Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σημείωμα κατάταξης γράφει να πάω μαζί μου και αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων. Στην αίτηση αναβολής είχα αναφέρει το πτυχίο, τα αγγλικά και το ECDL. Επειδή ενδιαφέρομαι για δόκιμος (που σ αυτούς ουσιαστικά τα θέλουν) θα πρεπει να τα πάω όλα ή μόνο το πτυχίο της σχολής?

για να γίνεις δόκιμος θες απλά απολυτήριο λυκείου, όχι πτυχίο

 

τα χαρτιά σου και τα "προσόντα" σου γενικά δε νομίζω να υπάρχει λόγος να τα καταθέσεις εκτός αν είσαι γιατρός

εγώ δε κατέθεσα ποτέ κανένα χαρτί ενώ παντού δήλωνα απόφοιτος ΑΕΙ 

 

οτιδήποτε χρειαστεί πάντως, μπορεί να στο στείλουν οποτεδήποτε με φαξ οι δικοί σου μην αγχώνεσαι..

 

μπες και δες στη πράξη τι θες 

 

επίσης ecdl και αγγλικά, άστα δε θα έχουν ποτέ κανένα νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

πρέπει να πάει είτε το πτυχίο είτε βεβαίωση ότι είναι ακόμα στη σχολή για να μην του βάλουν 1 μήνα "πρόστιμο" για κακή χρήση αναβολής κι αυτό πριν παρουσιαστεί νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείωμα κατάταξης γράφει να πάω μαζί μου και αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων. Στην αίτηση αναβολής είχα αναφέρει το πτυχίο, τα αγγλικά και το ECDL. Επειδή ενδιαφέρομαι για δόκιμος (που σ αυτούς ουσιαστικά τα θέλουν) θα πρεπει να τα πάω όλα ή μόνο το πτυχίο της σχολής?

Οταν γινουν οι δοκιμασιες για δοκιμους  υπαρχει μια συγκεντρωτικη βαθμολογια οπου μετρανε και οι δοκιμασιες και τα τεστ και τα προσοντα. Πχ ο φοιτητης ΑΕΙ περνει τοσα μορια οσο ο πτυχιουχος τει. Τωρα που δεν υπαρχει ανταγωνισμος τους περνουν ολους αλλα πολλες φορες οι τελευταιοι πανε αλλου. Εγω ημουν μηχανικο, απο τους 40 που περασαμε για δοκιμοι οι 35 πηγαμε λουτρακοι ενω οι τελευταιοι 4-5 πηγαν Κρητη για μεταταξη πεζικο. Οποτε καλου κακου παρε τα χαρτια μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ναι αλλα λεει οτι μεχρι τα 45 εχουν δικαιωμα για επανεξεταση

Θα στείλω στο ρουφ ανώνυμα αυτη τη φωτο και θα λεω οτι εισαι εσυ!

 

Το ονομα σου θα το βρω απο το ΤΕΙ καβάλας!!!!

 

ryan-reynolds-diet.jpg

 

Θα σε κάνουν i0-zero με 2 ΗΚ11 να κουβαλάς απο την 1η μέρα στην πύλη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ναι αλλα λεει οτι μεχρι τα 45 εχουν δικαιωμα για επανεξεταση

 

ποιο το νόημα για αυτο, αν δεν μπορείς τώρα που εισαι 25,26 θα μπορεις όταν εισαι 45;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο το νόημα για αυτο, αν δεν μπορείς τώρα που εισαι 25,26 θα μπορεις όταν εισαι 45;

30 παρα 2.5 μηνες ειμαι αλλα ευχαριστω πολυ για την φιλοφρονηση :P

Και καλα οτι τωρα εχεις προβλημα και αργοτερα ισως γινεις καλα, αλλα απο οτι ρωτησα αυτο γινετε μονο αμα εχεις παει πλαστα δικαιολογιτικα τοτε κανουν επανελενγχο αλλιως πολυ πολυ σπανιο.

 

Θα στείλω στο ρουφ ανώνυμα αυτη τη φωτο και θα λεω οτι εισαι εσυ!

 

Το ονομα σου θα το βρω απο το ΤΕΙ καβάλας!!!!

 

ryan-reynolds-diet.jpg

 

Θα σε κάνουν i0-zero με 2 ΗΚ11 να κουβαλάς απο την 1η μέρα στην πύλη!

Μακαρι να ημουν ετσι και θα πηγαινα και ΟΥΚ :P

BTW εχω την εντυπωση οτι σε ξερω αν  ησουν φοιτητης στην καβαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να πάει είτε το πτυχίο είτε βεβαίωση ότι είναι ακόμα στη σχολή για να μην του βάλουν 1 μήνα "πρόστιμο" για κακή χρήση αναβολής κι αυτό πριν παρουσιαστεί νομίζω...

Αν σπούδαζε θέλει βεβαίωση σπουδών σίγουρα, ναι αυτό το πας όταν πας να κόψεις αναβολή συνήθως

 

Αλλά πτυχίο για ΥΕΑ σίγουρα δε θες

 

Οταν γινουν οι δοκιμασιες για δοκιμους υπαρχει μια συγκεντρωτικη βαθμολογια οπου μετρανε και οι δοκιμασιες και τα τεστ και τα προσοντα. Πχ ο φοιτητης ΑΕΙ περνει τοσα μορια οσο ο πτυχιουχος τει. Τωρα που δεν υπαρχει ανταγωνισμος τους περνουν ολους αλλα πολλες φορες οι τελευταιοι πανε αλλου. Εγω ημουν μηχανικο, απο τους 40 που περασαμε για δοκιμοι οι 35 πηγαμε λουτρακοι ενω οι τελευταιοι 4-5 πηγαν Κρητη για μεταταξη πεζικο. Οποτε καλου κακου παρε τα χαρτια μαζι σου.

Το βαφτιστήρι μου πήγε ΔΕΑ μηχανικού στα 17 αμέσως μετά το σχολείο

 

Έγινε 18 ενώ υπηρετούσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλέγεις εάν θέλεις να πας ΔΕΑ Μηχανικό/Πυροβολικό/Πεζικό κτλ ή σε βάζουν αυτοί στο σώμα ή όπλο που θέλουν;

Αυτοί σε βάζουν από όσο ξέρω

 

Ο πιτσιρικάς που λέω πάντως παρουσιάστηκε Ναύπλιο μηχανικό, δήλωσε για ΥΕΑ εκεί και παρέμεινε στο μηχανικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 παρα 2.5 μηνες ειμαι αλλα ευχαριστω πολυ για την φιλοφρονηση :P

Και καλα οτι τωρα εχεις προβλημα και αργοτερα ισως γινεις καλα, αλλα απο οτι ρωτησα αυτο γινετε μονο αμα εχεις παει πλαστα δικαιολογιτικα τοτε κανουν επανελενγχο αλλιως πολυ πολυ σπανιο.

 

άργησες να το πάρεις, γνωστός είχε βγει από τα 22 I5 :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άργησες να το πάρεις, γνωστός είχε βγει από τα 22 I5 :P

 

Εκανα μαλακια ρε επαιρνα αναβολη λογω σπουδων αντι να παρω κατευθειαν ι5 να τελειωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως κατάφερες και πήρες Ι5?

Ειχα γνωστο τον παπακαλιατη :P

Εχω προβλημα υγειας πηρα δηλαδη ι5 παθολογικο και οχι ψυχολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...