Προς το περιεχόμενο

DOOGEE HOMTOM HT6 the Battery Monster!


p_under

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DOOGEE HOMTOM HT6 the Battery Monster!
 
post-158082-0-16002000-1442935905_thumb.jpg
 
 
H DOOGEE, κατακτά όλο και μεγαλύτερο μερίδιο από την πίτα των κινέζικων smartphone και πρόσφατα ανακοίνωσε το νέο DOOGEE HOMTOM HT6. Το HOMTOM HT6 είναι ένα ιδιαίτερο phablet με σύγχρονα τεχνικά χαρακτηριστικά, όμορφες γραμμές και φυσικά έχει δοθεί ιδιαίτερη σημασία στον τομέα της ποιότητας και εξωτερικής εμφάνισης. Η DOOGEE άλλωστε, επιβεβαιώνει την στροφή της στην ποιότητα έπειτα από το λανσάρισμα των DOOGEE F3/F3 PRO και DOOGEE F5.
 
Προχωρώντας στα τεχνικά χαρακτηριστικά του DOOGEE HOMTOM HT6 και ξεκινώντας από τα ενδότερα, βρίσκουμε ένα τετραπύρινο MTK6735 SOC με συχνότητα λειτουργίας το 1.0GHz και 64bit υποστήριξη, παρέα με το Mali-T720 υποσύστημα γραφικών και 2GB LPDDR3 RAM και 16GB αποθηκευτικό χώρο. Μπορείτε να προσθέσετε ακόμα 32GB αποθηκευτικό χώρο με την χρήση μιας sd κάρτας.
 
Στην συνέχεια βρίσκουμε δύο υποδοχές για κάρτες sim, μια micro sim και μια standard μεγέθους sim, με 4G υποστήριξη. Οι συχνότητες λειτουργία που υποστηρίζει το DOOGEE HOMTOM HT6 είναι οι
FDD-LTE+WCDMA+GSM 
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 
3G: WCDMA 900/2100MHz 
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz.
Φυσικά, όπως όλα τα τελευταία μοντέλα της DOOGEE, έτσι και το HOMTOM HT6 υποστηρίζει την 800MHz LTE συχνότητα λειτουργίας, για απροβλημάτιστη χρήση του 4G ασύρματου δικτύου στην Ελλάδα. Επίσης, τον τομέα της συνδεσιμότητας συμπληρώνουν τα WiFi, GSM, Bluetooth 4.0, GPS και  802.11b/g/n wireless internet.
 
Ο άσσος στην περίπτωση του HOMTOM HT6 δεν βρίσκεται στο μανίκι του αλλά κάτω από το πίσω καπάκι του, και είναι η τεράστια μπαταρία χωρητικότητας 6.250mAh που μπορεί να προσφέρει ως και 7 μέρες συνεχόμενη χρήση της συσκευής χωρίς να έχετε την έννοια της φόρτισης!
 
 
Κοιτώντας το HOMTOM HT6 από την εξωτερική μερικά, βρίσκουμε μια 5.5” HD (1280 x 720 pixel) οθόνη, η οποία προστατεύεται από gorilla glass επικάλυψη. Ακόμα, την συσκευή συμπληρώνουν οι δύο κάμερες, όπου στην πίσω μεριά βρίσκουμε μια SONY 8.0MP, η οποία μπορεί να τραβήξει φωτογραφίες με μέγιστη ανάλυση ως και τα 13.0MP με την μέθοδο του interpolation και η μπροστινή κάμερα έχει ανάλυση 2.0MP και μέσω software μπορεί να αποδώσει ως και 5.0MP.
Φυσικά δεν λείπουν η PumpExpress Fast Charging τεχνολογία, όπου επιτρέπει στην μπαταρία να φορτίσει στο 75% σε μόλις 30 λεπτά της ώρας και το OTG πρωτόκολλο!
 
