Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγηκε απο κατι Νεοελληνες παιδια της αλλαγης και λεφτα υπαρχουν...

Μην το αναπαραγετε. Εχει λογικη.

Εκατσα και την εμαθα. Δεν μ'αρεσε βεβαια.

 

1ος Κανονας ειναι: Ο στρατος δεν εχει "λογικη" γιατι δρας με λογική και κανόνες πολέμου.

Οταν το καταλεβετε αυτο, θα ανοιξουν νεοι οριζοντες σε αυτο που λεγεται στρατος παγκοσμιος.

Απο Η.Π.Α μεχρι ζουλου tribe.

Φίλο μου το έβαζαν να φιλάει ένα παγκάκι ποια η λογική σε αυτό ???
 
Και για να γελάσουμε λίγο όλοι η λογική του στρατού μέσα σε ένα video :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vz-YSrIjrwM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά έχει κανείς να μου δώσει πληροφορίες για ΕΛΔΥΚ; Γενικές πληροφορίες βρήκα στο net αλλα τίποτα πιο ειδικά θέματα με ενδιαφέρουν. πχ. μετα το τέλος της θητείας τι παίζει; Απο φίλο Κύπριο έμαθα οτι κάνουν πολυ καλη εκπαίδευση και με έψησε να δηλώσω για εκεί του χρόνου που λογικά μπαίνω.

Αυτο δεν ειναι σιγουρο γιατι με ατομα που εχω μιλησει κανουν εκπαιδευση κατα πολυ χειροτερη απο μοναδες παραμεθωριου (οπως αυτην που ημουν εγω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλο μου το έβαζαν να φιλάει ένα παγκάκι ποια η λογική σε αυτό ???
 
Και για να γελάσουμε λίγο όλοι η λογική του στρατού μέσα σε ένα video :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vz-YSrIjrwM

 

Παγκακι-σκοπια σημαινει εξασκηση σκοπιας. Γιατι με την εξασκηση γινεσαι καλυτερος..!

Και να μην κοιμαται αραχτος στους θαλαμους.

Σου λεει εδω δεν ειναι κατασκήνωση.

 

Και καλά ειναι.

 

Που να κανεις σκοπια-μεταναστες να παιρνανε σαν σκιες απο zombies μεσα στο απολυτο σκοταδι στους -13 C σε ενα φυλακιο ξεχασμενο απο τον θεό και λες μην τους πυροβολήσω τους ανθρώπους αλλα αμα μου την πεσουν, πως θα αμυνθω; Θα τους σπρώξω...

Και αμα τους συλλαβω. Θα πρεπει να περιμενω, δεν θα με αλλαξουν μεχρι να ρθει η frontex, ποοο ρε πουστη και εχω κοιμηθει σημερα 2,5 ωρες...

Γαμησε τους λες καλως ηρθατε στην Ελλαδα...

 

Αυτη δεν ειναι ωραια σκοπια;

 

Ε καλύτερα παγκακι-εξασκηση σκοπια τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε απο κατι Νεοελληνες παιδια της αλλαγης και λεφτα υπαρχουν...

Μην το αναπαραγετε. Εχει λογικη.

Εκατσα και την εμαθα. Δεν μ'αρεσε βεβαια.

 

1ος Κανονας ειναι: Ο στρατος δεν εχει "λογικη" γιατι δρας με λογική και κανόνες πολέμου.

Οταν το καταλεβετε αυτο, θα ανοιξουν νεοι οριζοντες σε αυτο που λεγεται στρατος παγκοσμιος.

Απο Η.Π.Α μεχρι ζουλου tribe.

Mαλλον κανεις λαθος γιατι αυτο το ελεγε και ο παππους μου που ειναι 80 χρονων (περασε κατοχη μονο νεοελληνας δεν ειναι). Αλλο στον πολεμο και αλλο στην ειρηνη. Το να ερχεται ο καθε απαιδευτος - αμορφωτος ααα δεκανεας και να σου λεει τα δικα του δεν εξυπηρετει καμια λογικη. Τα μαλακισμενα καυτα , ολοι να την πληρωνουν γιατι? Το δρας σε κανονες πολεμου το ακουν οι πετρες και γελαν ειλικρινα μην τα λες αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον κανεις λαθος γιατι αυτο το ελεγε και ο παππους μου που ειναι 80 χρονων (περασε κατοχη μονο νεοελληνας δεν ειναι). Αλλο στον πολεμο και αλλο στην ειρηνη. Το να ερχεται ο καθε απαιδευτος - αμορφωτος ααα δεκανεας και να σου λεει τα δικα του δεν εξυπηρετει καμια λογικη. Τα μαλακισμενα καυτα , ολοι να την πληρωνουν γιατι? Το δρας σε κανονες πολεμου το ακουν οι πετρες και γελαν ειλικρινα μην τα λες αυτα.

