Προς το περιεχόμενο

Pentium G3258 owners club (Μυθοι και πραγματικοτητα)


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε θυμαμαι.. ειχα βαλει μια στη τυχη. Προς τι το ενδιαφερον?

Για να το τσεκάρει και ο ίδιος,από ότι δείχνει η πίστα δεν έχει σχεδόν καθόλου σκηνικό/σημεία που μπορεί να αυξάνουν την ανάγκη για cpu.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια κινηση, θα βοηθησει αρκετο κοσμο αυτο το τοπικ αν ποσταρουν κιαλλοι με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη.

Αν δε σου κανει κοπο παντως, καλο θα ηταν να  εκανες ενα edit στο description του βιντεο με timestamps του καθε παιχνιδιου :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το τσεκάρει και ο ίδιος,από ότι δείχνει η πίστα δεν έχει σχεδόν καθόλου σκηνικό/σημεία που μπορεί να αυξάνουν την ανάγκη για cpu.

 

Δεν ηξερα οτι εχει τον 3258.

 

@Μιχαλη ευχαριστω, ισως το κανω μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να τον έχει,εννοώ να το τσεκάρει πως πάει σε αυτόν η ίδια πίστα ότι cpu και να έχει.

Α μαλιστα, αρκει να μην το κανουμε vs και εδω μεσα. Αν και δε νομιζω η πιστα να παιζει τοσο μεγαλο ρολο, εχω παιξει και μεσα σε πολη με παρομοια αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη η προσπαθεια με τα βιντεακια, ομως ειναι λιγο δωρων αδωρον.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1308&game=Grand%20Theft%20Auto%20V

Εδω μπορει καποιος να καταλαβει εαν το παιζει το παιχνιδι η οχι. Βλεπουμε οτι ο g3258 ειναι στη μεσαια κατηγορια και η 280x off the charts. 

Δεν χρειαζεται να κανεις βιντεακια με παιχνιδια που παιζουν 100%. Τελος στα 720p μπορεις να το παιξεις και με πολυ παλια καρτα. 

Προτιμοτερο θα ηταν ενα fraps που να δειχνει εσενα να παιζεις ενα παιχνιδι, chrome ανοιχτο με 2-3 καρτεςλες εκ των οποιων η μια να ειναι youtube, και ενα παιχνιδι. Νομιζω οτι οι οποιες αμφιβολιες υπαρχουν ως προς τον 3258 υπαρχουν σε αυτο το σεναριο. Ενα παιχνιδι σκετο ποιος καθεται να παιζει? Pc ειναι οχι ps3
Τελος στην υπογραφη σου γραφεις 4,9 24/7 στο descryption του βιντεο ομως λες 4,2. Τι φαση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ καλη η προσπαθεια με τα βιντεακια, ομως ειναι λιγο δωρων αδωρον.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1308&game=Grand%20Theft%20Auto%20V

Εδω μπορει καποιος να καταλαβει εαν το παιζει το παιχνιδι η οχι. Βλεπουμε οτι ο g3258 ειναι στη μεσαια κατηγορια και η 280x off the charts. 

Δεν χρειαζεται να κανεις βιντεακια με παιχνιδια που παιζουν 100%. Τελος στα 720p μπορεις να το παιξεις και με πολυ παλια καρτα. 

Προτιμοτερο θα ηταν ενα fraps που να δειχνει εσενα να παιζεις ενα παιχνιδι, chrome ανοιχτο με 2-3 καρτεςλες εκ των οποιων η μια να ειναι youtube, και ενα παιχνιδι. Νομιζω οτι οι οποιες αμφιβολιες υπαρχουν ως προς τον 3258 υπαρχουν σε αυτο το σεναριο. Ενα παιχνιδι σκετο ποιος καθεται να παιζει? Pc ειναι οχι ps3

Τελος στην υπογραφη σου γραφεις 4,9 24/7 στο descryption του βιντεο ομως λες 4,2. Τι φαση? 

 

Καλα οτι αποδειξεις και να ποσταρει καποιος εσυ θα συνεχισεις να λες τα δικα σου. Στην υπογραφη τον εχω στα 4.9, τα τεστ εγιναν στα 4.2.

 

Αν καθοσουν και διαβαζες θα εβλεπες οτι εχω ανοιχτο firefox/skype/msi afterburner/hw monitor και κανω την καταγραφη με Action που τρωει και αυτο επεξεργαστικη δυναμη φυσικα. Ειναι ενα απολυτα ρεαλιστικο σεναριο.

