Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσω Moneygram εχει μεταφέρει κανεις χρηματα στο ππ, ειναι εφικτό?

 

 

Στα 100 εχει 10 ευρω προμήθεια και στα 500, 25ευρω

 

Αποστολή ποσού
100,00 EUR
Λήψη ποσού
100,00 EUR
Προμήθεια*
10,00 EUR
Συνολικό κόστος
110,00 EUR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το γαμήδι το paypal μπορεί να μας εξηγήσει το ζόρι που τραβάει με τις ελληνικές τράπεζες; Δηλαδή αν είχε κι αυτό ένα ημερήσιο όριο θα το χάλαγε πολύ; Έχω εκνευριστεί πολύ με τη πάρτη τους. Θέλω να αγοράσω κάποιες εφαρμογές και δε μπορώ, θα μου πείτε πολύς κόσμος έχει μεγαλύτερα προβλήματα(hosting κτλ), άλλα κι αυτές οι πατέντες για το top-up μέσω τρίτων πέρα ότι είναι μπέρδεμα, σου πιάνουν τον κώλο με 10% και βάλε προμήθεια...

 

Αλήθεια μέσω western union μπορούμε να στέιλουμε στο εξωτερικό σε κάποιον γνωστό μας και να αγοράσει αυτός με δική του χρεωστική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό το γαμήδι το paypal μπορεί να μας εξηγήσει το ζόρι που τραβάει με τις ελληνικές τράπεζες; Δηλαδή αν είχε κι αυτό ένα ημερήσιο όριο θα το χάλαγε πολύ; Έχω εκνευριστεί πολύ με τη πάρτη τους. Θέλω να αγοράσω κάποιες εφαρμογές και δε μπορώ, θα μου πείτε πολύς κόσμος έχει μεγαλύτερα προβλήματα(hosting κτλ), άλλα κι αυτές οι πατέντες για το top-up μέσω τρίτων πέρα ότι είναι μπέρδεμα, σου πιάνουν τον κώλο με 10% και βάλε προμήθεια...

 

Αλήθεια μέσω western union μπορούμε να στέιλουμε στο εξωτερικό σε κάποιον γνωστό μας και να αγοράσει αυτός με δική του χρεωστική;

αλλου για αλλου και εσυ ε?

 

το PP δεν φταιει σε κατι! ΟΙ ελληνικες τραπεζες εχουν μπλοκαρει την εξαγωγη χρηματων προς τα εξω. Εχουν ανοιξει καποιες υπηρεσιες στις οποιες το PP δεν ειναι μεσα. 

 

To PP απο τη μερια του εχει απενεργοποιησει καποιες υπηρεσιες για τους ελληνικους λογαριασμους αλλα οχι επειδη θελει αλλα επειδη δεν μπορουν να γινουν λογο CC

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει καποιος που μπορω να παρω Moneysafe voucher στα Νοτια προαστια (Παλαιο φαληρο, Ν σμυρνη κτλ?) ειναι αδυνατο να βρω τα τερματικα που εχουν τα περιπτερα ειναι μπλοκαρισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το γαμήδι το paypal μπορεί να μας εξηγήσει το ζόρι που τραβάει με τις ελληνικές τράπεζες; Δηλαδή αν είχε κι αυτό ένα ημερήσιο όριο θα το χάλαγε πολύ; Έχω εκνευριστεί πολύ με τη πάρτη τους.

 

 

Όλοι μας δεν είσαι ο μόνος

Προφανώς και είναι ένας ακόμη τρόπος για να πιέσουν οι δανειστές τη κυβέρνηση μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να'ναι είστε κάποιοι.

 

Θα έπρεπε να πέφτουν εξετάσεις IQ και βασικών γνώσεων πριν από κάθε εκλογική αναμέτρηση να ψηφίζουν μόνο όσοι δεν είναι αλλού γι'αλλού, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, πέσε πίτα να σε φάω, πετάει ο γάιδαρος και τα τοιαύτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το γαμήδι το paypal μπορεί να μας εξηγήσει το ζόρι που τραβάει με τις ελληνικές τράπεζες; Δηλαδή αν είχε κι αυτό ένα ημερήσιο όριο θα το χάλαγε πολύ; Έχω εκνευριστεί πολύ με τη πάρτη τους. Θέλω να αγοράσω κάποιες εφαρμογές και δε μπορώ, θα μου πείτε πολύς κόσμος έχει μεγαλύτερα προβλήματα(hosting κτλ), άλλα κι αυτές οι πατέντες για το top-up μέσω τρίτων πέρα ότι είναι μπέρδεμα, σου πιάνουν τον κώλο με 10% και βάλε προμήθεια...

