Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανείς δεν τον συμπαθούσε , ουτε καν οι συνάδερφοι του. Ορισμένοι στρατιωτικοί που ηταν κομπλέ είχαν τσακωθεί μαζι του άπειρες φορές.

 

So, εξαιτίας ενός βαρεμένου στρατιωτικού που είχες σε μία μονάδα μίσησες όλον τον στρατό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν κανεις αβαβα με σκυμενο το κεφαλι εσυ μαλιστα... δηλαδη αυτα που κραζεις εδω μεσα εχεις παει ποτε να τα κραξεις μπροστα σε εναν λοχαγο η αν πας στρατο θα το κανεις αυτο?

 

Exω παει στρατο και τα ειπα στον διοικητη της μοναδας αλλα klein.

 

Καμια φορα μερικοι την αληθεια την φτιαχνουν οπως τους συμφερει.

 

Aυτο που ειπες δεν βγαζει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κομμουνιστες αν ειναι στρατος του Σταλιν!

Εχεις δει παπαρηγα να λεει πατε ολοι στρατο οι νέοι να βοηθησετε την χώρα;

 

 

οι κομμουνιστές αν ερθουν ποτέ στα πράματα (που δεν προκειται) όχι μόνο δεν θα καταργήσουν τη θητεία, αλλά παιζει και να την αυξήσουν, ίσως να αλλάξει λίγο ο προσανατολισμός αλλά η ίδια μούφα θα ειναι. 

Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι υπέρ της θητειας ειναι ότι οσο και να αυξηθει, όσο και να γίνει πιο σκληρή, αν τον άλλο δεν τον ενδιαφέρει δεν προκειται να εκπαιδευτεί. Αν δεν ήταν ψευτοϋποχρεωτική που ειναι τώρα ούτε βύσματα θα ύπήρχαν και θα μπορούσε να γίνει και μια εκπαιδευση. Αλλά αυτος ειναι τώρα ο σκοπός της, για να δουλευουν τα σουβλατζίδικα και να κάνουν δημοσιες σχέσεις οι στρατιωτικοί με τους παπαδες και τους πολιτικούς.

 

 

 

Μία στο γκομενοθρεντ, δύο στο φίτνες, τρεις και πάρτα όμως.

τον έδιωξες; κρίμα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.Έκανε μήπως κάποιος πρόσφατα διακοπή της αναβολή του?Ρωτάω γιατί θέλω να δω τι δικαιολογητικά χρειάζεται.Επίσης εγώ σπούδαζα Αγγλία και μου είπαν ότι πιστοποιητικό φοίτησης θα μου σταλθεί μετά τις 15 Αυγούστου.Ένας φίλος που σπούδαζε επίσης Αγγλία του είπαν να πάει το χαρτί όταν το έχει στα χέρια του.Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό το θέμα??Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.Έκανε μήπως κάποιος πρόσφατα διακοπή της αναβολή του?Ρωτάω γιατί θέλω να δω τι δικαιολογητικά χρειάζεται.Επίσης εγώ σπούδαζα Αγγλία και μου είπαν ότι πιστοποιητικό φοίτησης θα μου σταλθεί μετά τις 15 Αυγούστου.Ένας φίλος που σπούδαζε επίσης Αγγλία του είπαν να πάει το χαρτί όταν το έχει στα χέρια του.Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό το θέμα??Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

ναι πρεπει να επιδειξεις το πιστοποιητικο ολοκληρωσης των σπουδων σου για να μη σε πανε για κακη χρηση αναβολης και πληρωσεις (εμενα ηταν 90 ευρω) ή να κανεις 1 μηνα παραπανω στρατο

 

μη κανεις διακοπη αναβολης αν δεν εχεις το χαρτι γιατι παιζει να φας καθυστερηση οπως εγω και να τρεχεις :P

εκτος αν εχεις κανενα βυσμα και εξαφανισεις το προστιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πεμπτη περασα απο το γραφειο απαλαγων για δευτερη φορα και τελευταια και περιμενω το ι5.

Αυτη δεν μου ειπαν τιποτα ουτε εγω ρωτησα γιατι ντρεπομουν λιγο, τωρα τι γυνετε περιμενω με ταχυδρομιο την τελικη αποφαση η πρεπει να παω και αλλου για το ι5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.Έκανε μήπως κάποιος πρόσφατα διακοπή της αναβολή του?Ρωτάω γιατί θέλω να δω τι δικαιολογητικά χρειάζεται.Επίσης εγώ σπούδαζα Αγγλία και μου είπαν ότι πιστοποιητικό φοίτησης θα μου σταλθεί μετά τις 15 Αυγούστου.Ένας φίλος που σπούδαζε επίσης Αγγλία του είπαν να πάει το χαρτί όταν το έχει στα χέρια του.Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό το θέμα??Ευχαριστώ πολύ.