Ο Παππους σου μπορει να μην καταλαβε ο ανθρωπος. Να πολεμησε απλα οπως ο δικος μου.

 

Ο καθε αμορφωτος δεκανεας ψηφισε παιδια της αλλαγης και δαυλούς. Γι αυτο μπηκε εκει αμορφωτος και σε εσταζε με το χαμηλο iq και μια σαρδέλα.

 

Δλδ εσυ φυλας σκοπια στο σπιτι σου;

Βγαζετε υπηρεσιες στην οικογενεια;

Νουμερα για μπροστα μπαλκονι και πισω βεραντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παππους σου μπορει να μην καταλαβε ο ανθρωπος. Να πολεμησε απλα οπως ο δικος μου.

 

Ο καθε αμορφωτος δεκανεας ψηφισε παιδια της αλλαγης και δαυλούς. Γι αυτο μπηκε εκει αμορφωτος και σε εσταζε με το χαμηλο iq και μια σαρδέλα.

 

Δλδ εσυ φυλας σκοπια στο σπιτι σου;

Βγαζετε υπηρεσιες στην οικογενεια;

Νουμερα για μπροστα μπαλκονι και πισω βεραντα;

Μια χαρα καταλαβε ο παππους μου πτυχιουχος ανθρωπος και στην ευελπιδον (του 50) για 1 μηνα.

 

 

Οχι απλα αυτα που σε βαζουν να κανεις στο στρατο ειναι γελοια μπροστα στις απαιτησεις της ζωης , αλλα ταυτοχρονα πολλα απο αυτα απλα δεν εχουν λογικη και νοημα πως να το κανουμε? Να πουμε ψεματα?

 

ΥΓ: Aπλα με δεκανεις και λοχιες τετοιου τυπου γελαγαμε και τους λεγαμε διαταξτε κυριε λοχια εμεις ειμαστε εδω για εσας , και γελαγαν οι πετρες. Τετοια νοοτροπια μονο πολεμο δεν εξομοιωνουν γιατι οπως ελεγαν ανωτεροι αξιωματικοι στο πολεμο πολεμας για τον αδερφο διπλα σου και οχι για ενα @ που με την 1η ευκαιρια θα το πυροβολησεις εσυ κι οχι ο εχθρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι να σε πηδηξουν οι αλλοι και οχι ο ανωτερος μηπως λεω εγω για να σε ταπεινωσουν και να σου δειξουν οτι πρεπει να σκυβεις το κεφαλι για εδω ειναι στρατος... 

 

 

Έχει μια λογική του να την πληρώνουν όλοι γιατί θα του την πέσουν και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρχίσει να σκέφτεται ότι βρίσκεται σε μια ομάδα και πρέπει να προσαρμόζεται στους κανόνες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια λογική του να την πληρώνουν όλοι γιατί θα του την πέσουν και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρχίσει να σκέφτεται ότι βρίσκεται σε μια ομάδα και πρέπει να προσαρμόζεται στους κανόνες της.

Υπαρχει δικαιο κι αδικο ομαδικο καψωνι. Το να "αυθαδιασει" ενας οκ εν μερη το καταλαβαινω να την παθουμε ολοι , το να κανει ενας λαθος μεταβολη κατα λαθος και να βαζουν ολο το λοχο τρεξιμο πανω κατω το λοφο λες και το ηθελε το παιδι γιατι? Δειχνει πυγμη? η μαλακινση? Εξομοιωνει πολεμικες συνθηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παγκακι-σκοπια σημαινει εξασκηση σκοπιας. Γιατι με την εξασκηση γινεσαι καλυτερος..!

Και να μην κοιμαται αραχτος στους θαλαμους.