 

Το οτι τα 720p θα παιζουν με οποιαδηποτε καρτα δεν ισχυει. Οταν τα βαζω ολα τερμα αρχιζει και μαξαρει η καρτα μου. Για αυτο καποιες ρυθμισεις ειναι στο high αντι very high γιατι δεν τις σηκωνει η καρτα ουτε και η μνημη φτανει.

 

Ποσταρω απολυτο ρεαλιστικο σεναριο με βαρυ παιχνιδι και καταγραφη ΟΧΙ με καμερα αλλα με προγραμμα που τρωει και αυτο επεξεργαστη, απο πισω να τρεχουν διαφορα πραγματα και ερχεσαι μου λες τις κλασικες σου δικαιολογιες.

 

Εχω ποσταρει και δευτερο βιντεο μονο με το gta v που υποτιθεται δεν παιζει στον διπυρηνο.

 

Η αναλυση της οθονης μου ειναι 1600χ900. Εχει γινει αλλαγη της αναλυσης στην επεξεργασια.

 

Στο αλλο τοπικ μου ελεγες οτι το παιχνιδι κολλαει και οτι το βιντεο εχει χαλια αναλυση. Εχω ποσταρει 5 παιχνιδια με καθαρη αναλυση και χωρις κολληματα.

 

Δεν παιζω απλα ενα παιχνιδι. Κανω ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ (το λεω για τριτη φορα) και υπαρχουν πραγματα που τρεχουν απο πισω.

 

Θα ποσταρω και αλλα βιντεο με διαφορετικα workloads στη συνεχεια.

 

Κατι τελευταιο

 

- Λες- "Εδω μπορει καποιος να καταλαβει εαν το παιζει το παιχνιδι η οχι" = Και μου ποσταρεις ενα λινκ. Τη ιδια στιγμη που εγω εχω ποσταρει 2 βιντεο στα οποια φαινεται ξεκαθαρα οτι οχι μονο παιζει αλλα παραπαιζει.

 

Στο αλλο τοπικ ελεγες οτι δεν κανει για παιχνιδια. Τωρα, πας να το γυρισεις στο "δεν κανει για multitasking" οταν εγω εχω κανει καταγραφη του βιντεο με προγραμμα και οχι με καμερα και οταν υπαρχουν και αλλα πραγματα που τρεχουν απο πισω. Δεν πειραζει θα βγεις λαθως και εδω μιας και ετοιμαζω και αλλα βιντεακια με αλλα σεναρια και διαφορετικα workloads. Ο καιρος γαρ εγγυς.

Επεξ/σία από TRILOBYTER
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα πρωτα να ξες οτι ηρθα εδω μονο με καλη διαθεση και θα φυγω ετσι.

Απλα κανεις δεν ασχολειτε να σου το πω απλα. 

Το ολο θεμα κουρασε αρκετο κοσμο. Εγω απλα ηθελα να σου πω μια γνωμη, γιατι το youtube ειναι γεματο βιντεο σαν το δικο σου, και υπαρχουν και σελιδες οπως το game debate και το can i run it οπου ενημερωνωνται απο χρηστες και μπορει καπιος να καταλαβει εαν παιζει ενα παιχνιδι η οχι. Προφανως οταν εχεις τουμπανη καρτα και παιζεις στην αναλυση που παιζεις τα πραγματα ειναι πιο smooth και ευκολα.
Ευχομαι να μαζευτείτε πολλοί στο club σου, απ οτι φαινεται δεν εχεις διαθεση για κουβεντα και διαλογο οποτε σε αφηνω ησυχα να ενημερωνεις το κοινο σου.

Τη καλημερα μου και καλη συνεχεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτα πρωτα να ξες οτι ηρθα εδω μονο με καλη διαθεση και θα φυγω ετσι.

Απλα κανεις δεν ασχολειτε να σου το πω απλα. 

Το ολο θεμα κουρασε αρκετο κοσμο. Εγω απλα ηθελα να σου πω μια γνωμη, γιατι το youtube ειναι γεματο βιντεο σαν το δικο σου, και υπαρχουν και σελιδες οπως το game debate και το can i run it οπου ενημερωνωνται απο χρηστες και μπορει καπιος να καταλαβει εαν παιζει ενα παιχνιδι η οχι. Προφανως οταν εχεις τουμπανη καρτα και παιζεις στην αναλυση που παιζεις τα πραγματα ειναι πιο smooth και ευκολα.