 

 

πάντα οι ξένοι φταινε, μας ζηλευουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να'ναι είστε κάποιοι.

 

Θα έπρεπε να πέφτουν εξετάσεις IQ και βασικών γνώσεων πριν από κάθε εκλογική αναμέτρηση να ψηφίζουν μόνο όσοι δεν είναι αλλού γι'αλλού, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, πέσε πίτα να σε φάω, πετάει ο γάιδαρος και τα τοιαύτα.

Ευτυχώς υπαρχουν και ατομα με υψηλο IQ εδω μεσα εσυ για παραδειγμα και σώνετε το φορουμ   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gr1goris, όταν έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο μετά από τόσες μέρες και διαβάζεις ότι φταίει το "γαμήδι το Paypal" και 

οι "δανειστές που προσπαθούν να πιέσουν την κυβέρνηση μας", είναι λογικό να τρελαίνεσαι.

 

Κάποιοι το ρίχνουν στην πλάκα και κάποιοι, με το δίκιο τους, συγχίζονται.

 

Οποιοδήποτε λογικό άτομο θα έπρεπε να καταλάβει ότι το Paypal κανένα ζόρι δεν τραβάει με τους Έλληνες, ούτε του βρωμάνε τα λεφτά μας. Ιδιωτική εταιρία είναι που βγάζει κέρδος όταν εμείς την χρησιμοποιούμε. Όχι απλά δεν έχουν κάποιο κέρδος που μια ολόκληρη χώρα έπαψε πλέον να κάνει συναλλαγές μέσω αυτών, αλλά αντιθέτως χάνουν λεφτά καθημερινά από αυτό.

 

Όταν η τελική ανάλυση είναι ότι και πάλι φταίνε οι κακοί ξένοι και οι κακές εταιρίες που από πίσω υπηρετούν συμφέροντα, ενώ ο πραγματικός αίτιος βγαίνει τελικά...το θύμα, θέλει τρομερή υπομονή και αυτοσυγκράτηση για να μην πεις τίποτα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα σε western union, Gefo®ce

πήγα σε moneygram, Gefo®ce

δεν επιτρέπουν προς τα έξω αποστολες.

 

περιμένω να μου έρθει η moneysafe, voucher πήρα κανονικά πριν κάτι μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η τακτική του να γράφεις μαλακίες για να πάρεις σωστή απάντηση ισχύει :-) . Ευχαριστώ κύριοι με γλιτώσατε από να διαβάσω 60 σελίδες παπαριές. Το IQ τεστ κάποιοι άλλοι πρέπει να το κάνουν... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η τακτική του να γράφεις μαλακίες για να πάρεις σωστή απάντηση ισχύει :-) . Ευχαριστώ κύριοι με γλιτώσατε από να διαβάσω 60 σελίδες παπαριές. Το IQ τεστ κάποιοι άλλοι πρέπει να το κάνουν... :devil:

Κι εσύ μυγιάχτηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις διαβασα μια νεα δυνατότητα απο την πειραιως

 

ΝΕΟ

Νέα Δυνατότητα – Εμβάσματα στο εξωτερικό
Τώρα μπορείτε να πραγματοποιήσετε απευθείας μεταφορές  χρημάτων - εμβάσματα στο εξωτερικό, εφόσον τα χρήματα που επιθυμείτε να μεταφέρετε έχουν εισαχθεί στο λογαριασμό σας από το εξωτερικό με ημερομηνία μεταγενέστερη της 20/7/15.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα σε western union, Gefo®ce

πήγα σε moneygram, Gefo®ce

δεν επιτρέπουν προς τα έξω αποστολες.

 

περιμένω να μου έρθει η moneysafe, voucher πήρα κανονικά πριν κάτι μέρες.

 

Μπορούσες να την αγοράσεις και από κατάστημα, έχει ένα στην Καλλιθέα και ένα στη Γλυφάδα, βέβαια δεν ξέρω αν τις έχουν πια...

 

Ενημέρωσε μας πως πήγε, ξέρω, μαυραγορίτικη λόγω χρεώσεων αλλα πρέπει να κάνω παραγγελία από UK με πράγματα που δεν υπάρχουν Ελλάδα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...