Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη επειδη καποια στιγμη μπορει να πεσεις σε εναν βλακα εργοδοτη, δικαιολογουνται ολα αυτα που χανεις στον στρατο? Τι λογικη ειναι αυτη?

 

Δεν εισαι ο μονος που τα χανει μεσα στο στρατο οποτε αντι να κλαψουριζουμε τσαμπα και βερεσε δεν ειναι καλυτερα να σφιξουμε τα δοντια να κανουμε οτι κανουν ολοι για την πατριδα και να τελειωνουμε? αρκετα ατομα νοσταλγουν το στρατο επειδη εξω τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολοτερα :P

 

οπως εχει γινει ο στρατος ειναι διακοπες.

 

ντάξει χαλαρά, αν η θητεία σε προετοιμασε για τα πάντα, δεν θέλω να φαντάστώ πως ήσουν πριν...

 

εγω δεν θελω να φανταζομαι πως εισαι.... σε κοβω για τρελο γιωτομπαλο και μου την σπανε κατι τετοιοι. Γιατι οι γιωταδες δεν ειναι γιωταδες μονο στο στρατο δημιουργουν και εκτος στρατου προβληματα παρομοια με τους απροσαρμοστους δηλαδη και οταν λεω γιωταδες εννοω οχι τα παιδια με προβληματα υγειας. Τι εισαι αναρχικος εισαι? κομμουνιστης? τι νικ ειναι αυτο?

 

Γενικότητες νομίζω πως λες εσύ.Μην επαναλαμβανόμαστε και καταλήξουμε σε μικρότητες. Στο συγκεκριμένο θέμα δεν έχω, ούτε έχεις να μου προσφέρεις κάτι. 

 

Επίσης, μου φαίνεται πως βρίσκεσαι σε παραλήρημα και κατανοείς ότι θες. Ουσιαστικά την απάντηση την έδωσες μόνος σου γι'αυτό που σχολίασα. Ο στρατός πλέον είναι μέρος της πολιτικής, οπότε η ευθύνη του πολίτη άμεση.

 

Θα μας χτικιασει αυτος αποψε κατσε να δεις πλακα τωρα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εισαι ο μονος που τα χανει μεσα στο στρατο οποτε αντι να κλαψουριζουμε τσαμπα και βερεσε δεν ειναι καλυτερα να σφιξουμε τα δοντια να κανουμε οτι κανουν ολοι για την πατριδα και να τελειωνουμε? αρκετα ατομα νοσταλγουν το στρατο επειδη εξω τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολοτερα :P

....

 

To οτι δεν ειμαι ο μονος που χανει τα παραπανω δεν δικαιολογει τον στρατο ουτε μου αφαιρει το δικαιωμα να κραζω τα κακως κειμενα. Προπαντως, σιγουρα δεν θα κανω αβαβα με σκυμενο το κεφαλι.

 

Επισης, το να λες την αληθεια και τα πραγματα με το ονομα τους δεν συνιστα ουτε κλαψουρισμα, ουτε μιζεριασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνορα; Εννοείς όλα τα κωλοχώρια που ζουν από τους φαντάρους και τα στρατηγικά άχρηστα στρατόπεδα;

Εδώ και δεκαετίες τα στρατόπεδα είναι μέρος που παράγει πλούτο για την τοπική κοινωνία και βαθμούς για το υδροκέφαλο στράτευμα.

Οι μόνοι λόγοι ύπαρξης των είναι οι άνωθεν.

 

Ετσι επακριβως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταρ λάιτ, πες αλήθεια ρε φίλε! Είσαι τελειόφοιτος ή μεταπτυχιακός στην ψυχολογία και κάνεις την πτυχιακή σου ξέρω 'γώ στο πως αντιμετωπίζονται ατομικά (από το κάθε άτομο ξεχωριστά) και συνολικά (από το σύνολο ατόμων που απαρτίζουν μία "κοινωνία") άτομα τα οποία σκόπιμα και ενσυνείδητα προσπαθούν να προκαλέσουν αρνητικά συναισθήματα και τεταμένες καταστάσεις;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι δεν ειμαι ο μονος που χανει τα παραπανω δεν δικαιολογει τον στρατο ουτε μου αφαιρει το δικαιωμα να κραζω τα κακως κειμενα. Προπαντως, σιγουρα δεν θα κανω αβαβα με σκυμενο το κεφαλι.

 

Επισης, το να λες την αληθεια και τα πραγματα με το ονομα τους δεν συνιστα ουτε κλαψουρισμα, ουτε μιζεριασμα.

 

 

Δεν κανεις αβαβα με σκυμενο το κεφαλι εσυ μαλιστα... δηλαδη αυτα που κραζεις εδω μεσα εχεις παει ποτε να τα κραξεις μπροστα σε εναν λοχαγο η αν πας στρατο θα το κανεις αυτο?