Σου λεει εδω δεν ειναι κατασκήνωση.

 

Και καλά ειναι.

 

Που να κανεις σκοπια-μεταναστες να παιρνανε σαν σκιες απο zombies μεσα στο απολυτο σκοταδι στους -13 C σε ενα φυλακιο ξεχασμενο απο τον θεό και λες μην τους πυροβολήσω τους ανθρώπους αλλα αμα μου την πεσουν, πως θα αμυνθω; Θα τους σπρώξω...

Και αμα τους συλλαβω. Θα πρεπει να περιμενω, δεν θα με αλλαξουν μεχρι να ρθει η frontex, ποοο ρε πουστη και εχω κοιμηθει σημερα 2,5 ωρες...

Γαμησε τους λες καλως ηρθατε στην Ελλαδα...

 

Αυτη δεν ειναι ωραια σκοπια;

 

Ε καλύτερα παγκακι-εξασκηση σκοπια τοτε.

Αυτο ειχε τυχει σε γνωστο του αδερφου μου το 99-2000 18μηνο, ε δεν του ειχαν δωσει σφαιρες και του ειπαν αν συμβει κατι παρε τηλεφωνο βεβαια ξεχασαν να του που οτι εκει που ειναι η σκοπια δεν εχει τηλεφωνο :P

 

Φυσικα εκανε το μαλακα αφηνε να περνανε οι παντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειχε τυχει σε γνωστο του αδερφου μου το 2000 18μηνο, ε δεν του ειχαν δωσει σφαιρες και του ειπαν αν συμπει κατι παρε τηλεφωνο βεβαια ξεχασαν να του που οτι εκει που ειναι η σκοπια δεν εχει τηλεφωνο :P

 

Φυσικα εκανε το μαλακα αφηνε να περνανε οι παντες.

Θεατρο σκιων...

 

Εμας για καποιο λογο μας ειχαν δωσει την εντολη αν μας ριξουν και μπορουμε να το αποδειξουμε να ανταποδωσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει δικαιο κι αδικο ομαδικο καψωνι. Το να "αυθαδιασει" ενας οκ εν μερη το καταλαβαινω να την παθουμε ολοι , το να κανει ενας λαθος μεταβολη κατα λαθος και να βαζουν ολο το λοχο τρεξιμο πανω κατω το λοφο λες και το ηθελε το παιδι γιατι? Δειχνει πυγμη? η μαλακινση? Εξομοιωνει πολεμικες συνθηκες?

 

Ναι σ αυτό δεν έχεις άδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεατρο σκιων...

 

Εμας για καποιο λογο μας ειχαν δωσει την εντολη αν μας ριξουν και μπορουμε να το αποδειξουμε να ανταποδωσουμε.

πως να το αποδειξεις ακριβως? εκτος κ αν εννοεις οπως πχ στη σπαρτη εμας που ηρθε ενας δεξερωτι και εριχνε με τη καραμπινα του και ο σκοπος οπλισε και εριξε προς το αγροτικο , υπηρχαν "μαρτυρες" ο αλλος σκοπος ο αρχιφυλακας κ η περιπολος που ηταν εκει κοντα,οποτε θεωρητικα αποδεικνυεται οτι δε του τη βαρεσε κ εριχνε ετσι... αλλα ξερω οτι γενικα οποιος το παιξει μαγκας τον "τρωνε" στον εβρο κ ετσι. εδω εμεις γυριζαμε εξοδουχοι το βραδυ κ οδηγος της καναδεζας εκανε προσπερασεις σε μερικους τι να λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω δυστυχως πηγα και ειδα (2009 307). Και ναι, δεν εχει λογικη ο στρατος.

Ναι μονο ο στρατος δεν εχει λογικη, ολα τα αλλα γυρω μας ειναι φουλ λογικη οποτε μας χτυπαει ασχημα ο στρατος.

Η καταντια μας ωφειλεται στον παραλογισμο που μας διακατεχει σαν λαο, ολο το Ελληνικο Κρατος-Δημοσιο δεν εχει λογικη και περιμενουμε ο στρατος να ειναι διαφορετικος. Ισα ισα που αμα τα δει καποιος απο μεσα ποιο λειτουργικος ειναι ο στρατος παρα το υπολοιπο δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...