Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι δίπλωμα;

Για Κύπρο μου έχουν πει (μπορεί να μου είπε και μαλακίες και να γίνομαι ρεζίλι τώρα) οτι μετα μπορείς να είσαι και εκπαιδευτής αλεξιπτωτιστής.

 

Εμένα δεν με ενδιαφέρει αυτό όσο το να έχω μία πιστοποίηση που να μου δίνει το δικαίωμα να κάνω μόνος μου άλματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως έχε υπόψη σου ότι για αλεξίπτωτα θες γερό βύσμα, πάρα πολύ δύσκολα θα σε πάρουν, ακόμα κι αν είσαι απ' τους καλύτερους στα αθλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ thnx... Κρίμα.

 

Αυτό με το βύσμα ενδιαφέρον... Για πείτε, σε ειδικές δυνάμεις που θέλει βύσμα και που μπαίνεις απλα αν δηλώσεις;

 

Εγω έχω ένα βύσμα για να με βάλουν σε γραφείο και να τα ξύνω όλη μέρα (κάτι που έχω πει όχι εδω καιρό), τώρα δεν ξέρω το ίδιο θα κάνει και για ειδικές δυνάμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καλό βύσμα μπαίνεις όπου θέλεις, αρκεί βέβαια να μην είσαι και κανά σαπάκι.

 

Και να θες όντως να συνεχίσεις, γιατί στο Πεύκο πολλοί μπαίνουν, αλλά κάθε φορά περίπου το 30% δηλώνει ότι θέλει να κοπεί απ' τις πρώτες ώρες/μέρες.

 

Χωρίς βύσμα, οι περισσότερες πιθανότητες είναι να πας αμφίβιος σε ένα από τα 5 νησιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να ισχύει, επίσης στο στρατό δε κανείς ελεύθερη πτώση, πηδάς με σύρμα

 

Ελεύθερη κάνουν πολύ λίγοι

Ααα δεν το ήξερα. Σε αυτό το

κάνουν και ελεύθερη πτώση και υπέθεσα οτι κάνουν όλοι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική είναι αυτή, αλλά στην ουσία λογική δεν υπάρχει.

 

Βέβαια αυτά στην εκπαίδευση περισσότερο, μετά το μόνο που σε πιάνει είναι σχεδόν αποκλειστικά οι υπηρεσίες.

 

Αλλά η εκπαίδευση είναι καλή φάση. Εγώ μόνο αυτά έχω να θυμάμαι. Τα υπόλοιπα θέλω να τα ξεχάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπολυεσαι. Φανταρος δεν εισαι?

 

 

α. του χρονου

 

Στο fb και γενικά οπουδήποτε μπορείς να βάζεις φωτογραφίες και να λες ότι θες εφόσον δε θίγει την υπηρεσία σου. Το να γράψεις ας πούμε ο τάδε διοικητής έκανε την τάδε καφρίλα και τον εκθέσεις θα χεις θέμα όπως και το να βάλεις φωτογραφίες με το να κάνεις παντιλίκια με τα τζιπάκια ας πούμε.

 

 

 

ετσι ναι φυσικα. ελεγα χωρις ονοματα και τετοια. καποιος μου ειπε οτι θα βρω τον μπελα μου μονο και μονο για δυσφημιση του στρατου. μιλαω για απροσωπο ποστ οτι ακριβως εκανε και ο αγνωστος στρατιωτης με τα ποστ του στο twitter που διακωμωδουσε τις καταστασεις του στρατου

 

η διαφορα ειναι οτι αυτος εγραφε ως ανγωστος στρατιωτης ενω εγω εχω το ονομα μου στο fb :P

 

γιαυτο και το ρωτησα βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, επειδή εγώ πήγα στα 27 μου, υπήρχε χάσμα γενεών με τα πιτσιρίκια.

 

Για τα περισσότερα από αυτά, ήταν σαν μια μεγάλη πενταήμερη. Δεν ένιωθαν τίποτα.

 

Νταξ να τσιμπάμε 500-1000 κάμψεις τη μέρα, απ' το ξύπνημα μέχρι τον ύπνο, κατά τη διάρκεια του ύπνου, και ενδιάμεσα πριν το φαΐ, κατά το φαΐ, μετά το φαΐ, κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης και των καψωνιών. Αυτό το καταλαβαίνεις και το αντιλαμβάνεσαι, και το περιμένεις αν θες.

 

Αλλά να τσιμπάς πενηντάρες, έρπειν και καψώνι γενικότερα επειδή χαζογελάνε κάτι μαλακιστήρια, επειδή ρεύονται και κλάνουν στην παράταξη που στο στρατό θεωρείται ιερή, επειδή μαλακίζονται και παλιμπαιδίζουν γενικότερα, είναι κάτι που ένας αρκετά μεγαλύτερος δεν το δέχεται εύκολα.

 

Και μετά έρχονται οι κλασικές πίπες του στρατού, ενός θεσμού που δεν έχει καμία λογική. Αυτό βέβαια δεν έχει να κάνει με τις Ειδικές Δυνάμεις, αλλά με το στρατό γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί είναι μόνιμοι ρα. Στην αρχή τουλάχιστον.

 

Πάντως αν ψήνεσαι για Ειδικές Δυνάμεις, να είσαι έτοιμος για τέτοια ξυπνήματα:

 

 

Αυτες τις μαλακιες ποτε δεν της καταλαβα νομιζω πιο πολυ ειναι θεμα κομπλεξ γαμαω και δερνω φαση παρα εκπαιδευσεις.

Κατι αλλο δεν εχω να πω απλα εκτος απο το οτι "τιμουν" την πατριδα εχουν κανενα αλλο οφελος ή τσαμπα πανε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχε υπόψη σου ότι για αλεξίπτωτα θες γερό βύσμα, πάρα πολύ δύσκολα θα σε πάρουν, ακόμα κι αν είσαι απ' τους καλύτερους στα αθλήματα.

 

 

 

ενας απο το θαλαμο μου στο κεντρο στη θηβα εβαλε βυσμα για να παει 2 μαλ που ειναι κοντα στο σπιτι του και τωρα που τον ειδα στο 401 μου ελεγε στο αυτι οτι θελει να την κανει απο εκει. και μου το ελεγε στο αυτι επειδη ειχε την υπολοιπη ομαδα διπλα του ΛΟΛ. και οταν του ελεγα εγω τι κανω και που ειμαι μου ελεγε πως μπορω να παω και εγω εκει!

 

εσκασε η 2 μαλ στο 401 για κλασσικες εξετασεις απο διαφορους γιατρους στα εξωτερικα ιατρεια. να δεις εκει τι @@ ελεγαν στους γιατρους. και μετα σου λεει ειδικες δυναμεις, ρε ορισμενοι εκαναν χαβαλε σε αυτα που τους ελεγε μια γιατρος νευρολογος για να δει οτι ειναι οκ. και τους ελεγε στο τελος το οτι κλανετε, τρωτε βλεπετε κλπ δε σημαινει οτι ειστε οκ ως οργανισμοι.

 

τους εδινε παραγγελματα να κανουν ορισμενες συγκεκριμενες κινησεις που ηθελε να δει η νευρολογος και απο μεσα τους ελεγαν τι @@ μας βαζει και κανουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...