Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψυχοτεχνικα ειναι χαζομαρες του τυπου ζωγραφησε μια γυναικα κτλ, ενας με νορμαλ iq δεν εχει θεμα.

 

 

Το ξέρω αυτό με τη ζωγραφική αλλά άκουσα κάτι και για matrix test και ότι ρωτάν κάποια πράγματα. Τι ακριβώς ρωτάν? Πότε υπηρέτησες εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 2009 ημουν, δεν θυμαμαι τι ρωτουσαν αλλα δεν ηταν κατι δυσκολο, λιγο συγκεντρωση ηθελε, εγω τοτε ειχα βγει δευτερος ενω ο τελευταιος ηταν στα ορια του καθυστερημενου, για τετοιο επιπεδο μιλαμε. Βεβαια τους τελευταιους τους εστειλαν Πεζικο ΣΕΑΠ ενω εμεις μειναμε μηχανικο.

Γενικα δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι, απο τα αθληματα το ποιο δυσκολο ηταν το 1 χλμ σε 4 λεπτα λογω τσιγαρου αλλα κανενας που ηθελε να παει δεν κοπηκε τοτε. Αμα θες να πας δηλωσε και χαλαρα θα περασεις τις δοκιμασιες, τα δυσκολα ξεκινανε μεσα στα ΥΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και να εχεις τα προσόντα μην πείς ειμαι Άθεος αμα είσαι.

Γιατί τρως Χ στεγνό.

Στρατός και εκκλησία πάνε μαζί.

Η εκκλησία παίζει ο ρόλο του priest με τα buffs για τους στρατιώτες!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι παπαδες που εχουν βαθμο ταγματαρχες κλπ , ειναι οι mystic ή sorcerer να ξερεις. Μην κανεις καμια κοτσανα ενω εκκλησιαζοσαστε.. θα πεσει καμπανα κυριολεκτικα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΔΥΣ τι λέει; Δεν ξέρω συγκεκριμένα που, πεζικό είμαι και κατεβαίνω εκεί από Έβρο σε καμία 10αρια μέρες. Θα βλαστημήσω την ώρα και τη στιγμή ή είναι κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΔΥΣ τι λέει; Δεν ξέρω συγκεκριμένα που, πεζικό είμαι και κατεβαίνω εκεί από Έβρο σε καμία 10αρια μέρες. Θα βλαστημήσω την ώρα και τη στιγμή ή είναι κομπλέ;

 

 

 

θα σε παει 1-1 απο οσο ξερω. ετσι ελεγαν τα παιδια οσο ημουν σαεπ στο ζορμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου 25 χρονών, κάνει μεταπτυχιακό στη Γερμανία. Τώρα θα μπει στο δεύτερο έτος. Έχει πάρει αναβολή μόνο για το πτυχίο όταν ήταν εδώ, και δεν πήρε λόγω μεταπτυχιακού.

Καταρχάς φαντάζομαι οτι γίνεται να πάρεις λόγω μεταπτυχιακού χωρίς να παίζει ρόλο οτι είναι εξωτερικού.

 

Δεν έχει σκοπό να γυρίσει μετά το μεταπτυχιακό, σίγουρα όχι αμέσως. Ήθελε να δουλέψει εκεί.

 

Τι μπορεί να κάνει; Μόνιμος κάτοικος εξωτερικού απο ότι διάβασα πρέπει να έχεις δουλέψει 7 χρόνια, και μετά εξαγοράζεις δεν απαλλάσσεσαι. Αλλά 7 χρόνια δεν είναι φυσικά καθόλου σίγουρο οτι θα κάτσει εκεί.

Λέτε να τελειώσει και να έρθει να κάνει τη θητεία;

 

Τελικά είναι εύκολο να πάρει κανείς Ι5; Εννοώ οριστικά, γιατί την πρώτη αναβολή ξέρω οτι είναι εύκολο να τη πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθείας απαλλαγή ξέρω οτι δε δίνουν. Αλλά λέω είναι τελικά εύκολο να πάρεις και τελική απαλλαγή; Η πρώτη ετήσια ξέρω οτι δίνεται, με τις άλλες δυο δε ξέρω. Γιατί αλλιώς θα είναι σαν αναβολή και μπορεί να είναι και χειρότερα.

Επίσης νομίζω δεν είναι πάντα ετήσια+ετήσια+οριστική αλλά μπορεί να γίνει σε δυο φάσεις: 2ετη+οριστική. Λογικά θα είναι ανάλογα την αιτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>να πατε να κανετε κύριοι εμεις ειμαστε μακακες που καναμε 25 μηνακια μια χαρα την βγαλαμε. :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D</p>

 

Μαλάκες δεν ξέρω, ξύπνιους μια φορά δεν σας λες :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν δω οτι είναι εύκολο να πάρεις απαλλαγή σίγουρα θα μετανιώσω που δεν πήρα. Έχασα ένα χρόνο απο τη ζωή μου και ευκαιρίες εργασίας.

Για τον φίλο μου θα είναι ακόμα χειρότερα.

 

Τελικά αν είναι να πας, το καλύτερο θα ήταν αμέσως μετά το λύκειο. Αλλά όλοι να έμπαιναν έτσι, πιο δίκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...