Προς το περιεχόμενο

Ρύθμιση γραμματοσειρών σε Firefox


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άκυρη η μετάβαση.. :P ακόμα σέρνεται τρελά. Πήγα να ανοίξω τρεις καρτέλες μαζί και λες και άρχισε και σερνόταν. Καμία βελτιώση τόσα χρόνια δυστυχώς :(. Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να σετάρω τον chromium να βγάλω όλες τις google λειτουργίες του που έχει default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις πειράξει τίποτα; Δοκίμασε να κάνεις ένα refresh ή να δημιουργήσεις νέο προφίλ ή να σβήσεις εντελώς τον ~/.mozilla. Για μηχάνημα με τι μνήμη μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλά σέρνετε. Ηταν και ο κύριος λόγος τότε που είχα φύγει από firefox και βλέπω δεν έχει γίνει καμία βελτίωση μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες κάτι από τα παραπάνω; Και δεν είπες τι μηχάνημα έχεις.
Έχω δοκιμάσει browsing με firefox σε παλιά μηχανήματα με 2GB RAM και δεν είχα ιδιαίτερα θέματα.

Επίσης δεν έχω ιδέα αν έχει σχέση, αλλά μήπως το hw acceleration σου προκαλεί προβλήματα;
Δοκίμασε αν θες να το ξανακλείσεις για να δεις αν είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα mint πάντως που ειμαι εγω δεν βλεπω και κατι σοβαρό σε διάφορα, και παει σφαίρα εδω και χρόνια με ολες τις versions

 

post-165560-0-47271300-1441835076_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 γίγα μνήμη έχω στο pc με 8 πύρηνο που τρέχει τα game παντα στο full. Στο παρασκήνιο τρέχει πάντα boinc αλλά αυτό δεν λέει τιποτα καθώς η σύγκριση γίνετε με τον chrome που στην περίπτωση μου έχουν διαφορά απόδοσης σαν την νυχτα με την μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς και εγώ τον παράτησα τον firefox, λίγο το τελευταίο κενό ασφαλείας που ήταν εκείνο το καιρό, λίγο που πεδευόμουν να 'στρώσω' και εγώ τα fonts είπα adios.Ο ριμαδό chrome πάντως πολύ RAMοφάγος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...