Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκη ένωση και μετανάστευτικό κύμα


BlackDarkFlag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ολοι αυτοι ξεσηκωθουν, η ελλαδα θα βρεθει στο διλλημα να τα βαλω με πρόσφυγες που μετα θα με κολλησουν στο τοιχο ή τους αφηνω να κανουν μερικες λεηλασιεςα

 

Απορια το χω. Ολοι αυτοι στα νησιά το βραδυ πως κοιμουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που βλεπω ειναι οτι κανεις δεν μπορει να υπολογισει τι θα γινει στο μελλον.

Εδω ολοκληρη Ε.Ε υπεγραφε αβερτα τις συνθηκες και τωρα πανω σε αυτα δεν μπορει να κανει τιποτα στα εδαφη της.

 

Ολοι βρηκαν ευκαιρια (και) εκτος απο τους Συριους να γινουν ευρωπαιοι μεταναστες.

Μονο που ποτε δεν αφομοιώνονται  στον Δυτικο τροπο ζωης τετοιοι λαοι.

Θα παρουν ενα 15% βαρια βαρια αλλα το υπολοιπο 85% θα γερνει προς τα δεξια ιδεοδη του κορανίου.

 

Χαμενοι απο χερι ειμαστε. Ηδη οι πακιστανοι στην δουλεια μου αντιδρανε, μη ξεροντας να διαβασουν και νομιζουν οτι θα τους παρουν τις δουλειες οι ξενοι αν υποχρωθει η Ελλαδα να τους κρατησει.

Το ολο θεμα θα βοηθησει στην διασπαση της Ευρωπης αφου πολλες χωρες δεν τους θελουν και θα βγουν τα μαχαιρια μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είμαστε χαμένοι μάγκες.... Τώρα λέγαμε θα τελειώσω τις σπουδές κ αμ δεν βρω τπτ εδώ θα φύγω Γερμανία τώρα θα πάρουμε από τα 3 το μακρυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είμαστε χαμένοι μάγκες.... Τώρα λέγαμε θα τελειώσω τις σπουδές κ αμ δεν βρω τπτ εδώ θα φύγω Γερμανία τώρα θα πάρουμε από τα 3 το μακρυτερο

Lol, τι εννοείς ότι οι μετανάστες θα σου πάρουν τη δουλειά στη Γερμανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα εχετε (ΝΟΤ). Ευτυχως δεν ζω αναμεσα σας.

Α μας μιλας και εκ του ασφαλους δηλαδη...

 

Επισης ευτυχως που δεν ζεις αναμεσα μας... Δεν χρειαζομαστε αλλες τασιες σε αυτο τον τοπο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους λένε ότι οι πρόσφυγες θα καλοπερασουν στην Γερμανια και επειδή μου έκανε εντύπωση ο μεγάλος αριθμός που είναι έτοιμοι να δεχθούν εκεί,δείτε γιατί:

 

Ο πρόεδρος του γερμανικού συνδέσμου εργοδοτών Ίνγκο Κράμερ θεωρεί ευλογία τους μετανάστες που φτάνουν στη Γερμανία, η οποία έχει άμεση ανάγκη από εργατικό δυναμικό. Την άποψή του συμμερίζονται και άλλοι Γερμανοί αξιωματούχοι.

Θεωρεί ότι οι μετανάστες αποτελούν μια ευκαιρία για την αγορά εργασίας της Γερμανίας. «Τα επόμενα 20 χρόνια χρειαζόμαστε πολύ περισσότερο εργατικό δυναμικό από αυτό που μπορεί να παράξει η χώρα», εξήγησε, ενώ έκανε λόγο για 500.000 κενές θέσεις εργασίας στη Γερμανία. Μια δυνατότητα θα ήταν αυτές να καλυφθούν με τη γρήγορη απορρόφηση των μεταναστών στην αγορά εργασίας.

 

Οι Γερμανοί δεν είναι μ@λ@κες,ηδη οι μεγάλες εταιρίες(Bayer κλπ) τρίβουν τα χέρια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μας μιλας και εκ του ασφαλους δηλαδη...

 

Επισης ευτυχως που δεν ζεις αναμεσα μας... Δεν χρειαζομαστε αλλες τασιες σε αυτο τον τοπο...

Έχεις προσωπικά τι πρόβλημα έχεις με τους μετανάστες;

Σου έκαναν τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ςχω προβλημα με κανεναν μεταναστη.

 

Εχω προβλημα με αυτους που ερχονται παρανομα και λαθραια μεσα στη χωρα μου.

Και μεγαλυτερο προβλημαα εχω με τις κυβερνησεις μας που τους αφηνουν και ερχονται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...