Προς το περιεχόμενο

προβλημα με εκτυπωτη HP DESKJET 2545


dimitrakis1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.Εχω αυτον εδω τον εκτυπωτη http://www.skroutz.gr/s/3826683/HP-Deskjet-Ink-Advantage-2545-All-in-One.htmlαλλα εχω το εξης θεματακι.Θελω να εκτυπωσω ενα εγχειριδιο μιας φωτογραφικης μηχανης το οποιο ειναι σε μορφη pdf.Εχω τα windows 10 και μου ανοιγει με το microsoft edge.Οταν λοιπον θελω να εκτυπωσω π.χ την πρωτη σελιδα απο το εγχειριδιο αυτο σε κολλα Α4 μου εκτυπωνει την σελιδα στο κεντρο της κολλας,με αποτελεσμα να μην διακρινονται ευκολα τα γραμματα κτλ.Εχω δοκιμασει τα παντα,εχω ψαξει και στις ρυθμισεις αλλα δεν γινεται τιποτα.Μηπως ξερετε τι συμβαινει?Υπαρχει καποιος που εχει παρομοιο προβλημα με τον συγκεκριμενο εκτυπωτη?Δειτε και την φωτο για να εχετε μια ιδεα

post-314817-0-70344800-1443273452_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι το ανοίγεις με το Adobe Reader XI. Όταν πατάς το εικονίδιο της εκτύπωσης  στο παράθυρο Print πηγαίνεις στην περιοχή Page Sizing & Handling και επιλέγεις το κουτάκι Fit. Μετά επιλέγεις το Orientetion που θέλεις (Καλύτερα Auto). Μετά πηγαίνεις στο Properties στo πάνω μέρος του παραθύρου και σιγουρεύσαι ότι το μέγεθος χαρτιού (Page Size)που έχει επιλέξει είναι Α4. Λογικά αυτά αρκούν για να δώσει σωστά την εκτύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι το ανοίγεις με το Adobe Reader XI. Όταν πατάς το εικονίδιο της εκτύπωσης  στο παράθυρο Print πηγαίνεις στην περιοχή Page Sizing & Handling και επιλέγεις το κουτάκι Fit. Μετά επιλέγεις το Orientetion που θέλεις (Καλύτερα Auto). Μετά πηγαίνεις στο Properties στo πάνω μέρος του παραθύρου και σιγουρεύσαι ότι το μέγεθος χαρτιού (Page Size)που έχει επιλέξει είναι Α4. Λογικά αυτά αρκούν για να δώσει σωστά την εκτύπωση.

οχι εγω το εγγραφο αυτο το ανοιγω με το προγραμμα microsoft edge που εχει το λαπτοπ απο μονο του.αλλα μιας και ειπες για το adobe reader θα το κατεβασω μπας και βγαλω ακρη....

οχι εγω το εγγραφο αυτο το ανοιγω με το προγραμμα microsoft edge που εχει το λαπτοπ απο μονο του.αλλα μιας και ειπες για το adobe reader θα το κατεβασω μπας και βγαλω ακρη....

Κατεβασα το προγραμμα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εβγαλα ακρη.Εκανα οτι ειπες και την εκτυπωσε κανονικα σε ολο το ευρος της κολλας.Ευχαριστω πααααρα πολυ!!! :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...