Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούριου εκτυπωτή για μικρή επιχείρηση


ozric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει περασει το χρονο και 3η σειρα συμβατων χωρις προβλημα.....δεν εχει θεματα οπως των φθηνων ΗΡ....ειναι τελιως διαφορετικη φιλοσοφια και τεχνολογια ο συγκεκριμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρώτες εντυπώσεις μου από τον εκτυπωτή είναι άριστες.

Είναι γρήγορος,η εγκατάσταση του έγινε εύκολα,συνδέθηκε εύκολα στο δίκτυο και με όλες τις συσκευές κτλ κτλ.

Ελπίζω να είναι εντάξει και στη συνέχεια (αναλώσιμα,εγγύηση κτλ)

Επίσης να πω ότι και η παραλαβή από το κατάστημα ήταν γρήγορη και άψογη.Σε μία μέρα τον είχα στα χέρια μου.

 

dobro σε ευχαριστώ για την βοήθεια και την επιλογή.

 

υ.γ. Να κάνω και μία ερώτηση όμως  :-D .Μπορώ να εκτυπώνω ασύρματα και εκτός δικτύου?Πχ μεσω mail?Ρωτάω γιατί το www.hpeprint.com δεν λειτουργεί πλέον και από την εφαρμογή στο κιν δεν βρίσκει τον εκτυπωτή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξεθάβω το θέμα γιατί με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος εκτυπωτής..

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί επίσης να εκτυπώνει με μαύρο μόνο (grayscale) και τα υπόλοιπα άδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεθάβω το θέμα γιατί με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος εκτυπωτής..

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί επίσης να εκτυπώνει με μαύρο μόνο (grayscale) και τα υπόλοιπα άδεια;

οχι,δε μπορει να εκτυπωνει με καποιο αδειο μελανοδοχειο.Αλλα με 35€ περιπου συμβατου μελανιου εχεις λυσει το προβλημα για μερικες χιλιαδες σελιδες εκτυπωσης ;)

Επεξ/σία από dobro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ξεθάβω το θέμα γιατί 3 ημέρες πριν λήξει η εγγύηση του μου εμφάνισε πρόβλημα.

 

Ισως είναι και πρόβλημα του μελανιού αλλά γράφω εδώ γιατί τα περιθώρια είναι στενά.

 

Ενώ δούλευε ρολόι ξαφνικά μου βγάζει μήνυμα ότι ''το δοχείο μελάνης λείπει ή έχει καταστραφεί'' .

 

Τα χρωματιστά μελάνια είναι της hp ενώ το μαύρο ένα συμβατό xl.

 

Το μήνυμα βέβαια ,αν καταλαβαίνω σωστά ,αφορά το μαύρο μελάνι αλλά γιατί το εμφάνισε από την μία στιγμή στην άλλη?

 

Τι πρέπει να κάνω?Να πάρω τηλ στην hp?

 

Αν χρειαστεί service να τον στείλω μόνο με τα αυθεντικά μελάνια της hp?

 

Θα το πετούσα το συμβατό και θα δοκίμαζα ένα άλλο αλλά ειναι ακόμη πολυ γεμάτο και είναι κρίμα.38 ευρώ μου είχε κοστίσει πριν λίγους μήνες.

 

Τα φώτα σας please....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δούλευε κανονικά για μήνες και ξαφνικά σου βγάζει αυτό το μήνυμα το πιο πιθανό (χωρίς να αποκλείω κάτι άλλο) είναι ότι τις προηγούμενες μέρες τράβηξε αυτόματο update και βλέποντας το συμβατό δοχείο το μπλόκαρε. Κλασικό πρόβλημα με τα HP.

 

Το έχουμε ξαναγράψει. Όσοι αποφασίζουν να χρησιμοποιούν συμβατά και αναγεμισμένα δοχεία με το που θα πάρουν τον εκτυπωτή και τον εγκαταστήσουν πρέπει να απενεργοποιήσουν τα αυτόματα update. Ειδικά στα HP είναι άγραφος νόμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον έχω δουλέψει αυτόν τον εκτυπωτή, αλλά όπως σε όλους λογικά θα μπορείς να τραβήξεις report και να δεις τι φοράει πάνω και τι αλλαγές έχουν γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοήτευση μεγάλη,

 

από χθες δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα...

 

Βλέποντας κάποια βιντεο στο youtube βρήκα ένα κρυφό μενού όπου εκεί είχε κάποιες επιλογές όπως partial reset,semi full reset κτλ

 

Εκεί επέλεξα λάθος το partial reset και τώρα έχει ξανακολλήσει στο να μου ζητάει να εγκαταστήσω το μελάνι που λείπει.Έπρεπε μαλλον να επιλέξω το semi full reset.

 

Το θέμα είναι πως δεν μπορώ πλέον να μπώ στο hidden menu με τίποτα...

 

Παλέυω να κάνω κάποιο reset ''μηχανικά'' (πατώντας κουμπιά και παίζόντας με το ρεύμα) αλλά και πάλι τίποτα....

 

Μου φαίνεται αδιανόητο ότι πρέπει να αγοράσω αυθεντικό μελάνι της HP στα 100+ ευρώ..

 

Δυστυχώς αυτό με τα updates της HP δεν το γνώριζα....

 

Τον βλέπω να ''φεύγει'' από το παράθυρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και απο μενα .

αφου ειναι η πρωτη μου φωρα σε forum γενικα ,σημερα ειχα την ιδια ερωτηση 

τι εκτυπωτη να ξαναπαρω ?

εχω παρει κανα 2 η 3 φορεσ των hp cp1025nw colour .

και τισ 2 φορεσ εχει φυγει ......και μαλλον παει και για τριτη 

δεν θα ηθελα να ξαναστηριξω hp 

και βλεπωντασ τον φιλο μασ τον ozric να εχει αντιστοιχα προβληματα προβλιματιζομαι και παλι 

οποτε τι εκτυπωτη να αγορασω ? 

ξαναθετω την ερωτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσοι αποφασίζουν να χρησιμοποιούν συμβατά και αναγεμισμένα δοχεία με το που θα πάρουν τον εκτυπωτή και τον εγκαταστήσουν πρέπει να απενεργοποιήσουν τα αυτόματα update. Ειδικά στα HP είναι άγραφος νόμος.

hp cp1025nw??????

 

 

 

ανοιξε καλυτερα ενα δικο σου θεμα ,τοτε, να τι χρειαζεσαι να κανει,ποσα € θα δωσεις κτλ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...