Ευχομαι να μαζευτείτε πολυ στο club σου, απ οτι φαινεται δεν εχεις διαθεση για κουβεντα και διαλογο οποτε σε αφηνω ησυχα να ενημερωνεις το κοινο σου.

Τη καλημερα μου και καλη συνεχεια.

 

 

 

Τι σχεση εχει η καρτα? Επρεπε να παιζω με gta 210 δηλαδη? Θα ποσταρω και ενα βιντεο μετα με ολα τα γραφικα στο μαξ για να δεις οτι στο gta v μαξαρει η 280χ σε αυτη την αναλυση.

 

Οσοι ελεγαν αρνητικα σχολια λογικο ειναι να μην ασχολουνται αφου εχουν φαει ταπα.

 

Οταν εχω κανει καταγραφη με απολυτα ρεαλιστικο σεναριο με αρκετα τα πραγματα να τρεχουν απο πισω και με προγραμμα καταγραφης σαν το action που δεν ειναι ελαφρυ και οταν τα αποτελεσματα ειναι θετικοτατα, εμενα δε με ενδιαιφερει τι λεει το καθε site η ο καθε ασχετος (δε μιλαω για εσενα, γενικα το λεω) που δεν τον ειχε ποτε τον επεξεργαστη και λεει οτι του κατεβει. Εμενα με ενδιαφερει να ποσταρω τα αποτελεσματα και να σταματησει πλεον αυτη η παραπληροφορηση απο ατομα που δεν εχουν ιδεα.

 

Εαν ειχα 1920χ1080 οθονη δεν θα υπηρχε καμια διαφορα στον επεξεργαστη, απλα η καρτα θα ζοριζοταν περισσοτερο. Αυτη τη στιγμη στο GTA V με τις ρυθμισεις που εχω η καρτα ειναι στο 60% περιπου, οταν μαξαρω τις ρυθμισεις η καρτα δεν βασταει, παει 99% και ξεφευγει και η μνημη της. Εαν λοιπον ετρεχα το παιχνιδι σε 1080π απλα η καρτα αντι να ηταν στο 60 με 70% με τις ιδιες ρυθμισεις γραφικων, θα ηταν στο 90 με 99%. Καταλαβε πρωτα πως λειτουργουν καποια πραγματα και μετα ελα μιλα μου για αναλυσεις.

Επεξ/σία από TRILOBYTER
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμοτερο θα ηταν ενα fraps που να δειχνει εσενα να παιζεις ενα παιχνιδι, chrome ανοιχτο με 2-3 καρτεςλες εκ των οποιων η μια να ειναι youtube, και ενα παιχνιδι. Νομιζω οτι οι οποιες αμφιβολιες υπαρχουν ως προς τον 3258 υπαρχουν σε αυτο το σεναριο. Ενα παιχνιδι σκετο ποιος καθεται να παιζει? Pc ειναι οχι ps3

Ακόμα δεν είδαμε κάποιον με amd και πολλούς πυρήνες να ανεβάζει κάποιο τέτοιο βίντεο να έχουμε και ένα σημείο αναφοράς.

 

Προφανως οταν εχεις τουμπανη καρτα και παιζεις στην αναλυση που παιζεις τα πραγματα ειναι πιο smooth και ευκολα.

Άμα έχεις τούμπανη κάρτα βγάζει άνετα γραφικά και δεν μετράει,αν κάνεις καταγραφή με r7-240 έχεις χάλια γραφικά και δεν μετράει,ότι και να κάνει κανείς της ίδιες βλακείες ακούει εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν είδαμε κάποιον με amd και πολλούς πυρήνες να ανεβάζει κάποιο τέτοιο βίντεο να έχουμε και ένα σημείο αναφοράς.

Τα ευκολος εννουμενα παραλειπονται ..

Άμα έχεις τούμπανη κάρτα βγάζει άνετα γραφικά και δεν μετράει,αν κάνεις καταγραφή με r7-240 έχεις χάλια γραφικά και δεν μετράει,ότι και να κάνει κανείς της ίδιες βλακείες ακούει εδώ μέσα...

Πες μας για τον celeron σου, καιρο εχουμε να ακουσουμε νεα σου

 

Εαν δεν εχεις να πεις κατι πανω στο θεμα μην γραφεις μονο και μονο για να την πεις σε καποιον, 18,897 post ουσια ΜΗΔΕΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...