Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχαχα τι παλικαρια...

 

νταξ εγω δεν τα παρεξηγω...ετσι εχουν διδαχτει ετσι κανουν..ειδικα μπροστα σε τιποτα στρατηγους...

 

εμεις στον στρατο μονο σε τιποτα αναφορες και σε επιθεωρησεις θαλαμου φωναζαμε....και ειχε και μια βαση διοτι ειδικα σε αναφορες που ειναι τοσα ατομα...πρεπει να σε ακουσει ο αλλος..αμα μιλας με νορμαλ ενταση ή σιγανα....χαιρετα μας τον πλατανο..θα κρατησει η αναφορα κανα διημερο...

 

τελος πιστευω οτι εχει και εφαρμογη σε εμπολεμες καταστασεις που οταν γινεται του πουταναριου ολογυρα , σφυρανε σφαιρες και οπλα απο παντου...πρεπει να σε ακουσει ο αλλος που θαναι στα 10-20 ή και παραπανω μετρα...αν δεν μαθουν απο τωρα να φωναζουν δεν θα μαθουν εκεινη την στιγμη

 

παντως ναι εκει στο βιντεο...ηταν λιγο βλακωδες να φωναζουν..θα μπορουσαν απλα να μιλανε με λιιιγο παραπανω ενταση...αυτοι του γαμησανε την μαπα :)

 

ΥΓ: μονο εμενα μου φανηκε λαθος που δεν ηταν ασκεπεις σε κλειστο χωρο ?

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΥΓ: μονο εμενα μου φανηκε λαθος που δεν ηταν ασκεπεις σε κλειστο χωρο ?

Ψάρακες.

 

Όμως όσο και να το διδάχτηκες οτι πρέπει να φωνάζεις, εντάξει, σε κλειστό χώρο, σε ρωτάει ο άνθρωπος απο πού είσαι, δε χρειάζεται να ακουστείς μέχρι εκεί απο όπου είσαι. Ας μιλούσαν με ένταση, με μπάσα, σαν να τους βγαίνει με φυσικότητα. Αυτοί φαίνονται οτι ζορίζονται πολύ.

Εγώ γνώρισα δικοικητή που χωρίς καν να προσπαθεί, ακούγονταν στο χιλιόμετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις ειχαμε διοικητη (συνταγματος) στην τριπολη στο κεντρο .. που αν δεν φωναζες οταν σε ρωτουσε κατι ή απαντουσες καμμια μαλακια..ξεκιναγε χριστους και παναγιες...

 

οποτε σ'αρεσε δεν σ'αρεσε φωναζες για να μην σε παρει το καντηλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατός... αναγκαίο κακό... χάσιμο χρόνου και απόδειξη οτι η ανθρωπότητα έχει την ηλιθιότητα μέσα της.

Εμενα σημερα που ηρθε το ι5  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να φωνάζεις στο στρατό έχει μια βάση, παραπέμπει στο «-Ηθικόν; -Ακμαιότατον!».

 

δεν νομίζω, η φωνή ειναι μέσο επιβολής, όπως και το "παραστημα", όταν εισαι νεοπας και σε αρχισουν στις φωνές και τα γαμωσταυριδια σε ψαρώνουν. Ετσι προσπαθούν να φτιάξουν την πειθαρχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείωμα κατάταξης γράφει να πάω μαζί μου και αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων. Στην αίτηση αναβολής είχα αναφέρει το πτυχίο, τα αγγλικά και το ECDL. Επειδή ενδιαφέρομαι για δόκιμος (που σ αυτούς ουσιαστικά τα θέλουν) θα πρεπει να τα πάω όλα ή μόνο το πτυχίο της σχολής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...