Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκη ένωση και μετανάστευτικό κύμα


BlackDarkFlag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντός Γερμανίας ασχολούνται μόνο με πλημμύρες και ανθρωπιστική βοηθεια, καμία σχέση με φάπες και ψευτοτσαμπουκάδες

 

Ναι, οκ, αλλά δεν έχεις καταλάβει ακόμα το context των όσων έγραψα παραπάνω. Δε μίλησα για ψευτοτσαμπουκάδες, ούτε για επίδειξη ισχύος κάποιου τύπου.

 

Απλά λέω, πως εφόσον φιλοξενείς ένα μεγάλο αριθμό ατόμων, από τους οποίους κάποιοι ενδέχεται να έχουν προθέσεις που δεν γνωρίζεις κι αν θες, είναι αντίθετες με τα δυτικά ιδεώδη σου περί ελευθερίας και πολιτισμού, καλό είναι να είσαι έτοιμος να προστατέψεις τους οικείους σου με κάθε μέσο.

 

Αντίστοιχα, οφείλεις με τον ίδιο τρόπο να φροντίσεις για την ασφάλεια και των φιλοξενουμένων, από ντόπια radical στοιχεία που καραδοκούν.

 

Σαφές;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά,ωραίο το παραμύθι αλλά δεν έχει δράκο.Βασικό.

 

Δεν με νοιάζει πόση ενοχή νιώθει ο Γερμανός για τη φυλή του και το παρελθόν του και νομίζει τώρα ότι με αυτόν τον τρόπο θα εξιλεωθεί.

Με νοιάζει η χώρα μου και τα προβλήματα της.Ας λύσουμε δηλαδή πρώτα τα δικά μας προβλήματα και μετά εφόσον υπάρχει χρόνος μπορεί να στραφούμε και στα διεθνή.

 

Ανοίξτε τις αγκάλες και υποδεχθείτε με αγάπη όλους τους τριτοκοσμικούς,εμένα θα μου επιτρέψετε να απέχω από αυτό το παρακμιακό lifestyle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το κάνει η αστύνομία όχι ο στρατός 

 

σαφες;

 

Έστω.

 

Θα είχες πρόβλημα αν γύρω από τη Βικτώρια π.χ., στήνονταν 3-4 διμοιρίες ματαζήδων με full riot gear και ΟΠΚΕτζήδες με υποπολυβόλα; 

 

Όχι ότι γουστάρω, στο λέω μπέσα για να μην παρεξηγιόμαστε, τέτοιου τύπου "προληπτική καταστολή", αλλά διαφωνείς στο ότι αν το κράτος έπραττε κάτι τέτοιο, ο ντόπιος πληθυσμός θα αισθανόταν περισσότερη ασφάλεια, αλλά και οι ίδιοι οι πρόσφυγες θα διέτρεχαν μικρότερο τελικά κίνδυνο; 

 

Επίσης, σε μια υποθετική περίπτωση που οι αστυνομικές δυνάμεις δεν επαρκούσαν για την αντιμετώπιση της κατάστασης, πως θα μπορούσε να διευθετηθεί το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...