Προς το περιεχόμενο

Στο 50% ήδη των συμβατών iPhone και iPad, η υιοθέτηση του iOS 9


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί πέρσι τέτοια εποχή, η αναβάθμιση σε iOS 8 να αντιμετωπίστηκε με αρκετό σκεπτικισμό από το μεγαλύτερο κομμάτι κατόχων iOS συσκευών, όμως η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική για τη νέα έκδοση.

Με ανακοίνωση της η Apple, μας ενημερώνει ότι το iOS 9 βρίσκεται ήδη στο 50% των συμβατών συσκευών που μπορούν να εγκαταστήσουν τη νέα έκδοση, 5 ημέρες από τη στιγμή που αυτή έγινε διαθέσιμη στην αγορά. Η επίδοση αυτή αποτελεί την καλύτερη στην ιστορία της mobile πλατφόρμας της Apple και είναι αρκετά καλύτερη όπως πάντα με την κατάσταση που επικρατεί στο στρατόπεδο του Android το οποίο έχει πολύ περισσότερες συσκευές στην αγορά από διαφορετικούς κατασκευαστές. Ενδεικτικά, χρειάστηκε να περάσουν 5 μήνες προκειμένου το Android 5.0 Lollipop να φτάσει στο 12% των συσκευών στην αγορά.

 

Εκτός των νέων χαρακτηριστικών όπως η εξελιγμένη αναζήτηση μέσω Siri, τη φόρτωση δύο εφαρμογών σε μία οθόνη (iPad Air 2), τον αποκλεισμό διαφημίσεων από το Safari και την αναπαραγωγή βίντεο σε παράθυρο το οποίο μένει πάντα στο προσκήνιο, το iOS 9 χρειάζεται λιγότερο διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο από τη συσκευή προκειμένου να εγκατασταθεί.

 

Τα σχόλια των χρηστών για την ώρα είναι στην πλειοψηφία τους θετικά αν και δε λείπουν αναφορές για καθυστερήσεις ειδικά σε παλαιότερα μοντέλα iPhone και iPad. Το iOS 9 είναι διαθέσιμο για iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPod Touch 5ης γενιάς, iPad 2, iPad με Retina οθόνη, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini και iPad mini με Retina οθόνη.

 

Link.png Site: Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ios 9 = buggy laggy and shity !!!

 

κανε full restore να βρεις την υγεια σου και εγω ετσι ειμουν με ΟΤΑ και μολις το cleanara ειδα αλλο θεο! πραγματικα μετραει το 9ρακι για μενα εστω!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ για ολα έχετε κατι να πείτε - συνεπώς και για αυτο. Απο που κι ως που άθλιο το iOS 8 δεν καταλαβα;

 

* αν η Apple βγει αυριο και πει δίνουμε δωρεάν το iPhone 6s θα βγουν κάποιοι και θα πουν : "λογικό, ο κόσμος έκανε πως και πως να φυγει απο το άθλιο iPhone 6"

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το optimization του iOS9 (που η apple δεν κάνει ποτέ για τα μάτια του κόσμου) είναι κατά βάση to clean slate για αυτό που έρχεται για την version 10. Πιστεύω ότι θα δούμε σημαντικές αλλαγές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κάνει JB (ούτε πρόκειται στο άμεσο μέλλον) και στην 9 δεν πάω. Να διορθώσουν κάποια θέματα και μετά ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντέλως λάθος για μένα αυτού του είδους η σύγκριση με το lollipop μιας και στην περίπτωση της Apple είναι ένας ο κατασκευαστής που στέλνει την αναβάθμιση ενώ στην περίπτωση των Android συσκευών είναι 1500 οι κατασκευαστές που αυτοί πρέπει να το δουλέψουν για να στείλουν στους πελάτες τους την αναβάθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως με 4s στο ios 9 είμαι μια χαρά, από μπαταριά μέχρι και γρηγοράδα. Πιστεύω ότι όσοι λένε ότι είναι χαζομάρα και άλλα, η δεν έχουν iphone και τα λένε έτσι για να μιλάνε, κλασσικοί android funs η μάλλον δεν έκαναν σωστά κατά την γνώμη μου την διαδικασία δλδ από itunes, και όχι OTA.

 

ps. προσωπική μου γνώμη για να μην αρχίσουν μερικοί το war τους! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...