό μου βγάζει όταν πάω να κάνω αγορά,σε όλους αυτό βγάζει.?paypal.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω στο paypal χρήματα μπορώ να αγοράσω ή.? Παράδειγμα αν πουλήσω κάτι τώρα,θα μπορώ να αγοράσω κάτι μετά με τα χρήματα που θα πάρω ή απλά θα μείνει εκεί balance μέχρι να βρούμε άκρη σε αυτή τη χώρα.? Αυτό μου βγάζει όταν πάω να κάνω αγορά,σε όλους αυτό βγάζει.?

 

Άμα έχεις λεφτά στο balance αγοράζεις κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω στο paypal χρήματα μπορώ να αγοράσω ή.? Παράδειγμα αν πουλήσω κάτι τώρα,θα μπορώ να αγοράσω κάτι μετά με τα χρήματα που θα πάρω ή απλά θα μείνει εκεί balance μέχρι να βρούμε άκρη σε αυτή τη χώρα.? Αυτό μου βγάζει όταν πάω να κάνω αγορά,σε όλους αυτό βγάζει.?paypal.jpg

same here, και από αυτά που έχω καταλάβει, μπορείς να παίξεις με paypal μόνο με Ελληνικές επειχιρήσεις για την ωρα.

το προς τα έξω, η moneysafe μάλλον θα με σώσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία νέα:

Χθες πήρα τηλέφωνο στην Τράπεζά μου και τους είπα ότι δεν μπορώ να ανανεώσω την ψηφιακή μουσική συνδρομή ενώ από την άλλη στο ΠΝΠ επιτρέπεται η πληρωμή ακόμη και εαν η υπηρεσία έχει τράπεζα στο εξωτερικό. Η απάντηση που μου έδωσε ήταν ότι έχουν κοπεί όλες οι πληρωμές και αυτή τη στιγμή φτιάχνεται white list με αυτές που επιτρέπονται. Σε ερώτηση για το Paypal μου είπε ότι θα πάρει καιρό μάλλον. (Η αλήθεια είναι ότι με το Paypal δεν αγοράζεις απλώς εισιτήρια και εφαρμογές αλλά μπορείς να κάνεις διακίνηση κεφαλαίου κάτι που ξεφεύγει από τον αρχικό σκοπό του, δηλαδή την πληρωμή). Για να επανέλθω στο θέμα μου τη ρώτησα ποιο είναι το όριο και μου είπε 2.000 ευρώ τη μέρα ανά άτομο (τουλάχιστο στην τράπεζά μου)!!!. Στην ερώτηση για το τι μπορώ να κάνω μου είπε να στείλω email στην τράπεζά μου. Πράγμα που έκανα χθες. Τώρα σύμπτωση ή όχι σήμερα η συνδρομητική υπηρεσία μουσικής δέχτηκε την κάρτα μου κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία νέα:

Χθες πήρα τηλέφωνο στην Τράπεζά μου και τους είπα ότι δεν μπορώ να ανανεώσω την ψηφιακή μουσική συνδρομή ενώ από την άλλη στο ΠΝΠ επιτρέπεται η πληρωμή ακόμη και εαν η υπηρεσία έχει τράπεζα στο εξωτερικό. Η απάντηση που μου έδωσε ήταν ότι έχουν κοπεί όλες οι πληρωμές και αυτή τη στιγμή φτιάχνεται white list με αυτές που επιτρέπονται. Σε ερώτηση για το Paypal μου είπε ότι θα πάρει καιρό μάλλον. (Η αλήθεια είναι ότι με το Paypal δεν αγοράζεις απλώς εισιτήρια και εφαρμογές αλλά μπορείς να κάνεις διακίνηση κεφαλαίου κάτι που ξεφεύγει από τον αρχικό σκοπό του, δηλαδή την πληρωμή). Για να επανέλθω στο θέμα μου τη ρώτησα ποιο είναι το όριο και μου είπε 2.000 ευρώ τη μέρα ανά άτομο (τουλάχιστο στην τράπεζά μου)!!!. Στην ερώτηση για το τι μπορώ να κάνω μου είπε να στείλω email στην τράπεζά μου. Πράγμα που έκανα χθες. Τώρα σύμπτωση ή όχι σήμερα η συνδρομητική υπηρεσία μουσικής δέχτηκε την κάρτα μου κανονικά!

Ποια ειναι η τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...