Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φανταρος ειπαμε να πας ,οχι να γινεις καραβανάς !!!! :P :P :P

 

 

Αυτο λεω και εγω αμα ειναι για καραβανας θελω πλασμα τηλεοραση  και δερματινο καναπε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ειστε αρνητικοι γιατι δεν αντεχετε την πειθαρχια και την αδρεναλινη στο αιμα.. δεν αντεχετε το κικ της τεστοστερονης στο σωμα σας.. δεν μπορειτε να συμβιβαστειτε με την μεταμορφωση σας τη στιγμη της αυτοθυσιας για την πατριδα σε υπερανθρωπο ον!!

 

Κι ομως.. οπως ειπε ενας σοφος.. Η πειθαρχια απελευθερωνει τον ανθρωπο!

Επεσα απο τα γελια σεβασμος και δεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το ΚΕΕΜ Σπαρτης ξερουμε πως ειναι τα πραγματα?? Το εφοδιασμου μεταφορών τι ακριβώς σημαίνει?

 

Έχει το καλύτερο ΚΨΜ σε όλο τον ελληνικό στρατό  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που απαντάς σοβαρά στο low lvl troll ρε συ poulino :P

καλα θεμα στο μπλα μπλα και σοβαρο δεν ειναι.κανονικα οπως ξερεις δεν απανταω καν στο μπλα μπλα αλλα οκ

 

Είσαι κομάντο δηλαδη pouline.Interesting, interesting.

βλακειες ειναι αυτα.αν ο στρατος εκανε τον αλλον κομαντο τοτε αστα να πανε.το μονο πραγμα που μου αρεσε στον στρατο στις ειδικες δυναμεις ηταν η πορεια βολης.50 Km περιπου περπατημα με το berging.μαρεσε οχι επειδη ειμαι μαζοχας αλλα μαρεσει η πεζοπορια.αν και εμενα δεν μου αρεσε με τον τροπο πο εγινε.

 

μπορεις να μου πεις πως ξεπερασες την υψοφοβια? Θελω να τα κανω και γω αυτα που κανεις..

η λεξη υψοφοβια ειναι λιγο σχετικη.αλλο πραγμα οτι φοβατε καποιος το υψος και αγχωνεται και αλλος θεμα το να εχεις υψοφοβια και να ιδρωνεις και ολα αυτα οταν βρισκεσαι σε υψος.το πρωτο απλα το ξεπερνας οσο περναει ο καιρος και κανεις πραγματα που αφορουν το υψος.την ελευθερη πτωση την θεωρω το πιο xtreme.μπορεις να ξεκινησεις με αναριχηση ,παραπεντε και αλλα Hobby που εχουν να κανουν με υψος αλλα σε πιο Low profile με λιγοτερη αδρεναλινη.οσο κανεις πραγματα τοσο συνηθιζεις.και εγω ακομα φοβαμε με το υψος.δεν θα πω οτι το εχω συνηθισει.σιγουρα καλυτερα απο την αρχη αλλα παλι υπαρχει αγχος.τωρα αν ο αλλος εχει υψοφοβια με την εννοια σε πιανει πανικος εκει μονο με κανα ψυχολογο το προσπερνας.μονος ειναι αρκετα δυσκολο

 

για το ΚΕΕΜ Σπαρτης ξερουμε πως ειναι τα πραγματα?? Το εφοδιασμου μεταφορών τι ακριβώς σημαίνει?

ειχα περασει απο keem για ειδικοτητα.παρολο που μπορει καποιος να ειναι ειδικες δυναμεις μπορει να παει για ειδικοτητα σε στρατοπεδο που να ειναι του πεζικου.εγω για να γινω οδηγος περασα υποχρεωτικα απο keem αφου δεν υπαρχει αλλο στρατοπεδο.ηταν πολυ ωραια και χαλαρα τα πραγματα.εμενα μου φανηκαν πολυ ανετα επειδη πιο πριν ημουν ειδικες δυναμεις οποτε ηταν σαν δακοπες.μεγαλο στρατοπεδο αλλα ηταν ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει το καλύτερο ΚΨΜ σε όλο τον ελληνικό στρατό  

και τα καλυτερα μαγειρια απο αποψης φαγητου , ευχεσαι ομως να μην εισαι αγγαρεια μαγειρεια, χιλιες φορες γοπινγκ , φυλλωματα και τετοια :P

Αααα ΚΕΕΜ σημαινει ΚαιΕγωΕχωΜεσον :P

 

Ωραια θα ναι στη Σπαρτη :) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-9 μηνες απ την ζωη μου +12kg στο κορμι μου.Τρελλο πηξιμο σε φυλακιο που ημασταν σκοπια-υπνο-σκοπια(κομαντοζ ΑΑΑ γιναμε).Ειδικα τις τελευταιες μερες φαγμαε γερη εμπλοκη καθως ως γνωστον η παραμεθωριος τρωει την π0@τσα και στο ΓΕΣ τους παει 1-9.Ευτυχως τελεθωσε το παραμυθι την Δευτερα.323 ΛΕΛΕ.

