Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα μην το παιξουμε τρελοι για αυτην την βλακεια. Εχουμε και μια τιμη βρε αδερφε τι να κανουμε? Αφου η πατριδα μας ζηταει να κανουμε τους θεατρινους το κανουμε. Εδω οι Επ.Οπ. παιζουν θεατρο και πληρωνοντε ...

 

Αν έχεις δικιά σου επιχείρηση ή γενικά έχεις στρώσει την καριέρα σου δε βρόσκω το λόγο να χάσεις κάποιους μήνες απραξίας από τη ζωή σου. Ή παρουσιάζεις μια ασθένεια που θέλει βύσμα ή το παίζες τρελός και φεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις δικιά σου επιχείρηση ή γενικά έχεις στρώσει την καριέρα σου δε βρόσκω το λόγο να χάσεις κάποιους μήνες απραξίας από τη ζωή σου. Ή παρουσιάζεις μια ασθένεια που θέλει βύσμα ή το παίζες τρελός και φεύγεις.

Προσωπικα δεν ειμαι αυτης της λογικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ΛΔΒ?

 

Ω ναι. Ενας λοχος με ~30 εποπ οπου αν εξαιρουσες 1-2, ολοι υπολοιποι ηταν παρε τον εναν και βαρα τον αλλον... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αν αξίζει να πας στρατό είναι δύσκολο.

 

Απο την μία είναι 6-9 (ανάλογα αν πήγες 9 μηνες ή 12) απόλυτα χαμένοι μηνες απο την ζωή σου.

 

Από την άλλη είναι μια εμπειρία ζωής που πραγματικά προσθέτει στον χαρακτηρα σου. Ο στρατος είναι το χαμηλότερο επίπεδο της ανθρώπινης ύπαρξης. Μετά τον στρατό τίποτε δεν είναι δύσκολο στην ζωή. Οσο σκατά και να είναι τα πράματα, δεν είναι στρατός. Ειδικά επαγγελματικά μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά..

 

 5 μέρες εξοδούχος και σκ οφφ??? Και πληρώνομαι κιολας?? WTF!!!!!!!!!!!!!!! Ζωαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια περασα απο την επιτροπη απαλλαγων στις 25 ιουλιου και ακομα δεν μου εχει ερθει τιποτα, ξερετε που πρεπει να παρω  τηλεφωνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βγαλανε γιωτά οριστικά ή όχι; Έχεις λάβει την απόφαση εννοώ -της τριμελής επιτροπή που αποτελείται ΠΑΝΤΑ από ένα άτομο :lol: - και περιμένεις το χαρτί;

 

Αν ναι,υπομονή αργεί παααρα πολύ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βγαλανε γιωτά οριστικά ή όχι; Έχεις λάβει την απόφαση εννοώ -της τριμελής επιτροπή που αποτελείται ΠΑΝΤΑ από ένα άτομο :lol: - και περιμένεις το χαρτί;

 

Αν ναι,υπομονή αργεί παααρα πολύ!!!!

Αυτο περιμενω ρε την αποφαση της επιτροπης. Αλλη η αποφαση και αλλο το χαρτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη είναι μια εμπειρία ζωής που πραγματικά προσθέτει στον χαρακτηρα σου. Ο στρατος είναι το χαμηλότερο επίπεδο της ανθρώπινης ύπαρξης. Μετά τον στρατό τίποτε δεν είναι δύσκολο στην ζωή. Οσο σκατά και να είναι τα πράματα, δεν είναι στρατός. Ειδικά επαγγελματικά μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά..

 

 

Και αυτό είναι καλό; Φάση δεν πειράζει που με πηδάει ο εργοδότης μου, ο καραβανάς άλλωστε ήταν χειρότερος;

 

 

Ρε παιδια περασα απο την επιτροπη απαλλαγων στις 25 ιουλιου και ακομα δεν μου εχει ερθει τιποτα, ξερετε που πρεπει να παρω τηλεφωνο ?

Μην ασχολείσαι, αν δεν είχε εγκριθεί η απαλλαγή σου πιθανότατα θα ήσουν ήδη μέσα.

Πήγαινε σε κάνα μήνα σε κάποιο ΚΕΠ (..που να δουλεύει ακόμα) και βγάλε ένα πιστοποιητικό τύπου Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο περιμενω ρε την αποφαση της επιτροπης. Αλλη η αποφαση και αλλο το χαρτι ?

Kαι που να σε παρουν φανταζεσαι;

Θα μας γραφεις ιστοριες του στρατου απο το galaxy σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παει στρατο.. και ειμαι ανεργος.. κανω το κατοικιδιο του πατερα μου του συνταξιουχου..

 

Επειδη ειμαι 35 χρονων δεν μπορω να καταταγω σαν εθελοντης στο στρατο..

 

Σκεφτομαι λοιπον σοβαρα να καταταγω στην Λεγεωνα των Ξενων στη Γαλλια..

 

Εχει παει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...