Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Εγκατάστασης HP OfficeJetPro L7590 All-In-One


pk21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας,

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το εν λόγω εκτυπωτή (HP OfficeJetPro L7590 All-In-One) κατεβάζοντας το πρόγραμμα (Πλήρες Πρόγραμμα και Drivers) από το επίσημο site της εταιρίας. Αλλά μου εμφανίζει συνέχεια το μήνημα που φαίνεται στο αρχείο. Για να τα πάρουμε από την αρχή. Σε ένα καινούργιο PC που έφτιαξα πέρασα Windows 10 Pro 64bit και όταν πέρασα τον εκτυπωτή τότε κάπου κράσαρε/κόλησε το μηχάνημα. Οπότε έκανα Format και έβαλα τα Windows 7 Pro 64bit. Τώρα κάθε φορά που προσπαθώ να τον εγκαταστήσω (είτε ως USB printer είτε ως Network-Ethernet printer) μου εμφανίζει το ίδιο μνμ. Έλενξα το BIOS και το Device Manager όλα λειτουργούν τέλεια/ενεργοποιημένα με τους τελευταίους drivers. Ο εκτυπωτής λειτουργούσε κανονικά στον παλιό υπολογιστή που έτρεχα τα ίδια Windows 7 Pro 64bit και στους άλλους υπολογιστές που τρέχουν Windows 10 Pro 64bit και Windows 8. Ακόμα προσπάθησα να εγκαταστήσω και άλλες εκδόσεις για Windows XP, Vista και πάλι το ίδιο μνμ έβγαινε. Γι' αυτό απέκλεισα κάποια βλάβη του εκτυπωτή. Δεν υπάρχει κάποια ενότητα στην Asus ή στην HP για συμβατότητα ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ οπότε δεν ξέρω τι γίνετε. Ξέρει κάνεις κάτι; Κάθε βοήθεια/ιδέα δεκτή.

 

 

Υ.Γ. Ο υπολογιστής είναι:

CPU: CPU INTEL CORE I7-6700K 4.00GHZ LGA1151

Motherboard: ASUS Z170 PRO GAMING RETAIL

RAM: RAM KINGSTON HX424C15FBK4/16 16GB (4X4GB) DDR4 2400MHZ HYPERX FURY BLACK    SERIES QUAD CHANNEL KIT

VGA Card: 2 x VGA ASUS GEFORCE STRIX GTX950 STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL (SLI System)

post-210089-0-00815400-1443377632_thumb.jpg

post-210089-0-00050400-1443378952_thumb.jpg

Επεξ/σία από pk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και αυτό και δεν κάνει τίποτα. Περνάει μόνο έναν βασικό driver και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση μετά το πλήρες πρόγραμμα μου βγάζει το ίδιο μνμ με πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγω παλι σε win10 αφησα το pc να τον αναγνωρισει μονο του.

Το μονο θεμα που εχω ειναι οταν του βαζω εκτυπωση διπλης οψης ειναι να μου εμφανιζει πως δεν εχει εγκατασταθει ο μηχανισμος διπλης οψης,παταω οκ και μου τις εκτυπωνει κανονικα(διπλης οψης-προφανως αυτοματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...