 

ΥΓ:Οποιος μπορει ας το αποφυγει αυτο το μπουρδελο που λεγεται στρατος.Πλεον ουτε φιλιες κανεις καθως τα βυσματα ειναι πλειοψηφια.Οι "τυχεροι" που πανε με τον σταυρο στο χερι τρωνε το αγουρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-9 μηνες απ την ζωη μου +12kg στο κορμι μου.Τρελλο πηξιμο σε φυλακιο που ημασταν σκοπια-υπνο-σκοπια(κομαντοζ ΑΑΑ γιναμε).Ειδικα τις τελευταιες μερες φαγμαε γερη εμπλοκη καθως ως γνωστον η παραμεθωριος τρωει την π0@τσα και στο ΓΕΣ τους παει 1-9.Ευτυχως τελεθωσε το παραμυθι την Δευτερα.323 ΛΕΛΕ.

 

ΥΓ:Οποιος μπορει ας το αποφυγει αυτο το μπουρδελο που λεγεται στρατος.Πλεον ουτε φιλιες κανεις καθως τα βυσματα ειναι πλειοψηφια.Οι "τυχεροι" που πανε με τον σταυρο στο χερι τρωνε το αγουρι...

πολυ σωστος.ειμαστε ολοι κουμαντα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ισχύει ανάλογα με το πότε μπήκες και που μπήκες.

οπου και να εχεις μπει ειναι χαμενος 1,5 μισης χρονος απο την ζωη σου.εκτος αν ο αλλος εχει βαρεθει εκει εξω την ζωη του δεν δουλευει δεν πηγαινει σχολειο δεν κανει τιποτα και περιμενει τον στρατο να μαθει κατι.και ναι υπηρχαν  τετοια ατομα.ειχαμε ατομο και ειδικες δυναμεις παρακαλω(μην πειτε πως τον εφεραν) που ελεγε ο λοχαγος αμα μαθω σε αυτο το παιδι να πλενετε εχω καταφερει τα παντα.μεχρι και πανω του τα ειχε κανει.ειδικες δυναμεις αυτα ειναι.

 

οσο για τα αλεξιπτωρα τι να πω.πας να κανεις αλεξιπτωτα και κανεις 5-10 πτωσεις στην θητεια σου ουτε απο 3000 ποδια και ολες στατικου ιμαντα και με το εφεδρικο μπροστα.απογοητευση.πηγα σε σχολη εκανα δεκα στατικου επειδη εγω ηθελα και μετα ελευθερας.το αλεξιπωτο πληρως κατευθυμενομενο και το εφεδρικο οπως σε ολα τον κοσμο(εκτος του στρατου)ηταν πισω.ουτε εν δυο τρι τες ουτε με τον καθε κομπλεξικο εκπαιδευτη που εχει κανει 100 ελευθερας και νομιζει οτι μαμαει.

 

και επειδη καποιοι θα βγουν και θα πουν οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια το μονο πραγμα που ζηλευω απο τον στρατο στους ουκαδες και στους αλεξιπτωτιστες ειναι τα λεφτα που παιρνουν οταν κανουν συντηρηση.τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου και να εχεις μπει ειναι χαμενος 1,5 μισης χρονος απο την ζωη σου.εκτος αν ο αλλος εχει βαρεθει εκει εξω την ζωη του δεν δουλευει δεν πηγαινει σχολειο δεν κανει τιποτα και περιμενει τον στρατο να μαθει κατι.και ναι υπηρχαν  τετοια ατομα.ειχαμε ατομο και ειδικες δυναμεις παρακαλω(μην πειτε πως τον εφεραν) που ελεγε ο λοχαγος αμα μαθω σε αυτο το παιδι να πλενετε εχω καταφερει τα παντα.μεχρι και πανω του τα ειχε κανει.ειδικες δυναμεις αυτα ειναι.

 

Γι αυτό ειπα ανάλογα με το πότε και που. Ξάδερφος μετά το λύκειο στην αεροπορία αναθεμάμε αν έκατσε πάνω από 1 μέρα συνεχόμενα μέσα. Τον πέρναν τηλέφωνο όποτε και αν τον χρειάζονταν, κάθε μέρα έξοδος και βόλτες με το αυτοκίνητο δε νομίζω να πέρασε άσχημα. Αυτά βέβαια τις καλές εποχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...