Προς το περιεχόμενο

[Πολυμηχάνημα] Canon Pixma MX495 - 55€ @ Mediamarkt [ΤΕΛΟΣ]


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1). Η προσφορά μέχρι ποια ώρα είναι παιδιά, με βάση προηγούμενες προσφορές των γνωστών καρτέλ; Γίνονται δηλαδή μέχρι τις 00:00 ας πούμε ή κρατάνε και μία-δύο μέρες παραπάνω;

 

2). Τα συμβατά μελάνια που παίρνει είναι αυτά; Γιατί αν ναι, δε βλέπω να έχουν κάποια διαφορά από τα original. Θεωρούνται καλές δηλαδή αυτές οι τιμές;

(Επίσης στο link των συμβατών, δεν αναφέρουν το μοντέλο MX495, αλλά το MP495. Διαφορετικά μοντέλα δηλαδή... Τι παίζει; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι προσφορά Newsletter http://utf.rdir.medsat.agnitas.de/form.do?agnCI=587&agnFN=fullview&agnUID=A.H.mkX.FqN.BE2z3.tJHNGu13sfUYyAfqmXyc8gδεν αναφέρει διάρκεια.

Το ξέρω ναι. Απλά λέω μήπως θυμάται εμπειρικά εδώ ο κόσμος πόσο διαρκούν στο περίπου αυτές οι προσφορές, στις οποίες πάνε χέρι-χέρι πολλές φορές mediamarkt, kotsovolos και public (+multirama).

 

Αν ξέρει κάποιος και το 2ο ερώτημα παιδιά ας πει plz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1). Η προσφορά μέχρι ποια ώρα είναι παιδιά, με βάση προηγούμενες προσφορές των γνωστών καρτέλ; Γίνονται δηλαδή μέχρι τις 00:00 ας πούμε ή κρατάνε και μία-δύο μέρες παραπάνω;

λογικα θα ειναι ολο το ΣΚ,εφοσον ολα τα μεγαλα μαγαζια εκαναν price match

 

 

2). Τα συμβατά μελάνια που παίρνει είναι αυτά; Γιατί αν ναι, δε βλέπω να έχουν κάποια διαφορά από τα original. Θεωρούνται καλές δηλαδή αυτές οι τιμές;

(Επίσης στο link των συμβατών, δεν αναφέρουν το μοντέλο MX495, αλλά το MP495. Διαφορετικά μοντέλα δηλαδή... Τι παίζει; )

δεν ειναι αυτα,συμφωνα με την εταιρεια,φορανε τα 545/546(περιπου 180 σελιδες)και 545XL/546XL(περιπου 400) σελιδες

http://www.canon.gr/printers/inkjet/pixma/pixma_mx495/#p-accessories1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι αυτα,συμφωνα με την εταιρεια,φορανε τα 545/546(περιπου 180 σελιδες)και 545XL/546XL(περιπου 400) σελιδες

http://www.canon.gr/printers/inkjet/pixma/pixma_mx495/#p-accessories1

 

Έχεις δίκιο, τώρα το κατάλαβα.

Αλλά και τώρα ακόμα, στο skroutz δε βρίσκω συμβατά... :unsure:  Δε ξέρω αν κάνω κάπου λάθος (τώρα ψιλο-ψάχνομαι στον τομέα αυτό) αλλά δε βρίσκω συμβατά (πόσο μάλλον φθηνά συμβατά). Μόνο τα original βρίσκω (μαύρο και χρώμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στο χειροκίνητο duplex μέσω software του εκτυπωτή εκτυπώνεις πρώτα τις μονές σελίδες και μετά τις ζυγές? Αυτό είναι πολύ βολικό! Κι εγώ για laser κοίταγα απλά δεν μου αρέσει που οι περισσότεροι laser είναι μονόχρωμοι. Με το duplex δεν έχω κανένα θέμα, καλύτερα δουλεύει το χειροκίνητο. Με το θέμα των χρωμάτων όμως τι να κάνω? Αξίζει να πάρω έναν laser που θα είναι πιο ακριβό και μονόχρωμος ή να πάρω αυτόν που είναι φθηνός και έγχρωμος?? Βέβαια με αυτόν θα μου έρχεται 8 λεπτά η σελίδα (έτσι λέει στο site, μάλλον παραπάνω θα έρχεται) και στο βιβλιοπωλείο κάνει 5 :P Δεν πολυλέει να μου βγαίνει παραπάνω και από το βιβλιοπωλείο...

Βέβαια αυτό με το βούλωμα των μελανιών (για να μη σχολιάσω το πόσο εύκολα φεύγουν, 10 σελίδας τύπωνα και άδειαζαν... αμφιβάλω αν είναι αληθινά τα νούμερα που βάζουν στα site) είναι πολύ σπαστικό. Γενικά από τον epson που είχα ποτέ δεν έμεινα ευχαριστημένος και ήταν και 100€ μηχάνημα, πριν 6 χρόνια τον πήρα, ο sx115. Ακόμα και όταν τον πρωτοπήρα όταν έπαιρνε το χαρτί το τσάκιζε πολλές φορές, δεν το έπαιρνε ευθεία και έτσι έβγαινε στραβή η εκτύπωση ενώ ξέρναγε και μελάνι καμιά φορά στις γωνίες. Γενικά σπάνια πετύχαινα καλή εκτύπωση, δεν θέλω να την ξαναπάθω έτσι...