 

Καμια φορα μερικοι την αληθεια την φτιαχνουν οπως τους συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά τι κάνατε εσείς, αλλά εγώ σκέφτομαι μόλις περάσω σε μια σχολή (εάν δεν περάσω σε στρατιωτική σχολή που θέλω) να παγώσω απευθείας τα εξάμηνα και να κάνω τότε την θητεία μου ώστε μετά να μην με διακόψει από τίποτα μεταπτυχιακά ή/και κάποια πιθανή δουλειά. Επίσης έτσι θα είμαι νέος όσο θα υπηρετώ και από ότι μου έχουν πει αυτό είναι καλό λόγω των αντοχών. Τί λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά τι κάνατε εσείς, αλλά εγώ σκέφτομαι μόλις περάσω σε μια σχολή (εάν δεν περάσω σε στρατιωτική σχολή που θέλω) να παγώσω απευθείας τα εξάμηνα και να κάνω τότε την θητεία μου ώστε μετά να μην με διακόψει από τίποτα μεταπτυχιακά ή/και κάποια πιθανή δουλειά. Επίσης έτσι θα είμαι νέος όσο θα υπηρετώ και από ότι μου έχουν πει αυτό είναι καλό λόγω των αντοχών. Τί λέτε;

 

Αμα δεν πας ειδικες δυναμεις η Εφεδρος αξιωματικος για ποιο λογο σου χρειαζονται οι αντοχες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν πας ειδικες δυναμεις η Εφεδρος αξιωματικος για ποιο λογο σου χρειαζονται οι αντοχες? :P

Όπως είπα και πριν θέλω να πάω σε στρατιωτική σχολή, οπότε εάν δεν περάσω (χτύπα ξύλο) το αμέσως επόμενο "υποκατάστατο" είναι ΔΕΑ και Ειδικές Δυνάμεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ο μονος που τα χανει μεσα στο στρατο οποτε αντι να κλαψουριζουμε τσαμπα και βερεσε δεν ειναι καλυτερα να σφιξουμε τα δοντια να κανουμε οτι κανουν ολοι για την πατριδα και να τελειωνουμε? αρκετα ατομα νοσταλγουν το στρατο επειδη εξω τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολοτερα :P

 

οπως εχει γινει ο στρατος ειναι διακοπες.

 

 

εγω δεν θελω να φανταζομαι πως εισαι.... σε κοβω για τρελο γιωτομπαλο και μου την σπανε κατι τετοιοι. Γιατι οι γιωταδες δεν ειναι γιωταδες μονο στο στρατο δημιουργουν και εκτος στρατου προβληματα παρομοια με τους απροσαρμοστους δηλαδη και οταν λεω γιωταδες εννοω οχι τα παιδια με προβληματα υγειας. Τι εισαι αναρχικος εισαι? κομμουνιστης? τι νικ ειναι αυτο?

 

 

Θα μας χτικιασει αυτος αποψε κατσε να δεις πλακα τωρα ....

 

 

καμμία σχέση, οι κομμουνιστές ειναι υπέρ της θητείας, λαικος στρατός, κτλ. ασχετε.  Αλλά τι να λέμε όταν νομίζεις ότι όφελος της θητείας ειναι να σε προετοιμάσει για τους εργοδότες που δεν σε πληρώνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμία σχέση, οι κομμουνιστές ειναι υπέρ της θητείας, λαικος στρατός, κτλ. ασχετε.  Αλλά τι να λέμε όταν νομίζεις ότι όφελος της θητείας ειναι να σε προετοιμάσει για τους εργοδότες που δεν σε πληρώνουν...

 

Για κομμουνιστης δεν ξερω για τρελο γιωτομπαλο μου κανεις ανετα παντως... και απο τα ασχημα γιωτομπαλα που ενω δεν εχουν τιποτα πανε να το παιξουν οτι εχουν για να κοροιδεψουν και να λουφαρουν. Κανενας οικτος σε κατι τέτοιους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοει να παει στα 18-20.

Εμενα φιλος μου ειναι 26 και δεν εχει παει στρατο.

Αμα χαλασει το ασανσερ λαχανιαζει μεχρι τον τριτο οροφο που ειναι το σπιτι του.

Βασικα και ενα παρκο που χαμε παει ειχε εναν ανηφορικο δρομο ιδρωσε και ξεφυσαγε.

 

Δεν ειναι χοντρος απλα σαπισε απο τους υπολογιστες και τα τσιγαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πριν θέλω να πάω σε στρατιωτική σχολή, οπότε εάν δεν περάσω (χτύπα ξύλο) το αμέσως επόμενο "υποκατάστατο" είναι ΔΕΑ και Ειδικές Δυνάμεις. :P

 

Ωραιος. Τουλαχιστον θα γλιτωσεις τη γκρινια και την κλαουρα απο τα γιωτομπαλα που τα πηρανε απο το σπιτι και την μαμα αρον αρον. Φαντασου να ησουν σε κανα λοχο με τον Pablo_Hasan μεσα. Παιζει να σκεφτοσουν και την αναβολη. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμία σχέση, οι κομμουνιστές ειναι υπέρ της θητείας, λαικος στρατός, κτλ. ασχετε.  Αλλά τι να λέμε όταν νομίζεις ότι όφελος της θητείας ειναι να σε προετοιμάσει για τους εργοδότες που δεν σε πληρώνουν...

 

Οι κομμουνιστες αν ειναι στρατος του Σταλιν!

Εχεις δει παπαρηγα να λεει πατε ολοι στρατο οι νέοι να βοηθησετε την χώρα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοει να παει στα 18-20.

Εμενα φιλος μου ειναι 26 και δεν εχει παει στρατο.

Αμα χαλασει το ασανσερ λαχανιαζει μεχρι τον τριτο οροφο που ειναι το σπιτι του.

Βασικα και ενα παρκο που χαμε παει ειχε εναν ανηφορικο δρομο ιδρωσε και ξεφυσαγε.

 

Δεν ειναι χοντρος απλα σαπισε απο τους υπολογιστες και τα τσιγαρα.

 

Ε νταξει στον απλο στρατο δεν κανουν τρελες ασκησεις εκτος βεβαια και αμα δεν βγαλει την βασικη πορεια και τον κοροιδευουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...