Προς το περιεχόμενο

Galaxy S6 edge+ από τη Samsung, με οθόνη 5.7 ιντσών (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα πραγματικά τελείως άχρηστο το edge plus!

 

κάνει τα ίδια με το απλό edge, και είναι ήδη υπέραρκετές οι 5.2 ιντσες

 

αντι να μας φέρουν το νοτε 5 , μας εφεραν το πλας που δεν θα το παρει κανεις και μετα θα κλαιει παλι η σαμσουνγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους παραπονιούνται συνεχώς για το πόσο ακριβά είναι τα Samsung και ζητάνε κινητά αυτού του επιπέδου με τιμές "χώμα": δεν είναι τυχαίο που όλες οι εταιρείες στρέφονται στην αγορά των premium κινητών γιατί αυτά είναι που αφήνουν κέρδος. Εξάλλου ελάχιστοι αγοράζουν τις συσκευές σε αυτές τις τιμές-οι συσκευές κυκλοφορούν τώρα γιατί παραδοσιακά τώρα τελειώνουν/αρχίζουν τα συμβόλαια κινητής στο εξωτερικό και οι καταναλωτές εκμεταλλεύονται τις επιδοτήσεις.

Επιπρόσθετα, τι νόημα έχει για μια εταιρεία να φτιάχνει πχ 10-12 διαφορετικές γραμμές παραγωγής για 10-12 κινητά και να κερδίζει από το καθένα 10-20 ευρώ ανά μονάδα; Οι επώνυμες εταιρείες ξέρουν ότι κάποια στιγμή η φούσκα θα σκάσει, η αύξηση της πίτας θα σταματήσει. Ποντάρουν στα ακριβά/premium κινητά γιατί εκεί παίζεται το παιχνίδι της επιβίωσης. 

Και κάτι ακόμα: το Android για το οποίο κόπτονται οι "power users" δεν ανήκει σε καμιά από αυτές τις εταιρείες. Ανήκει στη Google σε αντίθεση με τα iphone/iOS που ανήκουν και τα δύο στην Apple. Όταν πχ σκάσει η φούσκα των smartphone και πέσουν οι πωλήσεις των κινητών, τα κέρδη θα έρχονται ΚΥΡΙΩΣ από τις εφαρμογές. Για μαντέψτε τι θα πάθουν τότε οι κατασκευαστές Android συσκευών; Θα αποχωρήσουν μαζικά από το χώρο, όπως έκαναν οι κατασκευαστές feature phone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα πραγματικά τελείως άχρηστο το edge plus!

 

κάνει τα ίδια με το απλό edge, και είναι ήδη υπέραρκετές οι 5.2 ιντσες

 

αντι να μας φέρουν το νοτε 5 , μας εφεραν το πλας που δεν θα το παρει κανεις και μετα θα κλαιει παλι η σαμσουνγκ

γνωμη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δουλεια εχει φιλε ποιανου ειναι το λειτουργικο;

οι εφαρμογες για ιος ειναι ολες τις apple;

η εννοεις οτι η apple θα επιβιωσει απο το μικρο οικονομικο κομματακι που παιρνει απο καθε μια εφαρμογη;

και τελος παντων παντα δεν βγαζανε οι εταιρειες κινητα;

τι δλδ σταματησαν ολες οταν βγηκε το ανδροιντ;

μου φαινεται οτι εισαι apple troll...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πώ και εγώ την γνώμη μου,

 

Κανένας δεν μπορεί να αμφισβητήσει το λογισμικό της apple(ios) αλλά πρέπει να πούμε ότι και το android της Google στέκεται ισάξια στην αγορά των smartphones,έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο λογισμικά και μπορώ να πώ ότι είμαι ευχαριστημένος και με τα δύο χωρίς να δώσω περισσότερη αξία στην μία εταιρεία ή στην άλλη.Ο ανταγωνισμός πρέπει να υπάρχει διότι οι καταναλωτές βγαίνουν κερδισμένοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά όσον αφορά την διαθεσιμότητα Note 5 και S6+, μάλλον το κάνουν λόγω του Exynos και της ζήτησής του. Όπως έκαναν με παλαιότερες εκδόσεις (S4 i9500 Και i9505)....ίσως λόγω προβλημάτων του snapdragon δεν έβγαλαν δυο διαφορετικές εκδόσεις της κάθε συσκευής για να καλύψουν όλη την υφήλιο. Απ'οτι θυμάμαι πάντως είπαν ότι για το πρώτο εξάμηνο θα ισχύει αυτή η αποκλειστικότητα, αφήνοντας να εννοηθεί οτι θα τα διαθέσει και τα δυο παγκοσμίως αργότερα. Εκτός αν άλλαξε κάτι και δεν το έμαθα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που όλοι είναι εξπέρ στο μάρκετινγκ, ξέρουν τι θα αγοράσει ο μέσος Αμερικάνος ρεντνεκ στην Αλαμπάμα, και κράζουν την εταιρία λες και είναι κανα μαγαζάκι στη Στουρνάρη, με ξεπερνά. Ολόκληρος κολοσσός δεν έκανε μελέτες νομίζετε....έξω ο κόσμος αγοράζει για δώρο τα Χριστούγεννα τρία Iphone 6 στα παιδιά του και νομίζετε ότι όλοι είναι Ελλαδίτσα ή ο μικρόκοσμος του Ινσόμνια...η εν λόγω εταιρία δεν πάει για πάτο-φούντο και δεν ξέρω-γω-τι...είχε μειωμένα ΚΕΡΔΗ. όχι ΧΑΣΟΥΡΑ...δηλαδή οι επενδυτές της δεν θα βγάλουν τόσα δισεκατομμύρια όσα βγάλανε πέρυσι!!! για την Σαμσουνγκ η Ελλάδα δυστυχώς είναι ότι είναι για μας οι Νήσοι Φερόε. Ούτε που ξέρουμε τι παίζει..μόνο ότι οι δικηγόροι μαραγκοί και ταμίες παίζουν καλύτερη μπάλα από τους "επαγγελματίες" μας! :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...