Τέτοια θέματα μπορεί να συναντήσω και σε laser?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mate τώρα όμως επεκτείνεσαι γενικότερα και καλύτερα να άνοιγες κανένα topic στο αντίστοιχο section, αν θέλεις τέτοια συζήτηση... Εδώ πέρα τώρα ρωτάμε συγκεκριμένα πράγματα για το συγκεκριμένο μηχάνημα κυρίως (όπως για τα μελάνια που ρώτησα πιο πάνω αλλά κι άλλοι στην 1η σελίδα). Αν ανοιχτεί τώρα εδώ συζήτηση για laser vs inkjet κλπ, θα χαθούμε όλοι και θα χάσει το σκοπό του το παρόν topic.

 

Εντελώς καλοπροαίρετα, έτσι; ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, τώρα το κατάλαβα.

Αλλά και τώρα ακόμα, στο skroutz δε βρίσκω συμβατά... :unsure: Δε ξέρω αν κάνω κάπου λάθος (τώρα ψιλο-ψάχνομαι στον τομέα αυτό) αλλά δε βρίσκω συμβατά (πόσο μάλλον φθηνά συμβατά). Μόνο τα original βρίσκω (μαύρο και χρώμα).

Το ότι δε βρίσκεις στο Σκρούτζ, δε σημαίνει ότι δε υπάρχουν μαγαζιά που έχουν.... Δεν είναι όλα γραμμένα σε αυτο λόγω κόστους. Όπως προείπαμε υπάρχουν κιτ που ακόμα πιο φθηνό κάνουν το τελικό αποτέλεσμα εκτύπωσης σελίδας, πχ http://www.ebay.com/itm/For-CANON-PG-145-245-345-545-CL-146-246-346-546-ink-cartridge-refill-kit-DIY-V2-/111756936757?hash=item1a053b8635

Ή και άλλα πολλά....just google it!

Το πιο ορθό είναι ,να κάνετε μια βόλτα σε ένα μαγαζί της συνοικία σας (που δραστηριοποιείται στα μελάνια) και να ρωτησετε και ας είναι και 1 € πιο ακριβό από το Σκρούτζ....για πολλαπλούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mate τώρα όμως επεκτείνεσαι γενικότερα και καλύτερα να άνοιγες κανένα topic στο αντίστοιχο section, αν θέλεις τέτοια συζήτηση... Εδώ πέρα τώρα ρωτάμε συγκεκριμένα πράγματα για το συγκεκριμένο μηχάνημα κυρίως (όπως για τα μελάνια που ρώτησα πιο πάνω αλλά κι άλλοι στην 1η σελίδα). Αν ανοιχτεί τώρα εδώ συζήτηση για laser vs inkjet κλπ, θα χαθούμε όλοι και θα χάσει το σκοπό του το παρόν topic.

 

Εντελώς καλοπροαίρετα, έτσι; ;)

 

Εννοείται φίλε, δίκιο έχεις :) Μου γυάλισε αυτός στην αρχή αλλά παρασύρθηκα πολύ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σε αυτα τα λευτα 55 ευρω αξιζει ? η καλυτερα σε HP ink advantage ?? εαν αξιζει να παω σημερα να παρω εναν , θελω να εκτυπωνω καμια ζωγραφια για τα παιδια οχι κατι ιδιετερο , ποιο πολυ θελω κατι μικρο σε μεγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον TS .

 

Πηρα και γω εναν. 

 

Ειχε 30+ κομματια στης Σταυρουπολης (Θεσσαλονικη) .

 

ΥΓ. Γενικα στο Media Markt πρεπει να κανεις με καποιον τροπο προπληρωμη για παραλαβη απο το καταστημα (κρατηση ουσιαστικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δε βρίσκεις στο Σκρούτζ, δε σημαίνει ότι δε υπάρχουν μαγαζιά που έχουν.... Δεν είναι όλα γραμμένα σε αυτο λόγω κόστους. Όπως προείπαμε υπάρχουν κιτ που ακόμα πιο φθηνό κάνουν το τελικό αποτέλεσμα εκτύπωσης σελίδας, πχ http://www.ebay.com/itm/For-CANON-PG-145-245-345-545-CL-146-246-346-546-ink-cartridge-refill-kit-DIY-V2-/111756936757?hash=item1a053b8635

Ή και άλλα πολλά....just google it!

Το πιο ορθό είναι ,να κάνετε μια βόλτα σε ένα μαγαζί της συνοικία σας (που δραστηριοποιείται στα μελάνια) και να ρωτησετε και ας είναι και 1 € πιο ακριβό από το Σκρούτζ....για πολλαπλούς λόγους.

Ok got it...

Απλά επειδή είμαι σε μέρος που δεν παίζουν και πολλές επιλογές, μπορείς να μου δώσεις κάποιο link από ελληνικό μαγαζί εκτός skroutz με συμβατά μελάνια για το συγκεκριμένο; Θέλω να δω τι διαφορά έχουν στην τιμή από τα original για να δω κατά πόσο συμφέρει το μηχάνημα.

 

Κι επίσης, τα συμβατά μελάνια από eBay τα εμπιστευόμαστε γενικά ή έχουν ρίσκο (με τίποτα επιπτώσεις στο μηχάνημα ας πούμε);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ειναι καλύτερος ανάμεσα σε αυτούς τους δυο? http://www.skroutz.gr/s/3826683/HP-Deskjet-Ink-Advantage-2545-All-in-One.htmlή http://www.skroutz.gr/s/6248090/Canon-Pixma-MX495.html. Το θέλω για οικιακή χρήση και με ενδιαφέρει να εχει οικονομικα μελάνια(ετσι κι αλλιώς θα τα γεμίζω μονος μου) τι μου προτείνεται? η canon ή hp ειναι καλυτερη μαρκα? ποιος ειναι ποιο οικονομικος σε θέμα εκτυπώσεων?(καταναλωση μελανιου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...