Προς το περιεχόμενο

“PS4 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain L.E ή GTX 970 και το PCάκι να ‘φυσάει’”; Δίνοντας την απάντηση…


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ps3 και 360 κλεισανε περίπου 10ετία κι ακόμα βγαίνουν καινούργια παιχνίδια, κάτι τέτοιο νομίζω εννοεί ο φίλος :)

Αδιάφορο δηλαδή το ότι έχουν βγει τα επόμενα αλλά και με τι settings τα παίζουν.

Και εγώ παίζω ακόμα με την 5850 μου. 6 χρόνων τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αδιάφορο δηλαδή το ότι έχουν βγει τα επόμενα αλλά και με τι settings τα παίζουν.

Και εγώ παίζω ακόμα με την 5850 μου. 6 χρόνων τώρα.

Το 10ετία ήταν λιγάκι υπερβολικό, αλλά μια 6-7ετία την έχεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία συλλογή αλλά τι έχει να κάνει με το θέμα;

Έχει μεγαλύτερο e-penis τι ψάχνεις να βρεις τώρα.

Αδιάφορο δηλαδή το ότι έχουν βγει τα επόμενα αλλά και με τι settings τα παίζουν.

Και εγώ παίζω ακόμα με την 5850 μου. 6 χρόνων τώρα.

Με ps3 εδώ και έχω καμία 60αρια παιχνίδια που δεν έχω παίξει. Μια χαρά γραφικά έχει όλα τα άλλα είναι χαζομάρες που ασχολούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άργησα να μπω και δε θα το δει κανένας, αλλά πρεπει να το πω. Κάθε φορά που βλέπω σε fora αυτή τη συζήτηση/διαφωνία, πραγματικά απορώ.

 

Είμαι 40 και παίζω από zx spectrum+. Από τα χέρια μου έχει περάσει το 80% των συστημάτων που παίζουν παιχνίδια τις τελευταίες τρεις δεκαετίες. Το συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι ένα: δε διαλέγω συστήματα, διαλέγω παιχνίδια.

 

Θέλω MOBA και MMO? Civ και RTS? Την ξέρω την απάντηση.

 

Θέλω 3ps, arcade fps, driving, sports? Θέλω multiplayer action παιχνίδια με γεμάτους servers, achievements κλπ; Την ξέρω την απάντηση.

 

Θέλω καρτουνίστικη αισθητική, σφιχτό gameplay, franchise εγγύηση και playability? Την ξέρω την απάντηση.

 

Αν είμαι κολλημένος με το Halo και το Forza, θα πάρω XBOX. Αν παίζω βαθειά στρατηγική ή WoW, θα πάρω pc. Αν θέλω Drake και TLOS, θα πάρω PS, αν θέλω Mario/Link θα πάρω Nintendo.

 

Κάτι τελευταίο. Και τα γραφικά στην ίδια συζήτηση μπαίνουν. Αν θέλω να παιξω το τελευταίο φωτορεαλιστικό κόσμημα ή skyrim με 80 graphic mods, θα πάρω pc τούμπανο. Αλλά στο pc θα καταλήξω κι αν θέλω indies με οκτάμπιτα graphics. Από την άλλη, όταν είμαι 10-12 ώρες στο pc μπροστά λόγω δουλειάς, την μια ώρα κάθε βράδυ -αφού κοιμηθεί γυναίκα και παιδί- που έχω για να παίξω, αν δω το logo των Windows θα ξενερώσω, δεν μπα να μου βγάλει και 8k στα 133fps. Καναπές λοιπόν και μισοκοιμισμένος χαρίζω free  kills σε άσχετους και ας με βρίζουν (δικαιολογημένα) οι συμπαίκτες μου. Ή το Σάββατο κουμπώνω το Wii ή το Kinect και λιώνω με το πιτσιρίκι που χοροπηδάει ή παίζει τένις.

 

Εν ολίγοις. Παιχνίδια είναι, μικρά ταξίδια σε ψεύτικους κόσμους για να μπορέσουμε να παλέψουμε καλύτερα τον πραγματικό. Το αν ο ένας προτιμάει βουνό κι ο άλλος θάλασσα για το ταξίδι του, το αν ο ένας θέλει (και μπορεί) το πεντάστερο ξενοδοχείο με την ολυμπιακών διαστάσεων πισίνα και ο άλλος θέλει (και μπορεί) τη σκηνή δίπλα στο κύμα, τη φωτιά και τη ζεστή μπύρα κάτω από τα άστρα, το αν ο ένας ψάχνει προορισμό με βάση τα μουσεία και ο άλλος με βάση τα κλαμπ και τα μπαρ, τι σημασία έχει; Σημασία έχει να ταξιδεύουμε και να βρισκόμαστε σα φίλοι να συζητάμε για τα ταξίδια μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Aυτο που δε λεει κανενας ειναι οτι ναι μεν το pc einai arketa πιο ακριβο αν θες να παιζεις τερμα γραφικα αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι ολα τα παιχνιδια σχεδον σου δινεται η δυνατοτητα να τα παιξεις δωρεαν απο τορρεντ ενω στη κονσολα θες απο 40ε και πανω αγορα.Αρα φτιαχνεις μια pcαρα με και παιζεις 50 παιχνιδια το χρονο τσαμπα ενω στο ps4 θες κανα 1500 για να παιξεις τα ιδια.Για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...