Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμεις με τα κρεβατια ειχαμε κανει το αλλο θεικο....ειχαμε πιασει το πανω απο ενα διοροφο...με τον μαλακα να κοιμαται πανω κανονικα..και το πηγαμε εκτος θαλαμου...σε εναν διαδρομο...

 

και μετα απο λιγο παει ενας και τον ξυπναει και του λεει "ελα ρε μαλακαααα που ειχες παει...σε ψαχνει ο θαλαμοφυλακας να σε ξυπνησει για να πας σκοπια και δεν σε βρισκει"

 

ο τυπος αγουροξυπνημενος κοιταγε τριγυρω να καταλαβει που βρισκεται....χαχαχαχαχαχα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι πραγματα θα χρειαστω για τις πρωτες μερες μεχρι να παρω την πρωτη μου αδεια(εκτος απο ταυτοτητες σημειωμα καταταξης κλπ)

Εαν παρω κινητο με καμερα και το κρυψω μεσα σε καποιο παντελονι πχ υπαρχει περιπτωση να ψαξουν την τσαντα μου και να το βρουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το έχεις επάνω σου δεν προκειται να το βρουν, δεν κάνουν σωματικο ελεγχο, αλλά πρέπει να έχεις και άλλο ένα μαζι χωρις καμερα να δειξεις όταν σε ρωτήσουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κωλοχαρτο :)

 

εγω νομιζα οτι θα χαν στις τουαλετες...ποσο γελασμενος :)

 

η πλακα ειναι οτι παω τουαλετες...κανω την "δουλεια" μου...και λεω καπου δω θαναι και το χαρτι..κοιταω δεξια αριστερα..τιποτα...κοιταω πανω..τσουπ ενα χαρτι πανω στο διαχωριστικο των τουαλετων....νταξ λεω...μας ανοιξε :)

 

κωλοχαρτο...και οταν παρεις παραλλαγες κλπ...βγαζεις το χαρτονι απο το μεσο...ξετυλιγεις ενα μικρο μερος ωστε να μικρυνει το ρολο...το πιεζεις να "κατσει" και το κουβαλας μαζι σου σε καποια τσεπη της παραλλαγης...σωζει ζωες...

 

επισης οτιδηποτε κουβαλας...στο παντελονι της παραλλαγης και μονο...δεν φανταζεσαι ποσο στο ασχετο τυγχανει να βγαλεις το πανω μερος..για καποια δουλεια/εργασια/αγγαρεια...οποτε οτι θα χεις στο πανω μερος..θαναι επιφοβο..να σου "βουτηχτει"...

 

τι αλλο?προσωπικα ειδη υγιεινης προφανως...εσωρουχα...λιγα λεφτα...για κανα κψμ ξερωγω...

 

κινητο εγω προτεινω να παρεις κανα σαπιο ή να σου φερουν στο επισκεπτηριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο αντιρρησίας, άλλο δεν ορκίζεσαι όπως οι χριστιανοί ορθόδοξοι 

 

αν θες να υπηρετήσεις υπάρχει διαδικασία "ορκωμοσίας" για τους μη χ.ο. και από κει και πέρα όλα κυλούν κανονικά χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. 

αυτό το θέμα μόνο μέσα στο κέντρο θα σε απασχολήσει όσο σε απασχολήσει

 

αν είσαι άθεος ή άθρησκος δε δικαιολογείσαι να μην υπηρετήσεις για θρησκευτικούς λόγους, το ίδιο αν είσαι μουσουλμάνος 

μόνο οι μάρτυρες του ιεχωβά νομίζω δεν υπηρετούν λόγω θρησκείας, οπότε είναι αντιρρησίες 

 

με λίγα λόγια αν δε θες να ορκιστείς σε χριστούς και παναγίες, θα το δηλώσεις και θα σε μαζέψουν τη μέρα της ορκομωσίας σε κάνα γκαράζ μαζί με άλλους άθεους, άθρησκους, μουσουλμάνους, καθολικούς και ό,τι άλλο υπάρχει εκτός από χ.ο. και θα δώσετε πολιτικό όρκο 

