Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση εκτυπωτή σε 2 υπολογιστές.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έχω έναν απλό εκτυπωτή με usb και θέλω να τον συνδέσω σε 2 υπολογιστές (όχι να εκτυπώνουν ταυτόχρονα). Παλιά είχα δει μια συσκευή με τρεις υποδοχές παράλληλης θύρας όπου στις δύο έβαζες τους υπολογιστές που θες να συνδέσεις και στην τρίτη τον εκτυπωτή και μέσω ενός διακόπτη καθόριζες πιος υπολογιστής ήταν αυτήν την στιγμή συνδεδεμένος με τον εκτυπωτή.

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο και για usb? Θεωρητικά μπορώ να φτιάξω κάτι τέτοιο αλλά θέλω να δω αν υπάρχει έτοιμο στην αγορά πρώτα.

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζεις αν υπάρχει και στην ελληνική γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ από εξωτερικό; και τώρα με τα cc δεν θα μπορώ (αν και νομίζω με prepaid Πειραιώς ίσως τα καταφέρω).

Δεν σε βολευει να τον κανεις δικτυακο;

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το moden μου δεν χει θύρα USB για να το κάνω και δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο.

Βρήκα αυτό. Θα κάνει δουλειά ε; νομίζω είναι και για 4 υπολογιστές

 

http://www.e-photoshop.gr/data-switch-4pc-1.usb2.0-manual.html

Επεξ/σία από veteranos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζεις αν υπάρχει και στην ελληνική γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ από εξωτερικό; και τώρα με τα cc δεν θα μπορώ (αν και νομίζω με prepaid Πειραιώς ίσως τα καταφέρω).

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το moden μου δεν χει θύρα USB για να το κάνω και δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο.

Βρήκα αυτό. Θα κάνει δουλειά ε; νομίζω είναι και για 4 υπολογιστές

 

Συνδέοντας τον εκτυπωτή στον ένα από τους δύο υπολογιστής μπορείς να τον κάνεις δικτυακό, απλα ο υπολογιστής που θα είναι συνδεδεμένος ο εκτυπωτής πρεπει να είναι ανοιχτος οταν θα θέλει να εκτυπώσει ο αλλος υπολογιστής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέοντας τον εκτυπωτή στον ένα από τους δύο υπολογιστής μπορείς να τον κάνεις δικτυακό, απλα ο υπολογιστής που θα είναι συνδεδεμένος ο εκτυπωτής πρεπει να είναι ανοιχτος οταν θα θέλει να εκτυπώσει ο αλλος υπολογιστής!

Καλό ακούγεται αλλά θέλω να είναι ανεξάρτητοι δλδ η εκτύπωση από τον έναν υπολογιστή να μην εξαρτάται από τον άλλο. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζεις αν υπάρχει και στην ελληνική γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ από εξωτερικό; και τώρα με τα cc δεν θα μπορώ (αν και νομίζω με prepaid Πειραιώς ίσως τα καταφέρω).

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το moden μου δεν χει θύρα USB για να το κάνω και δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο.

Βρήκα αυτό. Θα κάνει δουλειά ε; νομίζω είναι και για 4 υπολογιστές

 

http://www.e-photoshop.gr/data-switch-4pc-1.usb2.0-manual.html

http://pc-evolution.gr/usb-sharing-switch-digitus-usb-2.0-2pcs.html?sl=EL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα προτιμήσω αυτό που είναι πιο φθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...