Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>καλησπερα σε ολους!!! χθες βραδυ εμαθα απο εναν φιλο για την προπληρωμενη καρτα moneysafe και εκανα μια αναζητηση αλλα δεν καταφερα να βρω και να καταλαβω τι ακριβως ειναι...θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε πως χρησιμοποιειται και τι ειναι αυτο το Voucher code που χρειαζεται.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγα λεπτά, κατάφερα να κάνω confirm την κάρτα (από Eurobank). Με χρέωσαν το 1,5 ευρώ και τώρα περιμενω να εμφανιστεί ο 4ψήφιος κωδικός στην κατάσταση συναλλαγών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το γράφω και εδώ για να μην έχουμε παρεξηγήσεις:

 

Ξεκαθαρίζεται μια και καλή:

 

Οποιαδήποτε προσφορά από καλοθελητές «υπηρεσίας» αγοράς από το εξωτερικό ή φόρτωσης λογαριασμού PayPal (με το αζημίωτο φυσικά) αντιμετωπίζεται ως εμπόριο, απαγορεύεται αυστηρά και θα έχει ως αποτέλεσμα το οριστικό ban για όσους το επιχειρήσουν εφ'εξής

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πληρωσα domain στο namecheap + server απο hetzner και εγινε κανονικα η πληρωμη! (μεχρι τις προηγουμενες μερες γινοταν απορριψη)

Πληρωμη με χρεωστικη της aplha. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, η συμφωνία πέρασε, οπότε περιμένουμε να ανοίξουν οι κάρτες σύντομα.

Θα θελες-αμε, ακόμα πρέπει να αποφασισουν άλλα 17 κοινοβούλια, να γίνουν τα stress tests στις τράπεζες, να ανακεφαλαιοποιηθουν και μετά βλέπουμε. Το πολυ πολύ να αυξήσουν λίγο το ημερήσιο όριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελες-αμε, ακόμα πρέπει να αποφασισουν άλλα 17 κοινοβούλια, να γίνουν τα stress tests στις τράπεζες, να ανακεφαλαιοποιηθουν και μετά βλέπουμε. Το πολυ πολύ να αυξήσουν λίγο το ημερήσιο όριο.

Υπάρχει λόγος που είπα σύντομα και όχι 2 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ adobe και προμηθευτές του εξωτερικού ακόμα δεν εχω καταφέρει να πλήρωσω ούτε ευρώ. Ούτε μέσω κάρτας ούτε με το αίτημα στη τράπεζα για εμβάσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πληρωσα domain στο namecheap + server απο hetzner και εγινε κανονικα η πληρωμη! (μεχρι τις προηγουμενες μερες γινοταν απορριψη)

Πληρωμη με χρεωστικη της aplha. 

 

Για domain αν θυμάμαι καλά το είχαν επιτρέψει όλες οι τράπεζες εδώ και 2 εβδομάδες.

Απλά αν για τον οποιονδήποτε λόγο έτρωγες άκυρο μπορούσες να επικοινωνήσεις με την τράπεζα σου και να το ξεμπλοκάρουν μέσα σε 5 λεπτά. Αυτό μου το είπε υπάλληλος της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...