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Χ.ο. θα δηλωσω αλλα η καινη διαθηκη λεει να να ορκιζομαστε ποτε. Ουτε ο πολιτικος ορκος ειναι σωστος καθως εκτος των αλλων λεει οτι υποσχεσαι να υπακους στους στρατιωτικους νομους οι οποιοι σε περιπτωση πολεμου υπαγορευουν να σκοτωσεις που επισης απαγορευεται απο την καινη διαθηκη. Υπαρχει περιπτωσει να με αφησουν να υπηρετησω χωρις ορκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geos1

 

θα αντιπαρελθω το γεγονος οτι ακουγεσαι τραγικα θρησκος και ξεπερνοντας το σοκ θα ρωτησω...

 

αν απειληθει η ζωη σου..ειτε σε πολεμο ειτε απο καποιον ληστη που μπηκε σπιτι σου και εχεις οπλο δεν θα το χρησιμοποιησεις?

και οταν λεω απειληθει μιλαμε..α π ε ι λ η θ ε ι....

 

δηλ θα του πεις του αλλου...κατσε να συζητησουμε..γιατι η καινη διαθηκη λεει να μην σε σκοτωσω..οποτε κατσε να βρουμε λυση?

 

θα τα πεις ολα αυτα υπο την απειλη καποιου οπλου και το δαχτυλο (του αλλου) στην σκανδαλη

 

 

νταξ γαμας λεμε :)

 

Στην τελικη κατσε και ψελιζε ακαταλαβιστικα κατα την διαρκεια του ορκου..μην πεις τα λογια..αν φοβασαι τοσο μην σε κατακεραυνωσει καμμια καινη διαθηκη ξερωγω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Χ.ο. θα δηλωσω αλλα η καινη διαθηκη λεει να να ορκιζομαστε ποτε. Ουτε ο πολιτικος ορκος ειναι σωστος καθως εκτος των αλλων λεει οτι υποσχεσαι να υπακους στους στρατιωτικους νομους οι οποιοι σε περιπτωση πολεμου υπαγορευουν να σκοτωσεις που επισης απαγορευεται απο την καινη διαθηκη. Υπαρχει περιπτωσει να με αφησουν να υπηρετησω χωρις ορκο; 

όχι , αν αρχίσεις να τους λές τέτοια θα σε στείλουν μάλλον για Ι5 ή θα σε στείλουν σε κάποιο warrior priest  να σε συνετίσει 

 

επίσης αν στο πόλεμο δε θές να σκοτώσεις, θα σε εκτελέσουν μάλλον οι δικοί σου 

 

και τώρα που είπα warrior priest, θυμήθηκα μια φορά στο 401 έναν πρασινοσκούφη λοχαγό που είχε πάει μαζί με warrior priest ο οποίος φορούσε ένα παράξενο μεσάτο ράσο γκρι , το οποίο πρέπει να ήταν το στρατιωτικό προβλεπέ ράσο, γιατί επάνω είχε και καρφιτσωμένη του πουλάδα του αλεξιπτωτιστή 

οπότε για να είχε τη πουλάδα επάνω (μεταλλική, όχι υφασμάτινη όπως στις παραλλαγές) , πρέπει να ήταν η επίσημη στολή του 

 

αυτός τώρα τι damage να είχε; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι , αν αρχίσεις να τους λές τέτοια θα σε στείλουν μάλλον για Ι5 ή θα σε στείλουν σε κάποιο warrior priest  να σε συνετίσει 

 

επίσης αν στο πόλεμο δε θές να σκοτώσεις, θα σε εκτελέσουν μάλλον οι δικοί σου 

 

και τώρα που είπα warrior priest, θυμήθηκα μια φορά στο 401 έναν πρασινοσκούφη λοχαγό που είχε πάει μαζί με warrior priest ο οποίος φορούσε ένα παράξενο μεσάτο ράσο γκρι , το οποίο πρέπει να ήταν το στρατιωτικό προβλεπέ ράσο, γιατί επάνω είχε και καρφιτσωμένη του πουλάδα του αλεξιπτωτιστή 

οπότε για να είχε τη πουλάδα επάνω (μεταλλική, όχι υφασμάτινη όπως στις παραλλαγές) , πρέπει να ήταν η επίσημη στολή του 