Τέλος, η συσκευή υποστηρίζει Ελληνικά, και οι διαστάσεις της μετρούν 15.38 x 7.7 x 0.99 cm / 6.04 x 3.03 x 0.39 inches, και το ενδεικτικό βάρος 170 γραμμάρια αντίστοιχα.
Θα το βρείτε το νέο DOOGEE HOMTOM HT6 σε κατάσταση προ παραγγελίας στο κατάστημα Gearbest.com στα $139.99, ενώ αν κάνετε χρήση του κουπονιού HT6GB η τιμή διαμορφώνεται στα $125.99.

 




post-158082-0-15838900-1442935906_thumb.jpg
post-158082-0-29295300-1442935907_thumb.jpg
post-158082-0-69199200-1442935909_thumb.jpg
post-158082-0-71262000-1442935911_thumb.jpg

Επεξ/σία από p_under
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο kimovil βλέπω ξεκινάνε από 135$, γιατί το gearbest πολύς κόσμος το έχει στην μαύρη λίστα, οπότε καλό είναι ξερουμε και άλλα μαγαζιά ;)

Http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-homtom-ht6

 

Αλλιώς η παρουσίαση είναι όπως παντα πάρα πάρα πολυ καλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο kimovil βλέπω ξεκινάνε από 135$, γιατί το gearbest πολύς κόσμος το έχει στην μαύρη λίστα, οπότε καλό είναι ξερουμε και άλλα μαγαζιά ;)

Http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-homtom-ht6

 

Αλλιώς η παρουσίαση είναι όπως παντα πάρα πάρα πολυ καλή!

σε ευχαριστώ, αλλά αυτή την στιγμή το gearbest είναι το πιο οικονομικό διότι

"αν κάνετε χρήση του κουπονιού HT6GB η τιμή διαμορφώνεται στα $125.99"

 

επίσης δεν καταλαβαίνω αυτό που λες με την μαύρη λίστα, ξεκαθάρισε το λίγο σε παρακαλώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβασεις adslgr και avclub, πάρα πολύ κόσμος διαμαρτύρεται εκεί για προβλήματα με το εν λόγο κατάστημα και ότι το έχουν στην μαυρη λίστα. Αν θέλεις να σου δώσω τα link, να το διαβάσεις και μόνος σου. Ότι με το κουπόνι είναι πιο φθηνά δεν διαφωνώ. Επί το πλείστον το gearbest εχει πολύ καλές τιμές. Απλώς πολλες φορές πουλάει χωρίς να έχει στοκ. Υπόψιν και εγώ έχω ψωνίσει 2-3 φορές παλιά από εκεί, αλλά την τελευταία φορά πήραν περιμενα να παραλαβω, δεν γινόταν τίποτα και μετά από πολλα μου κάνανε refund. Έκτοτε προτιμώ banggood, vickmall, coοlicoοl, merimobiles με παζάρια πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το κατάστημα και έχω κάνει αρκετές παραγγελίες. όπως και να έχει το θέμα μας είναι το DOOGEE HOMTOM HT6, το οποίο φαίνεται πολύ υποσχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το κατάστημα και έχω κάνει αρκετές παραγγελίες. όπως και να έχει το θέμα μας είναι το DOOGEE HOMTOM HT6, το οποίο φαίνεται πολύ υποσχόμενο.

Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα αδιαφορο κινητο στην λιστα...

 

Με αυτα τα Specs θα μπορουσε ανετα να ειναι ενα καλο Rugged κινητο αλλα το 4G σαν selling point πλεον δεν ενθουσιαζει κανεναν και εχει γινει ενα απο τα standar,δεν βλεπω κατι που θα εκανε οποιονδηποτε να το αγορασει,με αυτα τα specs λογικο η μπαταρια να κραταει μερες.

 

Οσο για τα καταστηματα ρωτατε πριν παραγγειλετε με ενα email το Gearbest εχει ξηγηθει πολλες φορες (ισως και λογο της ιδιοτητας μου) το Geekbuying μετα απο 2 χρονια εφαγε ακυρο,υπαρχουν και αλλου κινεζικες πορτοκαλιες ευτυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...