 

Εγώ που την έκοψα τον Ιούλιο πήγα με την ταυτότητα και το αντίγραφο πτυχίου. Θέλουν να δουν το λόγο για τον οποίο είχες πάρει την αναβολή. Για Νοέμβριο (ΣΤ ΕΣΣΟ) μέχρι 31 Αυγούστου πρέπει να την κόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πεμπτη περασα απο το γραφειο απαλαγων για δευτερη φορα και τελευταια και περιμενω το ι5.

Αυτη δεν μου ειπαν τιποτα ουτε εγω ρωτησα γιατι ντρεπομουν λιγο, τωρα τι γυνετε περιμενω με ταχυδρομιο την τελικη αποφαση η πρεπει να παω και αλλου για το ι5 ?

 

 

θα περιμενεις να ενημερωσουν τη στρατολογια δηλαδη το ρουφ για αθηνα και θα ρωτησεις αυτους για το αποτελεσμα. εντος το πολυ 15 ημερων πρεπει να εχουν ενημερωσει τη στρατολογια

 

Εγώ που την έκοψα τον Ιούλιο πήγα με την ταυτότητα και το αντίγραφο πτυχίου. Θέλουν να δουν το λόγο για τον οποίο είχες πάρει την αναβολή. Για Νοέμβριο (ΣΤ ΕΣΣΟ) μέχρι 31 Αυγούστου πρέπει να την κόψεις.

 

 

οχι να δουν τον λογο. να δουν οτι ο λογος ειναι εγκυρος και δεν τους ειπες παπατζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμενεις να ενημερωσουν τη στρατολογια δηλαδη το ρουφ για αθηνα και θα ρωτησεις αυτους για το αποτελεσμα. εντος το πολυ 15 ημερων πρεπει να εχουν ενημερωσει τη στρατολογια

 

 

 

Αααα δεν θα μου ερθει χαρτι οπως την αλλη φορα που ελεγε 2 χρονια αναβολη για λογους υγειας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα δεν θα μου ερθει χαρτι οπως την αλλη φορα που ελεγε 2 χρονια αναβολη για λογους υγειας ?

 

 

εμενα δε μου ηρθε χαρτι στο σπιτι. με πηραν τηλεφωνο και πηγα απο εκει και το πηρα

 

καλο ειναι να το εχεις και εσυ υποψη να νοιαστεις αν δεις οτι περνανε οι μερες χωρις ενημερωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So, εξαιτίας ενός βαρεμένου στρατιωτικού που είχες σε μία μονάδα μίσησες όλον τον στρατό; 

1ον δεν μίσησα το στρατό , τον βαρέθηκα

2ον ο βλαμμένος δεν ηταν σε μια μονάδα , ειναι παντού B)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειροτερο ..

 

Μπορει το πρωι να φας τοσο τρεξιμο απο τον δοικα. Κατα το μεσιμερι να τον δει χαλαρο να σε κανει και χαβαλε..

 

Εγω μπαινω στο γραφειο του Δοικα, βλεπω να καθεται η γυναικα του στην καρακλα. Ειχα στα χερια μου και την φραπα. Μου λεει κατσε εδω να τον περιμενεις..

 

Εκατσα σε μια γαματη πολυθρονα, επινα την φραπα. Αρχιζει να μου μιλαει αυτη, εγω ανετος, χυμα στην καρεκλα.. Της απαντουσα.

 

Σκαει μυτη μεσα ο Δοικας βλεπει ολη την φαση, νευριασε και μου λεει" πηγαινε εξω, να πιεις τον καφε". Τον γειωνει η γυναικα του. Του λεει αστον εδω να χαλαρωσει ..

 

Ε αυτο εγινε στο τελος..

 

Μια φορα με ειδε αυτη να κατουραω με ανοιχτη την πορτα δεν ξερω αν επαιξε τον ρολο του αυτο...

 

Ειχαμε πολιτικο προσωπικο εκει. Οι τουαλετες ηταν των φανταρων/στελεχων και πιο μεσα των γυναικων.. Ειχαμε τρελη φαση καθε φορα που ειχανε γυναικες υπηρεσια.

 

Εγω για να παω να λουστω,ημουν με το μποξερακι, εβαζα την πετσετα στον ωμο και ειχαμε τσιριδες, κλαματα(απο μερια μου αν επεφτα σε καμια στριγκλα που εκανε κες και δεν ξαναειδε αντρα ετσι) ή απλα χαμογελα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι μπήκατε αυτά που αγοράσετε (φανελάκια κλπ) πόσο σας βγήκαν? Άκουσα για κάτι 200αρια το λιγότερο και ψιλοέμεινα...

say what?

Φανελάκια του στρατου;

200 έουρος;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...