 

αυτός τώρα τι damage να είχε; :P

header_empire_warriorpriest.jpg

 

τέτοια φάση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και χειρότερη :P

 

είναι που είναι οι παπάδες και η ορθοδοξία πράγματα τα οποία γουστάρουν κάργα οι στρατιωτικοί, αν είσαι και στρατιωτικός ιερέας είσαι η ανώτερη μορφή ζωής στο πλανήτη ΕΣ

 

φαντάσου το τούρκο εκεί που είναι οχυρωμένος να του σκάει ο παπάς αλεξιπτωτιστής με το Μ16 :shock:  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι λες και τα υπόλοιπα τα στρώναμε :P

εγώ τα έστρωνα όταν έκανα πρωινός θαλαμοφύλακας :P

γιατί αφού δε μπορούσαν να βγάλουν άκρη ποιο κρεβάτι είναι τίνος, τη πλήρωνε ο θαλαμοφύλακας το πρωί όταν έσκαγε ο δοικας να επιθεωρήσει 

 

πλάκα πλάκα σε αυτό το κρεβατάκι κοιμόμουν πολύ συχνά στην αρχή που είχα σκάσει στη μονάδα και μέναμε μέσα το πολύ 5-6, μέχρι που μας ήρθε μετάθεση ένας που δεν έκανε μπάνιο και το έπιασε και από τότε δε το ξαναπλησίασα 

 

Και πως το στρώνεις αυτό?? :P

αυτό αν έμενε έτσι θα έπεφταν Κ

 

είπαμε μπουρδέλο, αλλά όχι κι έτσι :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

header_empire_warriorpriest.jpg

 

τέτοια φάση;

 

Με πέθανες!

 

Κολλημένος κάτι χρόνια με το WAR, εκεί πήγε αμέσως το μυαλό μου!

 

αυτός τώρα τι damage να είχε; :P

 

Εσύ με αποτελείωσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geos1

 

θα αντιπαρελθω το γεγονος οτι ακουγεσαι τραγικα θρησκος και ξεπερνοντας το σοκ θα ρωτησω...

 

αν απειληθει η ζωη σου..ειτε σε πολεμο ειτε απο καποιον ληστη που μπηκε σπιτι σου και εχεις οπλο δεν θα το χρησιμοποιησεις?

και οταν λεω απειληθει μιλαμε..α π ε ι λ η θ ε ι....

 

δηλ θα του πεις του αλλου...κατσε να συζητησουμε..γιατι η καινη διαθηκη λεει να μην σε σκοτωσω..οποτε κατσε να βρουμε λυση?

 

θα τα πεις ολα αυτα υπο την απειλη καποιου οπλου και το δαχτυλο (του αλλου) στην σκανδαλη

 

 

νταξ γαμας λεμε :)

 

Στην τελικη κατσε και ψελιζε ακαταλαβιστικα κατα την διαρκεια του ορκου..μην πεις τα λογια..αν φοβασαι τοσο μην σε κατακεραυνωσει καμμια καινη διαθηκη ξερωγω...

 

Ευχαριστω που κανεις την ερωτηση. Κατα την αποψη μου μεγαλυτερο ειναι το σοκ οταν βλεπεις ποσοι ανθρωποι δεν ειναι θρησκοι και ακομα μεγαλυτερο ποσοι νομιζουν οτι ειναι θρησκοι.

 

Εαν απηληθει η ζωη μου στο σπιτι μπορει να αμυνθω αλλα οχι να σκοτωσω. Το ιδιο και στον πολεμο. Δεν ειναι δικια μου αποψη αυτη αλλα και του Χριστου και των πατερων της χ.ο. εκκλησιας. Γενικα ο χριστιανος δεν φοβαται το θανατο.

 

Να ψελλιζω ακαταλαβιστικα κατα τη διαρκεια του ορκου δεν ειναι λυση καθως και μονο που στεκομαι εκει εχω συμμετοχη. Οπως και στους ναους των αιρετικων δεν επιτρεπεται να μπουμε εν ωρα λειτουργιας τους ακομα και αν δε συμπροσευχομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...